Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 00:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB - The Simpsons House 71006
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2014, 17:14 
Odsoten
Primo
Primo

Leto: 2014
Število kosov: 2,523
Število figuric: 6
Cena: 199,99 €

To je moj prvi ekskluzivni set, ki sem si ga po dolgem razmišljanju, precej zaradi visoke cene, privoščila. Nikoli nisem gledala ali kakorkoli spremljala simpsonov, ampak me je tale simpatična hiša navdušila, saj ima barvit nabor kock z veliko detajli.

Slika

Kocke so zbrane v ogromni škatli, ki je po velikosti primerljiva z modularnimi hišami.
Vsebina škatle: 20 oštevilčenih vrečk, vrečka s ploščami, tri knjižice z navodili in listek z nalepkami, ki so primerno zaščiteni s kartonom.
Jupi! Končno imam dovolj kock za nadaljno sestavljanje lego kreacij in to v prevladujoči bež barvi.

Slika

Na novo potiskane ploščice? Druga po vrsti se mogoče najde v kakšnem Friends setu, če se ne motim.
Slika

Brez nalepk seveda ne gre! To je edino kar me moti na tem setu.
Slika

Med kockami bi izpostavila samo nekatere, ki so vsaj v mojih očeh zanimive in jih do zdaj še nisem zasledila. To so vsekakor vrata in pa 6x8 plošča, ki sta v novi "pastelno oranžni" barvi. Dodatno set ponudi še nekaj redkih ali novejših kock.

Slika

SlikaSlika
SlikaSlika

V setu se pojavi 6 figuric, če so ekskluzivni za ta set bomo izvedeli šele, ko bo znano več informacij o zbirateljskih minifiguric. Glave vseh minifiguric so iz enega plastičnega dela, tudi visoki lasje od Marge niso izjema. Izpostavila bi trup Maggie in pa seveda potisk kratkih rokav pri Homerju in Bartu, ki se pojavijo prvič v takšni obliki.

Slika

Hiša se lahko razpre in s tem omogoči lažji dostop v notranjost.
Slika

Po sistemu modularcev lahko odstranimo vso streho in pa Bartovo sobo s hodnikom.
Slika

Slika

In takole zgleda po 8 urah dokončana hiša z mojimi dodatki.

Slika

Slika

Zadnja stran hiše:
Slika

Več slik lahko najdete na:
http://www.flickr.com/photos/88091893@N ... 244261536/

Med slikami lahko najdete tudi fotografiran inventar lego kock!

Zadnjič spremenil cebelicamya, dne 29 Jan 2014, 13:36, skupaj popravljeno 19 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2014, 22:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Set je lep in zaradi zelo uporabnega nabora kock vsekakor zanimiv tudi za tiste, ki o Simpsonih nimajo pojma (zame). Se pa moram strinjati z legofrikom, da bi bilo fino zraven kaj več opisati in pokomentirati. Ker takole kot je prikazano sedaj, v bistvu ne pove kaj dosti več, kot se da izvedeti že na legovi spletni strani. Tako da kar pogumno. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 00:21 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Res lepa!!! Sploh oprema me navdušuje! A si tiste osnovne plošče s tlakovci dodala sama, ali so del seta?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 08:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za opis zanimivega seta. Vsekakor bi lahko napisala več teksta, ker gre za nov set. Mene set mika predvsem kot zaloga za kocke. Kljub zelo živim barvam mi je všeč dizajnirano pohištvo, ki se ga ne najde prav pogosto v Legovih hiškah. Ker je ekskluziven, predvidevam, da ga pri nas še nekaj časa ne bo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 09:10 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Jaz bi te najprej pohvalil za zgledno predstavitev. Le tako naprej!
Lepo si tudi skombinirala hiško s pločami iz Paradisa setov. Prav paše skupaj. :)

Hiška sama je zanimiva, detajli so lepi, nabor kock pa tudi ni slab.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 09:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo luškana hiša. Mene najbolj navduši notranja oprema, čeprav ne poznam serije. Še nekaj kar bo treba nabavit (denarnica že joka :( )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 13:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Hvala za dodatne in kvalitetne slike. Notranjost je res lično izdelana. Antena na strehi je pa nerealna (mogoče je v risanki res taka, ne poznam).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 14:01 
Odsoten
Primo
Primo

@MajklSpajkl Osnovno ploščo sem res sama dodala, tako da sem hiški pritrdila manjkajočo potko do garaže. Osnovna plošča je iz Paradisa setov in je ena izmed mojih najljubših, saj potiskani tlakovci res vsepovsod pašejo.

@redhead1982 Vsaka ti čast! Tvoji OOB -ji so res fenomenalni in zdaj šele vidim, kako je težko dobre slike napraviti in koliko časa ti vzame vse skupaj. Predvsem sem se z osvetljavo "matrala" in fotoaparatom, ki mi je sprva delal motne slike. Vsakič, ko grem na forum obvezno preberem kakšno tvojo objavo. Bom se drugič bolj potrudila, zdaj ko vem kako gre.

@legofrik Hvala, na koncu le uspelo nekaj spravit skup, seveda s tvojimi dobrimi nasveti :) Nabor kock res ni slab in je še kako uporaben, sploh zame, ki sem do zdaj imela samo osnovne kocke in še to samo v beli in rdeči barvi.

Za primerjavo, hiška iz risanke:

@subix Ja, tale antena je res del hiše.

Slika

Mi je pa všeč, da se je lego odločil, da bo hiša bež barve in ne v oranžni barvi. Če smo natančni so pozabili garaži dodat eno nadstropje. Več razlik ne vidim.

Zadnjič spremenil cebelicamya, dne 29 Jan 2014, 14:24, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 15:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@cebelicamya: Ja, veliko dela je s sestavljanjem in slikanjem za opis. Poleg mirne roke in dobre osvetlitve je treba še imeti dober občutek za kompozicijo. Jaz večino slik na koncu zbrišem, obdržim le manjši del. Je pa vsekakor užitek prebrati zanimiv opis takih večjih setov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 20:23 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Mežica
Od zunaj hiša ne zgleda nekaj posebnega, saj takšna je tudi v risanki, a ko pa jo odpreš in vidiš vse notranje detajle lahko rečem samo WaW :shock: do zadnje podrobnosti. Še posebej so mi všeč stoli kako preprosto so jih naredili, ter barve, ki poživijo vse skupaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 21:22 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Res lepa predstavitev velikega seta :) Hvala za opis, jaz se ne bi uspela spraviti k tako obsežni predstavitvi :oops: Tudi meni je set zanimiv predvsem zaradi nabora kock, navdušuje pa tudi pohištvo, meni je najbolj všeč zibelka in pa kuhinjski stoli...Ampak bo tale set kljub vsemu kar ostal v kategoriji "pobožne želje" :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2014, 16:56 
Odsoten
Primo
Primo

Simpsonove zbirateljske minifigurice bodo drugačne! Mogoče jih bom pa zdaj, ko imam njihov dom le zbirala.

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: