Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Nov 2019, 23:20

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2013, 16:30 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
Št. seta: 79110: The Lone Ranger - Silver Mine Shootout oziroma po Slovensko: Osamljeni jezdec - Obračun v rudniku srebra
Leto izdaje: 2013
Št. Kock: 644 + 39 dodatnih delcev
Št. Minifigur: 5
Cena: 79,99 eur

Seti so izdelani po Disneyevi licenci, oziroma po prihajajočem fimu The lone ranger oziroma Osamljeni jezdec. V Ameriki je Osamljeni jezdec zelo priljubljen in prepoznaven, obstajajo stripi, veliko filmov, tudi animiranih, bila je radijska oddaja in še marsikaj. Prihajajoči film ima tudi zelo velik proračun kar 250 miljonov dolarjev, zato in pa zaradi western tematike ga že nestrpno pričakujem.

Slika
Prva stran škatle, kjer vidimo sprednjo stran rudnika. Škatla je precej velika in zelo težka, ter v njej skoraj ni več prostora.

Slika
Zadnja stran škatle, na kateri je predstavljeno veliko igralnih opcij.

Slika
Vsebina škatle.

Slika
Navodila za sestavljanje, nalepke ter slap v plastični obliki. Navodila so prišla zapakirana in s kartonsko podlago. Dobimo dve knjižici s skupno 160 stranmi navodil.

Slika
Minifigure s sprednje strani: Od leve proti desni si sledijo Lone ranger (šerif), Butch Cavendish, Kyle (Butch in Kyle sta nekakšna roparja oziroma nepridiprava), Indijanski poglavar - Big Bear, ter (Tonto (Indijanec, ki ga bo v filmu upodobil Johnny Depp). Za ta set sta ekskluzivna Indijasnki poglavar ter Kyle, oziroma so minifigi, če jih pogledamo od blizu, vse ekskluzivne, saj imajo drugačne, zaprašene obleke kot v drugih setih.

Slika
Minifigi še s zadnje strani.

Slika
Na sliki vidimo Tontoja, ki ima ptiča - vrano na glavi. Vrana je gumijasta in deluje zelo posrečeno.

Slika
Sedaj pa še predstavitev rudnika. Je zelo velik in vsebuje, vsaj meni, zelo veliko zanimivih delcev. Je nekaj tudi novih, ter starih delcev v novi barvi, kot je naprimer skala v dark tan barvi.

Slika
Rudnik z zadnje strani, kjer vidimo tobogan, ki je edino v tem setu v tej barvi, drugače pride še v roza barvi in še to v setih pri frendicah. Iz tobogana pošiljajo nakopano srebro v voziček. na levi strani zgoraj je nekakšna soba, kjer delavci rudnika počivajo ter malicajo, spodaj pa je stena, katero lahko s pomočjo dinamita raznese, notri pa se skriva srebro. Na vrhuse za stolpičem skriva krogla, ki jo s pomočjo mehanizma sprožimo. Na vrhu je še škripec.

Slika
Sprednja stran rudnika. Levo spodaj teče majhen potok s slapom. Steno nad slapom s pomočjo dinamita tako kot steno na zadnji strani, raznese. desno na sredni je katapult za dinamite.

Slika
Med najljubšimi delci mi je nova lobanja. Lobanja je ekskluzivna za ta set in deluje izjemno veličastno.

Slika
V setu dobimo tudi 39 dodatnih delcev.

Setu dajem oceno 10/10.
Set me je zelo navdušil. Ima veliko uporabnih kock, kot celota deluje zelo dobor, je tudi zelo velik. Cena ni pretirana, sploh ko jo dobite z KKU popustom :D. Set je zelo igralen ima skoraj 10 funkcij, minifigi so odlično narejeni, ter dobimo dva ekskluzivna, ki jih v drugih setih ni. Priporočam nakup, sploh pa navdušencem nad to tematiko.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2013, 18:52 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Tale set je, poleg vlaka, edini, ki me je pritegnil toliko, da razmišljam o nakupu. Kot pri vlaku je tudi tu polno "miniranja", kar pri mlajši generaciji (pod 10 let) sproži še dodatno navdušenje in ni vrag da, ko bo pravi trenutek, tudi ta set pristane v naši kolekciji. Slap bi pa bil lahko morda za odtenek bolj domiselno izveden. Ali je tista kocka (kocke), ki predstavlja keson vagona kaj posebnega, ali je to standardna kocka?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2013, 22:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Čeprav me licenčne tematike ne ganejo kaj dosti, moram priznati, da je ta set kar zanimiv, tako z vidika končnega izgleda in igralnosti kot tudi vsebine. Predvsem mi je padlo v oči relativno veliko število takšnih in drugačnih strešnikov, ki so nepogrešljivi za izdelavo skalovja. Edina neposrečena zadeva se mi zdi slap, ki bi izpadel veliko lepši, če bi namesto tiste plahte dali nekaj modrih kock.

Hvala za lep opis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2013, 07:52 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@abnormal
S slike zgleda kot pokrov ta velikega "gusarskega" zaboja, narobe obrnjen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2013, 10:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušten set luštne serije.
Tudi predstavitev je luštna. :D
Hvala.
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po