Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 19:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 10257 Carousel
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 15:31 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Uradna objava seta 10257 Carousel:

Ages 16+. 2,670pieces.
US $199.99 - CA $249.99 - DE 179.99€ - UK £159.99 - DK 1499.00 DKK
*Euro pricing varies by country. Please visit shop.LEGO.com for regional pricing.

Slika

Discover the fairground’s star attraction with the Carousel!

Experience the majestic Carousel with a wealth of delightful features, including a large textile canopy, ornate reflective rounding boards with blue and gold detailing, reflective center panels, and a 2-tier deck comprising a raised boarding platform with handrail and a main platform with 5 buildable animal rides, including a white swan and 4 moving animals. Turn the crank and see the elephant, tiger, flamingo and frog move up and down as the carousel rotates. This delightful LEGO® Creator Expert model has an iconic elegance that evokes feelings of nostalgia, romance and adventure. Upgrade with LEGO Power Functions for fully motorized operation.

Slika

• Includes 7minifigures: a ride operator, mom, dad, boy, girl, grandmother and a granddaughter.
• The Carousel features a large textile canopy, ornate, reflective rounding boards with blue and gold detailing, reflective center panels, two-level deck comprising a raised boarding platform with handrail and a main platform with five buildable animal rides, including a white swan and four moving animals: an elephant, tiger, flamingo and a frog.
• Also features a sturdy, buildable base for easy transportation.

Slika

• Buy your ticket at the booth, take the stairs to the boarding platform and choose your favorite animal ride.
• Turn the crank and see the elephant, tiger, flamingo and frog move up and down as the carousel rotates.
• Enjoy an ice cream, candy or a delicious hot dog as you watch the whirling carousel.

Slika

• Accessory elements include a camera, ice cream, candy and a hot dog in a bun.
• New decorated elements include printed tickets and printed storybook tiles.
• Includes lots of molded golden elements, reflective golden labels and medium-blue/dark-blue elements.

Slika

• Motorize the Carousel with the LEGO® Power Functions 8883 medium motor and 88000 AAA battery box (not included).
• Collect and build an entire fairground with the LEGO® Creator Expert 10247 Ferris Wheel.
• Measures over 12” (32cm) high, 14” (38cm) wide and 13” (35cm) deep.

Slika

Available for sale directly through LEGO® beginning
June 1, 2017 via shop.LEGO.com, LEGO® Stores or via phone:

US Contact Center - 1-800-453-4652
CA (English) Contact Center - 1-800-453-4652
CA (French) Contact Center - 1-877-518-5346
European Contact Center - 00-800-5346-1111

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 10257 Carousel
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 15:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Še video designerja: https://www.youtube.com/watch?v=ZmDzRT9Az1Y

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 16:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Odličen dodatek k ostalim atrakcijam iz lunaparka. Všeč mi je sistem za dviganje in spuščanje živali. Najprej sem mislil, da so uspeli vse skupaj stisniti v podstavek, iz videa pa se zdi, da so živali obešene s strehe, kjer je mehanizem, ki na podlagi rotacije omogoča hkratno zibanje in dviganje/spuščanje) živali. Lepo izvedeno. Škoda, ker se niso "stegnili" in malo valovanja omogočili še labodu. Cena glede na število kosov niti ni slaba. Upam, da ga bom lahko videl v živo, nekaj kandidatov, ki se mu ne bodo mogli upreti, imam že v mislih :-)
LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 19:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Izjemen set. Lego oblikovalci se morajo resnično potruditi, da so še izvirni in tokrat jim je uspelo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 21:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Eden od kandidatov sem jaz. :)

Meni je set zelo všeč in če ga primerjam z prejšnjim, ki sem ga imel nekaj časa doma, je napredek precejšen.

Set ni več tako glomazen, čeprav je tudi (dovolj) velik. Predvsem je manj centralnega nosilca, ki je bil prej mrtev, prazen prostov. Živali so odlične in prava popestritev v primerjavi z generčnimi pri prejšnjem setu.

Največji napredek pa slutim v sami konstrukciji. Stari set je imal to namreč urejeno zelo štorasto, da je vse skupaj viselo na zgornjem obroču in se potem "vleklo" po tleh. Že če si set narobe dvignil (ker je na vegasti 48x48 plati), se je vse razštelalo, popravljati pa se zaradi glupe konstrukcije praktično ni delo. Set se moral prakrat razdreti (od tega enkrat skoraj do konca), da sem poštimal da se je vsaj približno vrtel, a še tako je vse trzalo, gumo pa je žrlo kot za stavo, tako da mo zadevo kmalu ugasnili.

Iz povedanega v filmčku se da zaslutiti da so težave dizajnerjem znane in da bi znalo biti tukaj bolje. Bomo videli.

Edino kar me ne navduši 100% je barvna kombinacija. Saj so lepe barve, samo jaz bi raje kaj bolj živega, kot pri prejšnji verziji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Apr 2017, 00:10 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@Cwetqo: Nate sem tudi najprej pomislil ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Apr 2017, 10:44 
Odsoten
Moderator

Meni je tudi všeč. Ta velikega žal nisem videl,niti v živo. Je pa tale dobra "kopija" za relativno "normalen" denar. Barvna shema mi je okej, malo me moti edino streha iz tkanine. Osebno bi mi bolj bila všeč iz kock in mogoče malo bolj pisana. Živalce so pa sploh simpatične. Je na seznamu, če ko bodo šuški.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: