Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Jul 2019, 02:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOP: 5000202 - Elrond
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 22:44 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 6
Št. Figuric: 1
Leto izdaje: 2012
Cena seta: /

* OOP - Out of Polybag :D

Končno je moja Lord of the Rings kolekcija resnično popolna! Nekaj na hitro o vrečki, za tiste, ki ne poznate ozadja. Figurica je bila dodana kot promocija k nakupu igre. Velik problem je bil v dobavljivosti saj je večina ponujala figurico le zraven iger za Playstation in xbox. Ena redkih trgovin iz Amerike, ki je figuro imela zraven PC verzije, pa mi je za $30 vredno igro hotela zaračunati $59 poštnine ...

V glavnem figura se je prodajala na bricklinku po 20€, trenutno je cena že malce padla na okoli 15€. Jaz sem kupil 2 za 32€ s poštnino ...

Slika

Vrečka ki prikazuje figurico z lepo dolgo haljo ...

Slika

V vrečki je vsega 6 kosov - 5 kock in halja, ki pa je žal kratka. To na uč znese nekje 2,66€ na kocko in je glede na to merilo zagotovo najdražji set kar jih imam. Hitro opazimo tudi, da torso nima črnega kvadratka na vratu, kar pomeni kitajsko sr**je ... ja roke se zelo težko vrtijo, noge pa so kar malce majave.

Slika

Zgoraj je figurica z vseh strani. Razen že omenjenih pomankljivosti, je figurica vrhunsko izdelana, kot jih je velika večina v zadnjem času. Potiski so enkratni, barve delčkov so nekoliko redkejše in skupaj tvorijo res lepo figuro. Edino kar kazi celoten izgled, je kratka halja, ki res izgleda malce ge**vsko. Spominja me na Rdečo kapico iz serije zbirateljskih figuric.

Slika

Za konec pa še Elrond v vsej svoji lepoti in v napadalnem položaju. Za ta prizor sem mu montiral dolgo haljo, a na žalost sem trenutno imel na razpolago le črno. Morate priznati da izgleda mnogo bolje in komaj čakam, da mu doma nadenem temno modro od kralja iz šahovskega seta ...

Kar se tiče halje, je LEGO že na pol priznal napako, nato pa so se po velikem povpraševanju zgovarjali na nezmožnost pošiljanja rezervnih / nadomestnih delov za ekskluzivne sete. Zgodbo sem precej časa spremljal na tujih forumih, kjer so nekateri celo trdili, da so dobili pravo haljo. Večina jih je dobila neko novejšo verzijo (mislim da od Chima), ki ima samo eno luknjo in Elrond z njo izgleda kot ena raketa. Bom tudi sam kontaktiral LEGO, da dobim uraden odgovor.

Kar se tiče pa dobavljivosti, pa res ne vem, zakaj ima LEGO takšen fetiš favorizirati čezlužnike in zadevo ponuditi na tako čuden način. Če bi jaz dobil pri nas PC verzijo igre s figuro, bi jo takoj kupil, tako pa sem zasledil le Nintedo 3DS verzijo. Najverjetnoj bom moral zato naložit piratsko verzijo, ali pa je sploh ne bom preigral. Nato pa po forumih berem, kako ljudje pridejo do zastonj figuric, ker poznajo prodajalce oziroma 80% kupcev LEGO figura itak sploh ne zanima. Takšni niti ne poznajo bricklinka in se ne zavedajo, da bi tam lahko dobili vsaj četrt denarja nazaj, zato pa drugi mastno služijo na ta račun. S tem LEGO doseže le visoke cene na "črnem trgu" in nič drugega. Ekonomija mi je sicer španska vas, a kje je tu profit ali pa vsaj dobra reklama, mi res ni jasno?!

Se opravičujem če me je malce zaneslo, a se mi zdi da stvar res sodi k opisu. Če pa kdo želi kaj diskutirat na to temo, pa le odprite novo temo v čvekalnici, da ne bo spet sra*** ... ;)

P.S. Mislim da je to najdaljši opis najmanjšega seta!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOP: 5000202 Elrond
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2013, 10:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Figurica je všečna, cena pa toliko manj. Vsekakor je v dolgi halji Elrond videti realnejši. Tista kratka je bolj poletna verzija, da se pod njo ne švica. :D Me pa veseli, da ti je uspelo pridobiti celotno zbirko, da si jo lahko tudi drugi ogledamo.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOP: 5000202 Elrond
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2013, 10:43 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Si pa res navdušen zbiralec, da kupiš tako drago figuro. Je pa torso zelo podoben tistemu iz seta Escape from Mirkwood Spider in pomoje ni težko narediti svojega Elronda.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: