Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 05:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Lego Store Zagreb
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 10:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Modularci - 152eur
Orthanc - 205eur
Pariška - 141eur

Na to je bil potem še popust 20%, samo je bil problem ker je tevelikih setov itak zmanjkalo.

Za normalne sete (to kar se kupuje, torej do 100eur) pa hrvati pravijo da so v Mullerju in konzumu cenejši, tudi če upoštevaš popust (ker imajo oni tudi popuste, za razliko od naših).

Če bi bil v zg bi splačalo v druge trgovine v tem trgovskem centru, ker so baje zaradi nove konkurence in vse te reklame tudi sami spustili cene,

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 11:05 
Odsoten
Moderator

LOL, Religija :D

Slika

Hvala bogu, da nisem rinil v ZG, ker bi fasal živčenga. :) Danes je verjetno malo bolj izi, a vseeno. Mislite, da bi recimo LJ prebavila taki shop?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 11:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za poročilo. Vsekakor se mi zdi zanimivo pokukati kdaj tudi v Zagrebško trgovino, ko me bo pot zanesla v tisti konec.
Se mi pa zdi, da lani na Dunaju ni bilo takšne gneče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 11:26 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@Diablo: Heh, tisti čelav verski fanatik, katerega buča in bela majica sveti iz množice blizu izložbe sem pa jaz, hahaha. Ja, religija, prav zares :twisted:

@The Bandit: Pa ja, nekaj slovencev je kar bilo, sem v tistem peštanju pokramljal z nekaj mamicami, znanih KK fac nisem opazil, bil je en par,ki se mi zdi, da sem ju videl na KFjih, nisem pa zihr - ko si tako zgoščen z nekom toliko časa, se ti zdi da vse poznaš :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 11:47 
Odsoten
Moderator

Sej če jih prej ne spoznaš, jih pa potem, ko se 3 ure družiš z njimi :D Ti si bil še dober, časovno. Ena iz CRO foruma je pisala da je ob 12:00 prišla iz trgovine pa prišla ob 17:00, lepa bera :D lep šiht :D Pa eni so pisali da ko so se lepo načakali, da so v trgovino prišli, so potem še 45 minut čakali na blagajno. Tudi epsko. Drugače zagotovo bi se splačalo vzete ene par teh exclusive na 20% off.

Da pa je gužva, se pa očitno vidi potreba po taki trgovini, folku je to zanimivo...Vprašanje pa je, kako bo, ko ne bo popustov. Bomo zadevo spremljali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 12:02 
Odsoten
Technic
Technic

Kaj če ti Lego Store, če 'maš KockeFest.

Takšna trgovina je super, ker potem ni treba iskati raznih Hard to find in podobnih zadev, a kaj ko smo se že navadili in vse najdemo doma.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 13:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Mja, torej bi se bilo za res zanimive stvari potrebno neznosno gužvati že včeraj zjutraj. Saj če bi imel recimo na razpolago jurja ali več bi res šel danes in nakupil polno bero ekskluziv, pa bi se potem sčasoma odločil kaj bi obdržal in kaj ne, za vsaj enak denar bi jih verjetno brez težav prodal potem preko Bolhe, morda pa tudi za kakšen € več (seveda če bi bil še vedno vsaj malo cenejši od rednih prodajnih cen). Ker pa realno ne bi zapravil več kot 250€ in sploh ker zame zares zanimivih stvari vglavnem ni, pa se tudi danes nisem odločil, da bi šel. Kot sem že rekel, bom počekiral enkrat, ko bom v bližini (čeprav dejansko se tudi to nikoli ne zgodi - sploh se ne spomnim kdaj sem bil nazadnje blizu Zagreba...mogoče se odpravim, če spet kdaj dobim kakšen testni avto za cel dan in s tem združim vsaj dve stvari, ampak tam pa nisem prepričan če lahko prehajaš mejo).
Aja pa še to, ko ste eni rekli da bo treba biti pozoren na akcije - to bojo objavljene na njihovi Facebook strani, kadar bojo ali še to ne? Ker kolikor sem zasledil, spletne strani nimajo in je niti ne načrtujejo (prav tako ne prodaje preko spleta).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 13:44 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Tale slika, katero je Diablo napopal me spominja na otvoritev prve Spar trgovine v Sloveniji. Ne bi bil rad grob, a če je folk čakal 5 ur, da je kupil nekaj z 20% popusta, je milorečeno (tri pikce) :D

Se mi zdi, da bo s to trgovino s časoma isto, kot z ostalimi LEGO trgovinami. Ko je otvoritev je gneča, ko je redna prodaja, so pa prazne. Do sedaj sem bil že v parih LEGO trgovinah in razen na otvoritvi na Dunaju nisem nikjer videl v štacuni več, kot 10 ljudi.
Podoben LEGO store (brez PAB stene - ki je praktično itak neuporabna, saj je nabor beden) je v Celovcu. Bil 3x spotoma tam in edini v trgovini, pa še jaz nisem nič kupil. :D

Skratka v Zagrebški LEGO store najbrž ne bom šel namenoma, saj kot sem že omenil, nimam kaj kupit po takšnih cenah. Da bi pa spotoma tja zavil, pa tudi ne, ker me v tiste konce nič kaj ne zanese. Če že, se raje zapeljem še urco-dve dlje in sem na Dunaju, sploh če gre ta prava banda poleg. :D

Teflon, hvala za reklamo. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 17:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
@redhead1982, legofrik
Mislim, da lani na Dunaju ni bilo niti pol toliko folka. Gneča je bila na podestu pred trgovino, to pa je bilo tudi vse. Zdaj pa če samo primerjaš, koliko ljudi je bilo v shopu lani in koliko leto kasneje, pa smo lani šli gor na delovni dan. :D

Tako da se tudi jaz bojim, da bo nekaj časa zadeva še laufala, tudi še z rednimi cenami brez popustov, dokler bo pač trajal 'uau efekt', potem pa se bo vse skupaj umirilo, sploh če so cene 'običajnih' setov v ostalih trgovinah primerljive ali celo kakšno kuno nižje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 20:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Tole je huj ko sardele v konzervi :)

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2014, 15:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Taka gneča ni za mene, pa če dajo 40% off.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2014, 19:08 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

No ja, za 40% kar počez na vse bi se pa dalo marsikaj potrpet...samo potem bi bila vrsta najbrž še na parkirišče...:D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2014, 15:42 
Odsoten
Primo
Primo

A zna kdo povedat k je bil v trgovini, ali je še kej robe ustal???

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2014, 16:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Ja CULTO, jaz sem šel ven približno ob treh in je bilo še vse polno, police so konstantno polnili, kot sem že napisal pa so mi ravno pred nosom spulili Parisian Resraurant, verjetno je pošla še kaka druga redkost. Ampak zdaj je teden že naokoli, popusti so mimo in zdaj boš lažje nabavil kar ti paše, predvidevam, da je dnevni obisk glede na otvoritveni vikend že padel za kakih 90-95 procentov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2014, 16:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, kot so napisali že drugi - zdaj ko še popustov ne bo, tale trgovina ne bo nekaj ekstra zanimiva; cene so povečini še malo višje kot pri nas, dobi pa se tudi nič kaj več; danes sem slučajno opazil da se npr. pri nas dobi tudi že prej omenjena Metalbeard Sea Cow, katere ni nihče omenil da bi jo v Zagrebu imeli, ostali hard to find seti pa sploh. Saj če bi živel čisto zraven (oz. še bolje - bi tako trgovino imeli v Lj), bi šel na vsake toliko počekirat, če ne drugega zaradi PAB stene - kakšna kocka bi se že našla uporabna, tako pa dejansko vprašanje, če me bo sploh kdaj zaneslo tja... (razen seveda, če bi kdaj imeli kakšne res ugodne akcije)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2014, 18:02 
Odsoten
Duplo
Duplo

Slika

Fotkano, ko se je soproga postavila na rep dolge kolone.

Slika

Nekaj ur pozneje, ko sem bil noter.

Prišli po smo Friends 41015 Dolphin Cruiser in Technic 42030 Volvo Front Loader.
Seveda, do takrat je bilo vse to že razprodano. Zahtevam vodjo trgovine, da mu malo pojamram.
Pride mlad gospodič, vzame moje podatke in se opraviči, da nima več časa. Obljubi, da pokliče.

No, včeraj, v ponedeljek popoldan, zvoni telefon in na drugi strani tisti gospodič, mi pravi sledeče:
"V štirinajstih dneh, bo njihov kurir pripeljal izbrana artikla na dom, po otvoritveni promocijski ceni." :shock:

Na pot smo krenili v večji mednarodno mešani AFOL skupini z dvema avtomobiloma. To je razlog, da se tukaj nisem več javljal za prevoz. Delili smo čakanje tako, da je bilo znosno. Vsak je čakal cca 30 min, med tem, pa so ostali celo šli do Ikee ali se podili okrog. Kupil nekaj Friends setov, 100g delčkov iz PaB-a in Emmet LED lučko. Večerja v "Pivnici" in povratek domov.
Zagreb je zelo lep, ljudje so zelo prijazni. Rad imam to mesto. Ko bi še enkrat prišel Waters v Areno, uhhh...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2014, 18:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

No, tako bi šel tudi jaz in tako ni problem počakati. Če gre pa z ženo in mulcem, bi se pa samo obrnil. Vparašanje je tudi če bi lahko zrihtal set, ki ga sploh niso imeli (tumblerja, ki je trenutno meni edini zanimv).

Sicer so pa meni enkrat podobno naredili v Mullerju. Prišel sem na zadnji dan akcije, ko je bilo že vse prodano in se pritožil da imajo akcijo, setov pa ni. In me je set čez par dni počakal po akcijski ceni, skupaj z majhnim darilcem.

Včasih se da marsikaj zmenit, lahko pa naletiš na morona in potem že najmanjša stvar težava.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2014, 21:28 
Odsoten
Primo
Primo

Živjo, danes sem bil v lego trgovini v Zagrebu. Jaz osebno sem zelo razočaran. Ni bilo tistega vau, efekta ali kaj podobnega. Na primer lego tehnic, tok slabo založeno, pol večjo izbiro setov majo v Mullerju ali pa v pikapolonc.
Stena kock, ki se kopujejo na kile, na pol prazna, sam še kolesa pa šipce so ostale.
Največ je pa itak Star warsa, pa cityja, sam tudi nobenega pametnega seta, čist običajni.
druga pošiljka naj bi pa prišla drug tedn.

Drgač pa gužve itak nobene, sam škoda k ni res neke pametne izbire, sam tist osnovno k je v vsaki trgovin z igračam.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2014, 21:48 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

A Crawlerja pa niso imeli? (sem šele zdaj prebral, pa sem ti že odgovoril na tvoje vprašanje...) Jah, zgleda da so dobro orodali, če praviš, da ni bilo nič, čeprav ta tvoj nič je zelo relativen... Nič kakor za koga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 11:11 
Odsoten
Moderator

Evo, se že dogaja. Največji zanesenjaki vsakodnevno hodijo v svetišče in pokupijo vse, kar pade novega na police in pab. Nekateri so že nejvoljni. Se z možakarjem delno kar strinjam, ampak to je stvar trgovine. Sam bi zadeve zadrževal, tako da bi vsaki dan bila ponudba "popolna".

"Diorame su impresivne, i nemoj me krivo shvatiti, ne zelim ispast bezobrazan, ali ako ce sacica ljudi kampirati ispred lego stora i pokupovati sve sto se pojavi u roku dan, onda taj pab wall nema nikakvog smisla. Za takve stvari postoji internet, pa ako vam treba brdo elemenata za klupske projekte, onda mozete to iskorisiti.

Pab wall je namijenjen za klince i ljude kojima treba par elemenata za neke privatne moceve, a ne kao privatni stash za clanove kluba kockice i one "koji cekaju pa docekaju"

Isto sam vec komentirao i za CM serije gdje je situacija da par ljudi u jednom danu prodje sve milere i pobrste trazene figove (a cuo sam da se zna brstit i u skladistu, prije nego kutije izadju na police)

Ugl, da skratim pricu, ako ces iskoristiti svih tih 17 ili koliko vec konja, power to you, nemam nista protiv. Al bojim se da ce vecina konja s pab walla jahati po njuskalu i bricklinku, kao i najveci setovi sa otvaranja store-a."

Aja, koliko pa bi kaj moral biti povprečni dnevni pomet, da bi se zadeva splačala (za lastnika trgovine in Lego)? Recimo pri nas?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: