Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 20:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 10235 Winter Village Market
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2013, 09:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Objavljene so že uradne slike novega zimskega seta.

Slika

Osnovni podatki:
- izid: v začetku oktobra
- število kock: 1261
- cena: 89,99 EUR

Več slik je v temi na Eurobricksu z linki na visokoločljivostne slike. Na Youtube je tudi že Legov uradni video o setu.

Še moje mnenje o setu - sem zadovoljna z njim, ker je v zimsko vasico vpeljal malo drugačnega dogajanja. Vrtiljak in stojnice bodo lepo poživile trg, okrog katerega se lahko postavi dosedanje hišice. Med podrobnosti pa mi izstopa bel konj z okraski na glavi in sand green torbica.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2013, 15:45 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Naši družini se že cedijo sline :slinko: . Tamala je seveda navdušena nad vrtiljakom, jaz pa sem nekaj več pozornosti namenila zelo lepo izdelanim stojnicam-všeč mi je da so zgrajene zelo raznoliko. Seveda pa je ta set obdržal dvignjeno ceno zadnjega Winter Village seta :mrgreen: :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2013, 17:15 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
To je pa najmanj zimski set do sedaj - po količini snega namreč. :)
Lepo je prikazan tipičen božični sejem in kot tak bo lepa dopolnitev dosedanjim setom. Edino, kar me po eni strani malo moti, je to, da očitno tudi ti seti postajajo vedno večji, posledično pa tudi dražji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2013, 23:50 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

O, pa sem mislila, da letos ne bo novega zimskega seta, ker ga ni bilo v katalogu.

Otrokom slik še nisem kazala, zagotovo pa bi bil vsem všeč vrtiljak, tako kot meni. Nakup? Kaj pa vem.
V današnjih časih tole niso več prav poceni zimska presenečenja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2013, 18:46 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepo in (pre)drago.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2013, 22:12 
Odsoten
Primo
Primo

Ja, kul, se vrti, ampak: KJE PA JE LUČKA?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2013, 23:20 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@mujo32: :lol: Se mi je zdelo, da setu nekaj manjka...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 10:07 
Odsoten
System
System

Kraj: Maribor
Meni je to nekako najljubša serija od Lega in sem komaj čakal da predstavijo WV Market. Ko sem končno prvič zagledal slike pa............razočaranje. O ceni nebom, ker je bilo že dosti povedanega na tem in drugih forumih, ampak sam pogled na set kot celoto mi ne da občutka nekega božičnega vzdušja, kot so ga dali prejšnji seti. Kot bi gledal neki festival oz. zabaviščni park. Na božič spominja le nekaj vencev z rdečimi mašlji in je to to. Snega pa tudi ni skoraj nič. Ok, vrtiljak je dobro narejen, ampak na zimsko dioramo ga nebi dal nikoli. Stojnice pa tudi niso nič posebnega. Prvič sem v velikih dvomih, če bom zimski set sploh nabavil...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 10:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz sem tudi razočaran.

Če pogledamo sete:

10199: Srednje velika hiša, velika jelka in klopca z lučjo , 8 figur - 60 eur

Slika

10216: ponovno srednje velika hiša, velik ribnik, stojnica in voz, 7 figur - 55 eur

Slika

10222: še ena srednje velika hiša, velik paviljon, klopca in avto, 7 figur - 60 eur

Slika

10229: velika hiša, drvarnica, iglu, plug in sani, 8 figur - 100 eur

Slika

10235: velik vrtiljak in 4 "štanti" (ni vozila, ni klopce, ni snega...) 8 figur - 90 eur

Slika

Zadeva deluje v redu - za 60 eur. Za 90 nas pa spet lupijo. Problem je, ker so presegli tisto psihološko mejo "za zraven". Set za 55eur ali za 60eur sem si ponavadi kupil "poleg" tistega glavnega božičnega nakupa. Za 90 eur pa je to postal kar glavni nakup božične sezone, česar pa set ni vreden.

Kupim samo če bo orenk pupust

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 12:12 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Dve ali tri stojnice bi lahko dali stran in znižali ceno, vsaj meni delujejo čisto brez veze.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 15:53 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Tudi mene je set razočaral. :(
OK stojnice že pašejo na nek "market". Vrtiljak? Emmm... V vas? Emm... Ne.

Tudi jaz sem v dvomih, če bom set nabavil. Ja, za 50 EUR. Pa ne zato, ker bi mi bilo škoda še tistih dodatnih 40 EUR, ampak meni zadeva ne sede v koncept. Da bi jo pa kupil samo za to, ker imam že vse prejšne sete? Mogoče, mogoče pa je čas, da rečem, da vsakega sranja pa res ne bom tlačil v zbirko, samo zato, da bo popolna. (moram najdt smajla s surlo)

Kot je nanizal Cwetqo. Imamo prodajalno igrač, imamo pekarno, imamo pošto, imamo stanovansjko hišo... Kaj pa je lahko še v vasi?
Mogoče:
- še kakšna stanovanjska hiša ali
- dve manjši koči v enem setu
- trgovinica - kljub temu, da je že pekarna in prodajalna igrač. Pa naj prodajajo burek!
- krčma ali gostilnica
- manjša cerkev - vem, verske zadeve so vprašljive, a vseeno
- manjša železniška postaja - konec koncev povsod vozi vlak okoli novoletne jelke
- manjša šola ali vrtec, kjer se otroci kepajo in delajo snežaka

Skratka, vse kaj drugega prej, kot pa vrtiljak.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 16:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz zelo navijam za vlak (ok, je že bil, a precej nazaj), žel. postajo, krčmo (bolj tisto kočo na smučišču) , smučišče/sankališče), cvetličarja, pa še kaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2013, 16:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Za vlak bi tudi jaz navijal. Drugače pa sem še vedno mnenja, da sejem lepo paše v zimsko vasico, edino tule je res malo predimenzioniran, tako da bi mirne duše lahko odstranili en štant. Vrtiljak bi bilo že težje narediti manjšega, bi ga pa lahko zamenjali npr. s kakšnimi uličnimi umetniki ali čim podobnim, kar tudi sicer bolj paše na sejem, da ne bi izpadel že napol lunapark.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Avg 2013, 11:51 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Meni pa niti ni tako napačen koncept. Če pogledate malo širše in si predstavljate, da bo vasica še zrasla, potem lahko z lahkoto rečem, da naša vasica napreduje in bo nekoč kot malo predmestje. Na obrobju takega malega mesta pa se že lahko najde kakšen potujoč karneval z vrtiljakom. Recimo temu turistično zanimiva vasica v kateri imamo pestro ponudbo za obiskovalce :)
Tudi 10229 je rahlo odmaknjena od božične tematike napram prejšnim setom. Daril recimo ni ampak je bolj predstavljeno vaško življenje. Kot neka zanimiva večja diorama bi lahko precej dobro izpadla.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2013, 12:01 
Odsoten
Primo
Primo

@legofrik: Če bi živel v vasici kot je MB, bi vedel, da koncept ni čisto mimo. Tu imamo novoletni sejem (res, da grejo kuhančki in polnomastni prehrambeni izdelki bolj kot lizalke), drsališče (ok, to je LEGO pokril pri pekarni) in kajvsešene. Cena se pa meni zdi pretirana za set, v katerem nič ne rabi gradbenega dovoljenja. Kupil ga pa bom :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2013, 14:21 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@mujo32, pa imate vrtiljak tudi?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2013, 15:09 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Mene še najbolj spominja na pomanjšano verzijo Andrejevega sejma, v italijanski Gorici. Tam je vrtiljakov in drugih sorodnih atrakcij za male in malo manj male otroke še in še, vmes pa ne manjka stojnic z raznimi dobrotami. Pa tudi letni čas bi bil kar pravi, konec novembra, začetek decembra. :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: