Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Avg 2019, 16:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: LEGO Ideas no. 12: WALL-E
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 01:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št seta: 21303
Naziv: WALL-E
Leto izdaje: 2015 (1. september)
Št. kock: 677
Cena: 49,99€ (LEGO S@H)

LEGO Ideas se je tako dobro prijel tudi zaradi možnosti da dobimo sete po licencah, ki za LEGO niso komercialno zanimive. V bistvu sta bila do sedaj od dvanajstih setov samo dva taka, ki nimata zadaj velikega imena (najsi bo to film, serija, igra ali NASA): Exo Suit in Birds. V obeh primerih gre za izjemna modela zelo znanih AFOL-ov, ki sta bila kar nekako "obsojena" na uspeh. Tudi za naprej kaže da se bo nadaljevalo v to smer (naslednji set je "Doctor Who"), danes pa si poglejmo najnovejšega predstavnika te serije: set 21303 - WALL-E.

WALL-E je robot iz istoimenskega Pixarjevega filma in je v osnovi robot za pobiranje smeti (Waste Allocation Load Lifter – Earth-class), puščen na zemlji da počisti za nami. Posebnost tega seta je da je bil dizajner seta v času snemanja film direktor animacije pri tem filmu in je na nek način "oče" filmskega WALL-E-ja. Set je imel menda v glavi že vse od začetka snemanja filma, a je bil zaradi takratnih gosenic manjši. Končno obliko je dobil z prihodom buldožerja leta 2007, ki je prinesel večje gosenice.

Škatla je pokončna in zelo velika (oziroma debela). Dimenzijsko je razuen debeline enaka manjšim Ideas setom, recimo Exo Suitu, s tem da je debelina skoraj 3x večja.

Slika

Stranica prikazuje prizore iz filma:

Slika

Škatla je prijetno težka in polna:

Slika

Vsebina: veliko rumenih, sivih in črnih kock. Rumena ni klasična LEGO rumena pač pa malo temnejša varianta, poznana iz Friends setov (bright light orange). Meni se zdi da setu dosti bolj paše kot navadna rumena v kateri je bil prototip.

Slika

Navodila so v zelo dobro speti knjižici, kar je pravo olajšanje glede na nekatere prejšnje Ideas sete. Zanimiv je potisk, ki je narejen "umazano" oziroma kot da bi printer slabo vlekel barvo, Najprej sem mislil da gre za napako, nato pa sem videl da je tudi druga stran povsem enaka. V WALL-E svetu pač ni vse čisto. :)

Slika

Tokrat je v knjižici relativno malo prostora namenjeno dizajnerju in filmu - samo ti dve strani:

Slika

Gradnjo pričnemo z gradnjo velike škatle, telesa WALL-E-ja, ki pa ni tako enostavna, kot zgleda navzven. Prisotno je veliko SNOT-anja, dvostenska gradnja in razne druge tehnike. Na sliki je recimo mehanizem, ki omogoča rokam da drsijo naprej in nazaj.

Slika

Gotovo telo. Viden je prostor, kamor robotek shranjuje smeti in svoje najdbe.

Slika
Noge oziroma gosenice niso nič posebnega.

Slika

Roke pa so že bolj zanimive.

Slika

Najbolj zanimiva je glava, ki ji je posvečeno kar četrtina navodila. Tole je spodnja stran.

Slika

Zgleda enostavno pa ni, saj je snotano v 4 smeri, tukaj so še zamiki za pol čepka in razne zanimive povezave. Prav vidi se da je set delo AFOL-a.

Slika

Gotovi WALL-E. Rožica, ki jo drži v roi igra veliko vlogo v filmu.

Slika

Tudi zadaj je lepo dodelan:

Slika

Pomik rok naprej in nazaj je kar velik (leva čisto naprej, desna nazaj). Roke je poleg tega možno prosto premikati v katerokoli smer.

Slika

Glavo je možno dvigniti, obrniti in nagniti naprej in nazaj. Treba pa je paziti da je vedno ravno z telesom, sicer "omahne" dol (vse je samo na enem pinu in prosto gibajoče). Že še set nina čisto ravni podlagi, gre glava po svoje. Zame največja pomankljivost seta.

Slika

Z odprtim "prtljažnikom". :)

Slika

Vsi napisi so tiskani!

Slika

Set je kar velik. Tukaj v primerjavi z Exo Suitom. (ki resda stane tretjino manj). Za na polico je ravno pravi. :)

Slika

Zaključek: set je prijeten na pogled, takoj prepoznaven in solidne velikosti. Tudi cena glede na število kock ni pretirana. Zelo priporočam!

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 07:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hvala za predstavitev, za tega je pa še moja rekla, da ga moram nabavit :-) Škoda za tole z glavo, a je kaka možnost modifikacije? Se pravi mora biti vedno vodoravna?

Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 17 Avg 2015, 09:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 08:02 
Prisoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepa predstavitev super seta. Ga bo gotovo treba kupit. Drugače pa je bil Research institute tudi nelicenčni Ideas set ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 08:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Lušten setek. Otroke je navdušil, da smo morali takoj film pogledat. :)
Hvala za predstavitev.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 17:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hvala za opis.
Sicer nisem gledal filma in ne poznam ozadja, je pa set zelo lep na pogled. Se vidi, da ga je zasnoval insider. Tudi cena je dokaj sprejemljiva glede na velikost in 'ekskluzivnost' seta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 19:29 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

S to rastlinico je originalen! Zgleda bo treba tudi tega obvezno nabavit. Mi je pa še posebej všeč, da je v posebni temnejši rumeni barvi in ne klasični, kot je to navada v drugih setih.
Hvala za odlično predstavitev!

@Kivi, ti pa hit pogledat film, pa vsaj pet ponovitev eno za drugo, drgač ne boš smel več na KF :lol: :wink:
Jst si ga predvajam kot ''inspiracijsko ozadje'' kadar sestavljam kreacije za KF.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 21:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Skandinavc FH, dvomim, da je kakšna druga rumena od klasične.
Bo Cwetqo povedal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 21:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@LF: Sej je že povedal - bright light oranđ... :-P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 21:43 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Res odlična predstavitev.
Set je mega in upam, da bo kmalu tudi na moji polici. Lepo bi bilo, če bi se dala glava spravit kot v filmu in da pride kot kocka.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2015, 21:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Glede barve piše v opisu: je iz friends serije, neka bright light orange al kaj že. Meni je barva zelo lepa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2015, 07:42 
Prisoten
Moderator

Lep opis in lep set (za na polico). Tale barva pa res "seka" imam po neki pomoti dva 2x4 bricka te barve. Verjetno bo našel ta set topli dom tudi pri nas.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2015, 08:08 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Mater, 2x sem šel brat in nisem našel. Danes, pa ko sem prebral katera barva je, pa od prve.
EMŠO. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2015, 23:57 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Vau, lušten robot in odlična predstavitev seta!

Si moram ogledat film, nisem vedela zanj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2015, 14:36 
Odsoten
Technic
Technic

Mary, nisi gledala filma?!

Sem se že pred časom odločil, da navadnih kock, razen izjem, ne bom več kupoval. In tole zna biti izjema, če ga kje ujagam po pametni ceni. Avtor ga je neverjetno dobro zadel. Iz take rumene je pa menda tudi obroba na modri lokomotivi ta-zadnjega tovornega vlaka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2015, 14:46 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Drži, to je enaka rumena kot pri vlaku. Prej niti nisem opazil tega, sem pa šel zdaj gledat in je res to ta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2015, 20:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Luštna zverca. Hvala za simpatičen opis. Sem ga kar malo spregledala na začetku, pa ga je treba pohvalit. WallE mi je bil simpatičen že v filmu in ker me ponavadi pretvorbe v drugo obliko ne navdušijo zelo, je ta LEGO model izjema. Sestavljen je zelo posrečeno in tudi izgleda realno. Veseli pa me tudi dejstvo, da rumene kocke niso tiste klasične.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2015, 20:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jz bi pripomnil še to, da me je malo naplahtala fotografija na škatli, kjer ima tako milo žareče oči, da sem mislil, da so dejansko potiskali te črne izbočene kocke z belo barvo, da je 1/3 "tortice" bela in sje zato pogled bolj živ - no žal na Cwetqotovih fotkah že bolj realno/mrtvo bulji v prazno (pa niso za to krive fotke, da ne bo pomote).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2015, 20:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

No, očitno so tudi pri LEGO-tu poštekali da tisti vrat ni najbolje rešen in je zato set do odprave težave prestavljen. To žal pomeni da 1. septembra set (še) ne bo naprodaj.

Več tukaj:

https://www.reddit.com/r/lego/comments/ ... _12_weeks/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2015, 20:30 
Prisoten
Moderator

Baje ne bodo nič popravljali...ne vem.

Ena rešitev je na volju tu: http://chrismcveigh.com/lego_mod_guides ... _mount.pdf

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2015, 21:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zanimivo, tale izvedba vratu z velikim krogelnim zglobom se zdi veliko bolj logična, me čudi, da so šli v trenutno izvedbo...

Sicer pa ja, v Zagrebu so še en čas nazaj napisali da je na voljo, pa na italijanskem S@H tudi...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: