Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 06 Dec 2019, 22:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2015, 18:35 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Tu je predstavitev enega izmed setov iz Jurassic World serije Dilophosaurus Ambush. Sam set nima veze s filmom (razen figuric), saj se razen gyrosphera (tistega mehurčka), avto in dinozaver ne pojavita. Dinozaver ima sicer vlogo v prvem filmu, ampak to je že :offtopic: .
Podatki o setu:
Število kock: 246
Število minifiguric: 2 + Dilophosaurus
Leto: 2015
Cena: 39,99€

Slika
Celoten set. Dobimo gyrosphere, Dilophosaurus-a (vrsta dinozavra) in jeep. Jeep najbolj spominja na Mercedeza, verjetno zato, ker so avti v filmu predelani Mercedezi.

Slika
Slika Dilophosaurusa. Trup in roke so enake kot pri raptorjih, razlika je v nogah in v zelo lepo obliko vani glavi.

Slika
Slika
Obe figurici v setu. Na levi je Gray Mitchell, na desni pa ACU vojak (Acid Containment Unit). Gray bi moral biti manjši, vendar pa so morali uporabiti večje noge, da lahko sedi. Figurici imata zelo lepe potiske, še posebej ACU.

Slika
Tu je gyrosphere. V filmu je uporabljen kot prevozno sredstvo za obiskovalce, da si lažje ogledajo dinozavre, prav tako pa so bili namenjeni za dva človeka vštric, vendar bi bila tako Lego verzija prevelika. Pred Grayevemi nogami je konzola za upravljanje, ki je nalepka.

Slika
Slika
Še pogled na jeep od strani. Zelo zmoti tista luknja pod havbo, sicer pa zelo všečna izvedba. Spredaj ima vitel, ki je dobra igralna funkcija za 'lovljenje' dinozavra. V kabini ima prostor le za eno figurico, karje glede na velikost avta rahlo razočaranje. Čisto zadaj lahko vidimo mehanizem za funkcijo pokazano spodaj.

Slika
Slika
Tu je funkcija za razstrelitev prtljažnika, ki deluje tako, da zavrtimo 'rezervno kolo'.

Ocena: 10/10

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2015, 18:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Opala mihec!
Tole je pa zgledna predstavitev! Tudi pri lepljenju nalepk si se potrudil, da so lepo naravnane. Vse pohvale.
Še malce bodi pozoren na ostrino pri slikah, pa bo zadeva PROFI! :superca:
Seta pa ne bom komentiral, ker kaj vem. Saj je igralen, a ni, da bi dol padel. :)
Hvala za predstavitev.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2015, 19:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Lepa predstavitev in soliden set, samo cena mi ne paše zraven. A kaj čmo, to je pač cena licence. Pa tudi džipa zna Lego narediti boljšega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2015, 20:20 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Tudi sam sem prijetno presenečen nad zgledno predstavitvijo. Sama tematika pa nama z mulcem ne leži. Ostajamo zvesti citiyu in sorodnim zadevam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2015, 20:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Meni je bil džip na prvi sliki kar precej všeč, od strani se pa res hitro pokažejo pomanjkljivosti. Set kot celota mi pa žal ne potegne - kombinacija džipa, dinozavra in zorbinga. :?

Drugače pa zelo pohvaljen za opis in kar tako naprej.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2015, 10:52 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Set nič posebnega, kar nekako nametan skupaj (pa še čuden terenec za povrhu) in zelo drag. :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2015, 20:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi mene set ne potegne. Film mi je bil gledljiv, seti pa me ne ganejo. Je pa vseeno fino videti opis tudi takih setov, ki jih nimam, tako da pohvalno, Mihec.

Namig za fotografijo - ko slikaš same figurice ali avto od blizu, se malo poigraj z nastavitvami. Včasih je dobro uporabiti makro in loviti ostrino, če rabiš pa bliskavico, pa slikaj raje z razdalje in z zoomom. Saj veš, vaja dela mojstra, če mojster dela vajo. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2015, 20:47 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Hvala za pohvale.
Glede fotografij. Do sedaj sem slikal z rahlo slabšim fotoaparatom, da sem imel pravilno velikost fotografij, ampak sva sedaj z bratom, ki se malo bolj ukvarja s fotografijo 'zgruntala' kako resizati fotografije z boljšega fotoaparata (precej boljšega, če sem iskren), z osvetlitvijo se bo treba pa še malo igrat, tako da upam, da bodo fotografije v prihodnje boljše.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2015, 22:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Danes sem gledal film in razen zorba ne prepoznam nič. Dinozavra z ovratnico ni bilo razen v hologramu, moder jeep pa je imel hardtop. Za lase privlečen set in še zelo nedodelan jeep.
Hvala za opis, tudi taki so uporabni, ki te odvrnejo od nakupa.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: