Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 14:32

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2014, 10:29 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Tema ni določena, absolutno pa jih je več in niso poveyane. Tekmovanje traja od 1.9. (do takrat so odprte prijave, tekmujejo lahko tisti, ki so prijavljeni na tekmovanje), traja pa glede an to kako si dober - lahko do 10.9., lahko pa tam do novembra ali decembra.

Sicer pa piše vse tukaj:
http://www.mocpages.com/group_conversation.php?id=24425&topicid=97802

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Okt 2014, 07:54 
Odsoten
Moderator

Nekatere nagradne igre in tekmovanja so v izteku, dodal pa sem novo na temo Hobbita in LOTR iz Eurobricksa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2014, 20:40 
Odsoten
Moderator

Dodani sta novi tekmovanji v Technic in Technic-Bionicle. Izgledata precej zanimivi.

Poleg teh dveh sta še aktualni tekmovanji v Hobit temi in pa splošna na temo city-creator tematiko. Pohitite.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Nov 2014, 09:45 
Odsoten
Moderator

Dodano tekmovanje na Railbricksu. Za vse ljubitelje vlakov in železnic, ki jih na tej strani ni malo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Nov 2014, 15:00 
Odsoten
Moderator

Breaking news - post: Reverse 42034 (Quad Bike) challenge - pohitite samo do 24.11.2014 - obvezno za Technic fane.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Nov 2014, 09:11 
Odsoten
Moderator

Dodano novo praznično tekmovanje (Brickset) z zares bogato prvo nagrado. Pogoji tekmovanja so rahlo "tricky", ker se ta dva seta ne dobi povsem enostavno, a so pravila dovolj ohlapna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 13:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Dodal sem novo tekmovanje, ki ga organizira LUG Kockice iz sosednje države. Zadeva je bila narejena na poziv LEGO-ta, ki želi da bi LUGI v regiji bolj sodelovali. Fajn bi bilo da se pokaže kaj volje (če je komu do takih iger ali pa če itak dela kakšno kreacijo). Hvala!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 14:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Naj dodam za to zadnje tekmovanje pri Hrvatih.
Obstaja mala "caka". Namreč, na voljo so teme, ki pa se bodo še zamešale, kar ne pomeni, da če boste ob prijavi napisali št.1, da to pomeni prva tema s seznama. Lahko se bo pod številko 1. skrivala tema, ki je sedaj napisana peta po vrsti.

Toliko v vednost, da ne boste razočarani, ker vaša dodeljena tema ni 100%, da bo tudi vaša izbrana.
Osebno me to moti, ker kaj mi pomaga, če imam doma kocke za izdelavo egipčanske kreacije, dobil bom pa tematiko grške mitologije. Kupoval jih ne bom zaradi tekmovanja, če pa odpovem, pa izpadem neresen. Torej raje ne bom sodeloval, pa naj si LEGO še tako želi druženja v regiji (itmbk). :D
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 15:04 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Se mi je zdelo mlo fishy vse skupaj, morda bi se dalo kaj s Technica narediti na temo World greatest inventions, ampak če res lahko fašeš karkoli... pa sej ne bo cajta, se bo treba pripravit na zimski KT, če bo kej od snega...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 15:46 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tole z žrebanjem tematike pri Hrvatih mi ni slaba ideja, ker se preizkusiš v temi, ki ti ni nujno najljubša. Pač vzameš kot izziv, ne kot slabost. Itak ni nobenih drugih omejitev (razen v glavi).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 15:49 
Odsoten
Duplo
Duplo

@subix, to si lepo povedal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 16:51 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Meni se pa zdi tale ideja tekmovanja kar zanimiva. Kot pravi subix, izziv. Za 3/4 kategorij sem že imel v glavi kaj bi lahko naredil samo ob branju. Ampak je pa zelo slabo izbran čas tekmovanja. Lahko bi dali vsaj tako, da je 14 dni za prijavo, potem pa lahko en mesec gradiš. Tako bi zagotovili, da bodo res naključne kategorije, saj kot razumem zdaj, se lahko nekdo prijavi in mi pove kaj je dobil pod številko 3 ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 17:35 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Fantje, ne gledat tako ozko.
To govorite vi oz. tudi sebe štejem poleg, ki imamo kock veliko na izbiro, kaj šele pri nekom, ki ima na voljo par setov in voljo do sodelovanja, a samo v svoji izbrani tematiki.
No, tudi pri meni je že problem, ker bi si recimo zaželel izdelati kreacije z minifigi. Graščake imam, če pa fašem Egipt, sem pa mrzel. Tako moja ideja zvodeni in sem postavljen pred dejstvo, da nekaj MORAM narediti na tematiko, ki mi mogoče sploh ni všeč.
Iz tega stališča se mi zdi izbor naključne katogerije milo rečeno glupost in je zadeva namenjena spet samo folku, ki je s kockami naloudan, ostali bojo pa zviseli, ker kot že rečeno bodo morali delati nekaj, za kar nimajo kock ali navdiha ali pa se jim preprosto upira. Pač niso vsi za vse.

Me pa prav zanima, če se bo kdo od naših prijavil. :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 18:55 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Jah glej, tako kot tebe bk za druženje v regiji, tako mene za tiste, ki nimajo dovolj kock. Oziroma predvsem mislijo da jih nimajo. Tudi če sam ne bi imel dovolj kock, raje vidim 5 vrhunskih kreacij na tekmovanju, kot pa šrot vseh ostalih prvošolčkov, kar bi na koncu itak naneslo 7 kreacij. Itak pa so v LUGih povečini pričakovani AFOLi in ne LEGOtova "glavna ciljna publika". Sploh pa se včasih, če imaš čas in voljo, gre tudi za to, da vsaj sodeluješ s čimerkoli že. Ozkogledno pa je tudi to, da brez faraonskega minifiga ne moreš narediti egipčanske kreacije. Vzami zelene 2x4 bricke in naredi kip Amset Raja :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2014, 19:25 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Mene ne bk za regijska druženja, ampak me bk za to, da si LEGO to želi, kar je razlika. :D
Se strinjam, kar se tekmovanja tiče, da je namenjen je AFOLom in mi pač to ni prav. Že zato je brez veze, ker bojo vsi "prvošolčki" odpadli in tako se jim že v štartu ubije volje do "igre" s kockami. Namesto različnih tematik, bi raje dali dve-tri na izbiro (lahko tudi 10) in več starostnih kategorij. Pač, če se že točkujejo zadeve.
Drugo bi bilo, če bi bil žreb, ko je vseeno ali si naloudan s kockami ali pa je kreacija preprosta. Objaviš, sodeluješ in z malo sreče si celo izžreban. Samo tukaj pa frajerji ne bojo sodelovali, ker je đabe njihovo prepucavanje z dobrimi kreacijami, ker jih lahko povozi en mulac. Saj vidim, kako je pri naših nagradnih igrah, niti 10 objav ne spacate skupaj za set v vrednosti 20 ali več EUR. Se raje vzdržim nadalnjih komentarjev, ker bojo same kratice. :D
Skratka, zadeva mi ne diši, pač ne morem iz svoje kože. Želim pa ostalim veliko sreče, če bo sploh kdo sodeloval.

BTW, če bi fasal egipčane, bi uporabil za kreacijo 3 kocke. Dva kosa 2x4 in en kos 2x2 čepka. Več, kot zadost. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2014, 12:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Medregijski natećaj, ki ga orhanizira hrvaški klub KOCKICE.hr (več v prvem prispevku teme) je zaradi prošenj uporabnikov (prazniki etc...) podaljšan do 15.1.2015.

Vabljeni k udeležbi!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: