Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 15:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Hobbit 2013
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2013, 21:03 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Končno so se pojavile uradne slike decemberskih Hobbit setov:
http://shop.brixit.se/allt-lego/the-hobbit/

Moji prvi vtisi: Še najbolj se mi dopade set s čolnom, ki je bil predstavljen že nekaj časa nazaj. Kot so v prejšnji seriji predstavili najboljšega (Hobbit hiško) so podobno storili tokrat, ostali seti pa malce razočarajo. Nadaljujejo namreč nič kaj impresivne skupke skal, zidov in dreves ... Zelo me moti, da so sicer novi in lepi orki spet po večini plešasti! LEGO, z lasuljo se da narediti plešastega orka, obratno pa je precej težko! Prav tako sem v Elf Army setu pričakoval kakšnega kulskega oklepljenega elfa z novimi čeladami, kot so vidni v zadnjem trailerju ...

Svetla stran setov pa so zagotovo figurice Boern, Thranduil, Azog in pa Radagast. Prav tako je dobrodošel rjav warg ... Gandalfov pa bom kmalu imel toliko kot Captain Jack Sparrowov :roll:

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Hobbit 2013
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2013, 22:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, vsi seti delujejo le kot kupček skal, ker ne predstavljajo nič posebnega, dogodki se v knjigi sploh niso zgodili, tako da le bežno vemo za kaj se gre.

Najmanjši set - je narejen še kar dobro, ima odlične minifige in če ne bo predrag ga utegnem kupiti. Beorn je odlično narejen po filmski različici, a se mi zdi ta malce čudna, sploh zaradi čudaške frizure in majhnosti - predstavljal sem si nekaj v stilu Hagrida. Gundabadski orki so fenomenalni.

Vilinski set - Thranduil je odlično narejen, hkrati pa me jezi, da so elfi brez oklepov in, da imajo vsi generične glave. Škoda da je Warg tako temen, ustreza le Hobbit tematiki, ne pa LOTRu. Nasploh bi bil zid lahko malo bolj dodelan.

Set z ladjo - je zelo lepo narejen, minifigi so zelo lepi, a kakšen stražar več ne bi škodoval.

Največji set - figure so perfektne, le Necromancer se mi zdi malo otročji, Azog je enkat tistemu za katerega so pred meseci razni ljudje odštevali velike denarje, Radagast pa bi lahko imel brado in brke zlite skupaj ker narisani brki niso ravno posrečeni.

Zgleda da je Lego pri tem "wave-u" naredil poudarek pri army-buildingu, naredili pa so nekaj ikoničnih oseb.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2013, 09:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi mene ni prepričal noben set. Še najbližje je ribiška hiška, ostalo pa na prvi pogled deluje kot kup skal. Število minifigov v setih se mi zdi primerno, ker se lahko lažje nabere dovolj za army-building, mi pa niso nič posebnega. Še najbolj izstopa siv kip pri Dol Guldur Battle.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2013, 15:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Se zna zgoditi, da si kupim Boerna, ker mi je kot lik najbolj blizu od vseh v knjigi. Me prav zanima, kako bi zgledala Zlatolaska v lego izvedbi. Radagast je tudi dober.
Seti sami niso nič izjemnega, kot ugotavljate že ostali, samo hiške so dobre.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2013, 18:15 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Mogoče sem preveč pričakoval in sem zaradi tega razočaran. Verjetno nisem edini, ki misli, da so figurice odlične, zgradbe pa žal ne. Edina seta, ki sta mi všeč sta Lake Town Chase in Dol Guldor Ambush. Vsekakor slabša druga tura v primerjavi z drugo turo LOTR, ki je super. Beorna sem si tudi predstavljal večjega. Vesel pa sem, da smo dobili Radagasta, nove orce z novimi oklepi, Thranduila in elfe, ki dobro izgledajo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2013, 20:05 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Če po tem sodim kakšen bo drugi del hobita se mi zdi da ga ne bom šel gledat v kino. Seti so daleč od originalne zgodbe, figurice se mi ne dopadejo še zlasti ne Beorn, bi bilo boljše če bi ga dal v podobi medveda iz forest police serije. Skratka še ena linija ki mi je ne bo žal da nimam nobenega seta v zbirki, za razliko od prve serije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2013, 20:10 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
To serijo bom z lahkoto preskočil, ne dopade se mi niti eden set, pa tudi filma si vrjetno ne bom ogledal, bo pa za druge sete denar :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2013, 09:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Še novi LoTR:

The Mirror of Galadriel – Includes Frodo in a plain shirt and Galadriel. There is a small mirror and a statue. – $12.99 Amon Hen Ambush – Includes 2 Uruk Hai, Boromir, and what he believes is Merry. Small set of steps and the palantir tower. – $25.99

The Defence of Osgiliath – Includes 2 Orcs, a Gondor Knight, and maybe a Ranger. Small orc boat and ruins. – $40.00

Witch King Showdown – Includes the Witch King, Theoden, a Rider of Rohan (Eowyn), a white horse, and a Nazgul. Also includes a Fellbeast and small grassy area. – $60.00

The Battle of Minas Tirith – Includes Gandalf, 2 Gondor Knights, maybe 4 Orcs, a troll, and possibly Pippen. Set has 1 large gate at ground level, 2 smaller levels with a small house and the citadel. Also includes an orc catapult outside the city. – $120.00

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2013, 11:19 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Cwetqo: A ti seti so že potrjeni (vir) ali so to pač tiste govorice iz EB. Ker LOTR je ponavadi v poletnem valu in dvomim da se je že pojavil v sedanjih Retailer katalogih, ki so samo za prvo polovico leta?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2013, 13:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Eni katalogi so za celo leto, tako da je to možno. Sicer je pa to seznam iz EB (ki je kot kaže crknil)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: