Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 18:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2012, 23:08 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 105
Št. Figuric: 2
Leto izdaje: 2012
Cena seta: 12,99€

Predstavljam najmanjši set v zbirki Hobbit - Riddles for the Ring:

Slika

Škatla in navodila sta kot običajno lepo poslikana. Prejšnjič sem hvalil velikost škatel, tu pa me je spet razočarala. Velika je toliko kot manjša verzija seta 4191: Captain's Cabin, le da je precej debelejša.

Slika

V škatli je kar precej sivih kock. Sem bil kar presenečen nad količino. Sestavimo pa nek del skalne gmote, ki ima funkcijo odpiranja in nagibanja kamna s prstanom. Žal set nima nobene veze s filmom, saj v njem ni nobenega skrivališča za prstan.

Slika

Figurici v setu sta Bilbo v pustolovski opravi in pa Golum. Golum ima drugačen potisk kot tisti iz 9470: Shelob Attacks. Zgoraj je vidna primerjava, levi Golum je iz tega seta.

Rezervnih delčkov je malo, kot je majhen tudi set. Dobimo rezervno verzijo Bilbovega meča, kar je plus, škoda pa da dobimo samo en rezervni prstan. Do sedaj smo vedno dobili po dva.

Slika

Celoten set izgleda kar prikupno, a žal ni nič posebnega. Dobra ideja je majhen čolniček, ki pa za razliko od skalnega skrivališča, je v filmu.

Ocena 6/10 - te impulz seti mi niso ravno po volji, sploh če ne ponujajo nobenih eksluzivnih kosov. 4191: Captain's Cabin je ravno tako bil najmanjši set POTC serije, a smo v njem dobili globus, z ladjami potiskane steklenice in okrogel zemljevid, ki je bil samo še v enem setu. Bilbo v pustolovski opravi ni eksluziva, tako da nezbirateljem ostane samo Golum z različno poslikavo ...

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2012, 23:14 
Odsoten
System
System

Meni pa je ta mini setek kar prikupen...
Tisto skalovje oz. skrivališče za prstan pa je vrjetno domovanje golluma (filma še nisem gledal, sem pa bral knjigo). Po imenu (in vsebini) seta pa sklepamo da je to tisti del, ko si gollum in bilbo postavljata uganke.
V knjigi je šel gollum pogledat v svoje domovanje če je prstan tam in lahko da je tisto skalovje res njegovo domovanje ali pa le ozadje, stene jame, ki so jim dodali "stojalo" za prstan.

PS: Če si slike poslikal doma, so res prvorazredne!

Ponavljam da filma nisem gledal in se opravičujem za določene napake.

Zadnjič spremenil Lord_L, dne 27 Dec 2012, 23:32, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2012, 23:17 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Sam si lastim ta set predvsem zaradi figuric, ki so res izvrstno narejene. Goluma bi sicer lahko dobil le še v 15€ dražjem setu. Všeč mi je količina sivih in rjavih delčkov, ter rezervne kocke (meč in prstan). Je pa bila v setu ena kocka polomljena in sicer rjava kocka, s katero je kost pritrjena na čoln, rezervne pa žal ni bilo. A glede na to, da to neka posebna kocka ni, mi je Lego gotovo ne bi hotel zamenjati... (imate vi več izkušenj s tem?)

Kakorkoli, set sam po sebi ni nič posebnega, je pa zanimiv zarad figuric in nekaterih delčkov. Kljub razmeroma visoki ceni mi ni žal, da sem si ga nabavil.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2012, 23:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za super opis majhnega seta. Figurice v serijah LOTR in Hobbit so vsekakor izredno dodelane. Ker me mikajo bolj same kocke, mi ta set ni toliko zanimiv, so pa vsaj kocke uporabne za kakšno skalovje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2012, 08:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Meni iz serije mi je ta najmanj zanimiv. Vseeno je velik plus, da je skala narejena iz veliko uporabnih kock in da ni kakšnega grdega BURP panela. Všeč mi pa je Bilbo in njegov temno rdeči torso. Cena za 105 kock in dve figurice pa tudi ni pretirana.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: