Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 29 Maj 2017, 13:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2013, 23:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
2. avgusta je odprla svoja vrata Legova franšizna trgovina na Dunaju. Kot smo že omenjali, gre za prvo tovrstno trgovino v Avstriji ter zaenkrat najbližjo večini slovenskih lego ljubiteljev, saj je od Ljubljane oddaljena 'le' približno 370 kilometrov oziroma 3 ure vožnje.

Slika

Slika

Trgovina se nahaja v nakupovalnem središču Shopping City Süd nekaj kilometrov pred Dunajem neposredno ob avtocesti A2, v prvem nadstropju. Zanimivo je, da je bila na spletni strani nakupovalnega središča označena že pred samim odprtjem, medtem ko je na informacijskih tablah v samem središču tudi po enem tednu delovanja še ni bilo mogoče najti.

Slika

Slika

Notranjost trgovine: legoshop kot legoshop. Po velikosti bi jo lahko uvrstili med obe münchenski trgovini. Založenost trgovine je povsem solidna, medtem ko je PaB stena relativno majhna - praktično enako velika oziroma majhna kot v Pasingu. V razstavnih vitrinah so bili trenutno najbolj izpostavljeni novi city seti.

Slika

Kot je za vsak nov legoshop značilno, v prvem tednu delovanja trgovine potekajo otvoritvene promocijske aktivnosti, vendar vsak dan različna. Na dan obiska je bil ob nakupu nad 30 EUR prvim 300 kupcem na voljo promocijski set Lego Brand Store, in kot je razvidno na zgornji sliki, je bilo zanimanje zanj izjemno, saj so ljudi zaradi velikega števila morali takorekoč posamično spuščati v trgovino.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2013, 10:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Naj dodam še to, da vožnja bi sicer morala bit dobre 3 ure, a se je vleklo zaradi gradbenih del v Avstriji na skoraj 4 ure. Imejte kakšno plastenko vode več s seboj, da se ne skuhate, če boste šli po nakupih v vročih dneh.

Me je pa negativno presenetilo to, da ni bilo popolnoma nič v akciji. Do sedaj sem še vedno naletel na kakšen set, ki gre s prodaje ali obeske ali karkoli pač že. Tokrat pa nič. :(
Tudi PaB stena je bila nezanimiva in na voljo ni bilo vseh ekskluzivnih setov.
Če ne bi bilo na voljo promocijskega seta, ki je stimuliral nakup, ne bi zapravil niti centa.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2013, 11:27 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ja saj to je bilo za pričakovati, da v na novo odprto štacuno ne bodo dovažali setov, ki gredo v odprodajo ali ostalih starih zadev. Ti se potem sčasoma sami naberejo v trgovini. Bi pa res lahko imeli kakšno akcijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2013, 14:53 
Prisoten
Moderator
Uporabniški avatar

Problem je da v LEGO shopih praktično nikoli ni več nobene akcije. Kravatarji so namreč tako porihtali logistiko in odzivne čase, da kocke skoraj ne ostajajo več, tiste, ki pa vseeno ostanejo pa pomoje tudi umaknejo, da ne delajo škode novim setom.

Grega me je recimo že parkat, ko sem šel v LEGO shop, prosil če mu javim če bo kaj znižanega, in je lahko zdaj tudi na svoje oči videl da ni praktično nič.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2013, 15:15 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Laško
Ali se potem kakšnih starejših setov tudi v takšnih trgovinah ne dobi več ? Recimo starejše CITY sete... Ko so na LEGO strani predstavili odprtje trgovine sem med slikami zagledal nekaj starejših setov, kateri bi mi bili zelo zanimivi, poleg že novih setov ampak verjetno ni več tako ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2013, 23:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
@ticm
Odvisno od tega, koliko je star 'starejši' set. Nismo sicer podrobno preverjali stanja, ampak glede na to, da se pri cityju seti zelo hitro menjavajo, verjetno na policah ne bi našli nič starejšega od 2011 (z izjemo vlakov). Vsaj tako je videti, če prečekiraš city na S@H.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: