Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 00:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 00:08 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 298
Št. Figuric: 4
Leto izdaje: 2012
Cena seta: 29,99€

Naslednji v seriji Hobbit je set s pajki.

Slika

Škatla je kot vse manjše škatle v tej seriji precej široka. V rdečem pravokotniku je v šestih jezikih oznanjeno, da gre za Special the Hobbit Trilogy Preview Set. Isti napis sem zasledil na škatli seta 79004: Barrel Escape, kar verjetno nakazuje na spremembo plana med snemanjem. Dogodki tih dveh setov so namreč bili prestavljeni v drugi film triologije.

Slika

Navodila z isto sliko kot škatla.

Slika

Pajka v tem setu sta kar zanimiva, a majhna. V primerjavi s Shelob iz 9470: Shelob Attacks pa verjetno vsak pajek izgleda kot mušica. Na žalost sta zaradi majhnosti precej omejena pri gibanju. Premikata se le sprednja in zadnja para nog, srednje 4 pa so fiksne. Prav tako jima za lepo postavitev manjka vsaj še en členek če ne dva. Dobra lastnost pa so oči, ki se v temi svetijo.

Slika

Večje drevo iz seta, na katerem so zanimivi žakeljčki, ki predstavljajo pajkove kokone, v katere je mogoče vtakniti figuro. Črna in temno rdeča barva se lepo podata skupaj in predstavljata zelo lepo barvno kombinacijo. Piko na i pa dodajo bele kosti.

Slika

Manjši štrcelj zgleda precej neuporabno in je verjetno bolj polnilo za število kock. Držalo za lok v deblu je nesmiselno, pa še sušica je brez listov. Tako se moramo zadovoljiti samo z dvema temno rdečima listoma.

Slika

Igralni del seta je podirajoče se večje drevo, tako da lahko rešimo ujeta škrata. Stvar ni nič novega, le malce pokvari estetiko gradnje s Technic kosi.

Slika

Slika

Figurice v tem setu so me malce razočarale. Legolas in Tauriel, imata lepi uniformi a se mi zdi, da jima pač nekaj manjka. Nimata tistega WAW faktorja ali kako naj povem. Tudi o natančnosti težko kaj rečem, saj teh vilincev v prvem filmu še ni. Fili in Kili sta kar v redu, a me moti da so zanju uporabili kar enak odlitek las, kot za Thorina. V filmu so si ti škratje precej različni, a če odmislimo nove odlitke, so to verjetno najboljši približki. Mi je pa všeč da se pod te lase da obesiti puščice za lok.

Slika

Še slika celotnega seta v akciji ...

Slika

Levo nekaj zanimivih kock - novi temno rdeči listi, rjava rastlina, temno rdeč sirček in pa v temi svetleč pajek. Desno so rezervni deli. Dobrodošli sta kar dve v temi svetleča 1x1 okroglini in pa dodaten potiskan klobuk za gobo.

Ocena 7,5/10 - kot že rečeno sem bil malce razočaran nad figuricami, čeravno so vse ekskluzivne. Sam set resnično ni nič posebnega kar se gradnje tiče. Mu pa oceno dvignejo res lepa barvna kombinacija, v temi svetleči delčki in pa temno rdeča lista, ki pa sta na žalost samo dva.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 09:29 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kot vse tvoje ostale, je tudi ta predstavitev odlična.
Zanimiva je tale "pajčevina" oz. kokon al kaj bi temu rekel?
Drugače pa so meni ravno figurice najbolj luštne, a jih gledam iz drugačne perspektive - ne kot Hobbit set, temveč, kot "civile" za srednjeveško vasico. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 11:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Set primeren tematiki, na kvaliteto tvojih predstavitev pa smo se že navadili. Naj te ne mine vnema!

Žal en kup neuporabnih kock (pajki) z dodatki zelo zanimivih kock (listi, gobe, pajčevine iz blaga, orožje,...).
Minifigi so lepo dodelani, kot vsi iz Hobbit serije.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2012, 22:26 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Izjemen set. Že od samega začetka mi je bil najbolj zanimiv in je res super. Ima temačen videz, enostavno zgrajene pajke, ki izgledajo res kot pajki, nekaj igralnosti kot je padajoče drevo in spet odlične figurice. Kar pa res navdušuje pa so listi v temno rdeči barvi in nove gobice. Pa še eno dodatno dobiš, kar je odlično. Cena 30 eurov za licenčni set z skoraj 300 kockami in štirimi figuricami pa je tudi ok.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2012, 01:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni je to en najmanj zanimivih setov iz serije Hobit, vseeno pa sem super opis prebrala v celoti. Pri setu me (še vedno) zanimajo le temno rdeči listi in gobice. Glede figuric pa le toliko: tudi meni manjka 'waw' faktor - Legolas je v filmu bolj simpatičen. :oops:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2013, 14:57 
Odsoten
System
System

Ja... Hobbit seti imajo res zeloo dodelane figurice...
Kar nekaj uporabnih kock...
Bravo lepa predstavitev! Sploh slike so vrhunske ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: