Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jul 2019, 23:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 17:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Slika

75192 Millennium Falcon™
Ages 16+. 7,541 pieces.
US $799.99 - CA $899.99 - DE 799.99€ - UK £649.99 - DK 6999.00 DKK
*Euro pricing varies by country. Please visit shop.LEGO.com for regional pricing.

Travel the LEGO® galaxy in the ultimate Millennium Falcon!

Welcome to the largest, most detailed LEGO® Star Wars Millennium Falcon model we’ve ever created—in fact, with over 7,500 pieces it is the biggest LEGO model ever sold! This amazing LEGO interpretation of Han Solo’s unforgettable Corellian freighter has all the details that Star Wars fans of any age could wish for, including intricate exterior detailing, upper and lower quad laser cannons, landing legs, lowering boarding ramp and a 4-minifigure cockpit with detachable canopy. Remove individual hull plates to reveal the highly detailed main hold, rear compartment and gunnery station. This amazing model also features interchangeable sensor dishes and crew, so you decide whether to play out classic LEGO Star Wars adventures with Han, Leia, Chewbacca and C-3PO, or enter the world of Episode VII and VIII with older Han, Rey, Finn and BB-8!
• Includes 4 classic crew minifigures: Han Solo, Chewbacca, Princess Leia and C-3PO.
• Also includes 3 Episode VII/VIII crew minifigures: Older Han Solo, Rey and Finn.
• Figures include a BB-8 droid, 2 buildable Porgs and a buildable Mynock.
• Exterior features include intricately detailed and removable hull panels, a lowering boarding ramp, concealed blaster cannon, 4-minifigure cockpit with detachable canopy, interchangeable round/rectangular sensor dishes, upper and lower quad laser cannons, and 7 landing legs.
• Main hold features a seating area, Dejarik holographic game, combat remote training helmet, engineering station with turning minifigure seat and a doorway build with passageway decoration.
• Rear compartment features the engine room with hyperdrive and console, 2 doorways, hidden floor compartment, 2 escape pod hatches, engineering console and an access ladder to the gunnery station.
• Gunnery station features a minifigure gunner’s seat and detachable hull panel with fully rotating quad laser cannon. An additional quad laser cannon is also mounted on the underside.
• Also includes an informational fact plaque.
• Features a new cockpit canopy element.
• Classic crew weapons include Han’s blaster pistol and Chewbacca’s stud-firing bowcaster.
• Episode VII/VIII crew weapons include Han’s blaster, Rey’s small silver blaster and Finn’s medium blaster rifle.
• Change out the features and crew characters to switch between classic and Episode VII/VIII versions of the Millennium Falcon!
• Open individual hull panels to access the detailed interior while retaining the overall exterior appearance.
• Slide the panel to reveal the concealed blaster cannon.
• Turn classic Leia’s and Han’s head to reveal their breathing mask decoration.
• Makes the perfect intergalactic toy or flagship display model.
• Measures over 8” (21cm) high, 33” (84cm) long and 22” (56cm) wide.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 18:29 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Zadeva je vedno bolj zanimiva za nakup.
Res je kar nekaj novih deatilov. Dobro so povezali vse dele SW zgodbe z minifigi in zamenljivimi deli. Imaš lahko originalno verzijo iz SW I-VI in novejšo iz SW VII in VIII.
Upam, da mi bo uspelo zbrat toliko denarja.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 18:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Ufff tole pa je peza, saj ga dizajner komaj drži v rokah :-) Žal je iz slik razvidno, da bo v notranjosti precej "polepljen", kar malo pogreni, a ne dovolj, da si ga zato ne bi želel. Cena je res ogromna, je pa tudi ogromno število kock. Nakup da ali ne?...vse je odvisno od situacije v "notranji" finančni politiki in uspešnosti lobiranja pri finančni ministrici :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 18:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Še video:

Več visoko resolucijskih slik je tudi na ameriškem S&H.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 19:12 
Odsoten
Moderator

Zadeva je top, to zagotovo, žal je top tudi cena....bi mel, in verjetno bomo enega pa le napraskali skupaj, če bo kje kakšen pameten popust. Poraja se pa nova dilema, kam tole postavit, ko sestaviš. Tole je skoraj preveliko.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 19:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Diablo: Sestaviš, ga z ljubeznijo gledaš kak teden in... pospraviš. Potem ko že malo pozabiš nanj, ga spet vzameš iz vakuumskega pakiranja stran od UV svetlobe in gama žarkov, ga spet sestaviš, ga gledaš kak teden z ljubeznijo in... :-P

Se strinjam, je skoraj prevelik, jaz bi ga lahko postavil le v moj LEGO bunker ali pa na jedilno mizo... Al pa če kuhinjo ven ruknem :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 19:23 
Odsoten
Moderator

Pa je leto naokoli. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2017, 21:36 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ohjej, le v sanjah si lahko predstavljam, kakšno veselje bi bilo tole mrcino sestavljati. Kam ga potem razstavit je pa drugi problem, pod strop ga najbrž ne bi mogla obesiti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 07:31 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@skelemen
Lahko bi ga obesila pod strop, vendar bi mogla imet skoraj zajle, da bi držale teh 15 kg robe v luftu. :) Pa še na glavo bi ga morala obrnit, da bi se kaj videlo. Samo potem bi pa določeni deli odpadli, ker sodeč po video predstavitvi so nekateri deli samo gor položeni.

@MajklSpajkl Za ga raztavit na kaki polici bi mogel dat delat prav posebno polico, ker ne vem, če obstajajo tako široke. :lol:

Priznat pa moram, da po video predstavitvi se je kazalec na moji tehnici nakupov kar premaknil proti nabavi. Malo bo treba stisnit zobe in kak drug set pustit, pa bo ta prišel v zbirko. :wink:

Nekaj me še zanima. Se bo našel kak "norec" in ta set postavil v kako dioramo? Ker glede na velikost bi bila diorama ogromna.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 08:33 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@strojnik80

Hm, pa da mi potem ponoči na glavo pade. Potem bi šele doživela pravo vojno zvezd.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 09:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@Skelemen Če je zajla dovolj močna in pravilno pritjena ne bi smel past na glavo. Potem pa ne ostane drugega kot, da se kupi polica primerne velikosti za ga gor dat.

Če ga kupim razmišljam o polici, katera bi bila nagnjena, da bi se lepo videlo z zgornje strani.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 09:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Vprašanje do katerega kota zdržijo noge od Falcona držat težo oz. se ne odlomijo od trupa.

Set je impozanten po več parametrih, odbijajoč pa ravno zaradi tega da kam bi z njim, ko ga sestaviš. Z veseljem bi ga sestavil, pogledal na KF, več od tega pa ne. Zato me nakup ne zanima.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 09:52 
Odsoten
Moderator

En bo moral nastaviti technic projekt ogrodja za poševno postavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 09:59 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@Diablo Prvo set kupit in ga sestavit in potem se lotit ogrodja. :)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 10:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

No, jest sem ga sestavil (prejšnjo verzijo, ki pa je precej podobna). Okvir in noge so narejene zelo močno, tako da se ga da postaviti precej postrani ali v kakšne čudne poze. Problem pri starem je bil edino da je začelo nad določenim kotom vse leteti ven, ker so bile zgornje plošče samo položene (torej niti čep na čep pač pa samo - v večini primerov postrani - položeno).

Glede na to da so dali zraven prav posebej sliko kako ga tip drži, bi rekel da je novi bolj dan skupaj, saj bi stari ob takem držanju šel narazen (glavna struktura ne, plošče od oplate pa).

Tudi način, kako je predstavljen v trgovini, kaže da je zadeva precej bolj trdna, tako da je morda celo varianta da se ga pod takim kotom da v kak regal (stari je šel od bajte predvsem zato, ker nismo imeli te zadeve kam dat, na mizi v dnevni ga pa žena tudi ni prav dolgo gledala).

Slikalego-starwars-75192-storedisplay1-1068x569 by Boštjan Svetličič, on Flickr

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 11:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Bolj kot na polico, bi ga bilo morda za obesit na steno...seveda z rahlo predelavo na spodnjem koncu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 16:21 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Jst bi ga dal pa direkt na steno (na 90°, nič postran) in plexi okol. Seveda bi bil toliko predelan, da ne bi nič stran padlo. Pa steno bi pobarval, da bi bilo vesolje za ozadje, s kakim planetom. To bi blo hudo za pogledat! Varianta bi bila tudi steklena miza in falkon not, samo tako velike mize pa spet nimam kam dat.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 16:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Rok: To bi bilo odlično. Pleksi absolutno čez.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 16:56 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@Rok Lahko si pa narediš klubsko mizico in ga daš noter. Okoli pa narediš malo diorame.
Poleg tega si tudi meni dal odlično idejo kako ga spravit na varno pred prahom in nezaželjenimi dotiki. :)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 18:57 
Odsoten
Moderator

Dobra ideja. Klubska mizica kot vitrina za lego modele. Hm. Morebiti bo v8 blok moral malo počakati.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: