Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Sep 2019, 22:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: 79108 - Stagecoach Escape
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2013, 16:03 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 279
Št. Figuric: 5
Leto izdaje: 2013
Cena seta: 49,99€

Na oko najlepši izmed Lone Ranger setov je zagotovo set s poštno kočijo.

Slika

Takole izgleda končana kočija. Na pogled zelo privlačen dizajn, barvna usklajenost kot tudi točnost z originalom. Ima pa en problem, in sicer je malce prevelika za minifig merilo.

Slika

Glavni vzrok za preveliko kočijo pa tiči v izjemno detajliranem podvozju. Sprednji del je sestavljen iz mnogih delčkov in ni uporabljena zgolj kocka za vprego, kot je to v navadi pri viteških kočijah.

Slika

Tudi velikost koles je precejšnja, saj je zadnje krepko večje od figurice in skoraj tako visoko kot konj.

Slika

Tudi v primerjavi z lokomotivo se hitro opazi, da tu nekaj ne štima ...

Slika

Figurice v tem setu so zopet odlične. Predvsem navdušuje dama, ki ima ponazorjeno krilo v rdeči barvi tako, da je noga ki gleda skozi režo v drugi barvi. Ima povsem nov odlitek frizure in pa klobuk ki je snemljiv. Razveseljiv je tudi podatek, da sta oba razbojnikova obraza čisto nova potiska, zelo lepo pa izgledajo tudi potiskane noge z nadhlačami.

Slika

Zgoraj je Tonto z uro in klobukom, ki sede v luknjo, kjer je sicer njegova vrana. Viden je tudi obraz razbojnika z ruto in Red Harrington brez lasulje za detajle na trupu.

Slika

In še set kot celota ...

Ocena 9/10 - kljub zgrešenemu merilu set ponudi dobro izhodišče za MOCanje kočij in čeprav sta zopet prisotna oba glavna akterja, vsebuje še tri ekslkuzivne figurice iz katerih resnično izstopa dama v rdečem. Poleg sta tu še dva navadna črna konja, ki nista zakleta kot tisti iz LOTR tematike ...

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2013, 13:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Super izdelana kočija in ženska je zanimiva. Samostojno kočija opravičuje velikost z dodelanostjo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2013, 14:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo se mi dopade Red Harrington (malo spominja na Redhead, hehe ;) ), kočija pa tudi. Zlo fajn bi zledala na kakšni malo bolj "afol" western diorami, kjer je vse večje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2013, 15:02 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ja, škoda, ker je kočija prevelika. Vseeno bi se jo dalo pomanjšati in s tem mogoče ukrasti kakšen detajl, pa bi bila še vedno top.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2013, 19:04 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Slovenija
Lepa kočija, lepe figurice, super slike, skratka lep set. Vendar, kot nepoznavalec, pogrešam sliko embalaže (škatle), da vem, v katero tematiko opis seta paše ..... drugače pa, super opis ......

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2013, 12:15 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zelo lepa kočija. Me pa nekaj zanima: ali je zadnji del narejen tako, da blaži nepravilnosti podlage med vožnjo? Zgleda, kot bi bilo narejeno torzijsko vzmetenje za nagibanje levo-desno.

Zgledna predstavitev. Pohvaljen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2013, 11:13 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
Ta set mi je meni osebno najlepši iz Lone ranger serije. in kočija če je razstavljena kot sama je enkratna, če pa jo hočemo vključiti kot del kreacije pa je občutno pravelika, zato sem se odločil, da jo pomanjšam. spremenil sem podvozje, dodal manjša kolesa, ter odstranil kovček iz vrha, ali pa je tisto nekakšen sef?. Priključek je ostal isti, tako da pomanjšanje kočije ne vpliva na mobilnost ali manevriranje. Sicer kočija ni več tako spektakularna, je pa do nekje v minifig merilu.

Slika
Pomanjšana kočija.

Slika
Za primerjavo, koliko so sedaj manjša kolesa kot so bila prej.

Slika
Ter za ilustracijo še resnična kočija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2013, 11:24 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@solta: ja tisto zadaj je neke vrste vzmetenje, ampak statično - deluje samo toliko, kolikor je dolga rjava kocka prožna ...

@matej123: manevriranje ni ravno isto, saj se premikajo lahko le konji - sprednja kolesa kočije so fiksna če jaz prav vidim. Drugače pa podvozja ni treba veliko spreminjati in zadaj bi dal še vseeno malce večje kolo. Mislim da je največji problem v tistih črnih kockah za čolne, ki sta res ogromni. Bom skušal še sam zmodat tole mrcino, ko je ne bom več rabil v OOB stanju. Mi je pa res škoda, da so mala in velika kolesa samo v črni in rjavi barvi, tele tan igledajo super ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2013, 12:59 
Odsoten
Technic
Technic

En set, katerega sem se precej veselil, a me je po sestavljanju razočaral prav zaradi velikosti. Kočija je sicer lepa, a večja od vlaka! Širša, višja! Če ju postavim skupaj izgleda kot da bi šel jaz sedet v prvi razred - čudno.

Tako je tudi pri meni na spisku za predelavo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2013, 17:39 
Odsoten
System
System

Meni se pa zdi, da ni kočija (tako zelo) prevelika. Vlak je premajhen! Se pa strinjam s predhodniki, da razmerja niso pravilna. Ampak to smo samo mi, ki preveč dlakocepimo :roll:

Sicer so mi zaradi dopadljivih barvnih kombinacij in zanimivih kock všeč vsi seti iz te serije (na podoben način, kot so mi bili nekoč všeč seti iz serije "Orient expedition"), tale kočija pa je še posebej krasna.

lp w.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: