Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 00:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2012, 16:16 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
Številka seta: 79002
Ime seta: Attack of the wargs

Leto izdaje: 2012
Št. kock: 400 + 10 rezervnih kock
Št. Figuric: 5 + 2 warga
Cena seta: 60 eur

Set je čisto nov, ven je prišel v začetku decembra. Je del podserije The Hobbit, ki pripada seriji Lord of the rings. Serija The Hobbit je prišla ven sočasno z filmom, ki je prvi del v triologije, zato lahko pričakujemo še več setov v prihodnji letih na to temo.

Slika
Na tej sliki vidimo zadnji del škatle, ki je sicer precej majhna, za set z to ceno bi pričakoval dosti večjo.

Slika
V navodilih za sestavljanje sta na kocu dve strani, kjer so prikazani minifigi vseh The Hobbit setov.

Slika
Podoba celotnega seta

Slika
Mogočno drevo slikano iz prve strani...

Slika
...ter drevo iz zdanje strani. Drevo se na dveh mestih obrača in iz njega lahko izsterlimo ogenj.

Slika
Meni najljubši del seta, dva prečudovita warga, ali zelo velika volka.

Slika
Na tej sliki je nekakšna skakalnica, po kateri naj bi se vzpenjala warga, zdraven je pa tudi katapult s pomočjo katerga lahko škrat pride na drevo.

Slika
Dva škrata, tukaj se je LEGO zelo potrudil in jih fantastično skreiral, še posebej lasje in brada.

Ocena seta: 7,5/10
Set je drugače odličen, in ima polno novih stvari, je tudi zelo igralen. Oceno pa niža CENA, ki je nevrjetno visoka. Če ne bi seta zasledil v akciji (45eur) ga ne bi nikoli kupil. Tako pa sta me cena in dva wrga prepričala v nakup.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2012, 16:52 
Odsoten
System
System

Tilele Hobit in LOTR seti so mi celo postali všeč...
Cena je res velika! :medic:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2012, 11:15 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni so nekateri seti iz serije Hobbit zelo všeč, predvsem zaradi podrobne izdelave. Figurice so izdelane do najmanjših podrobnosti. V tem setu so me navdušili olivno zeleni listi, ki bodo lepo popestrili zelenje in nove gobice. Je pa cena seta velik minus, čeprav se ga splača kupiti po znižani ceni (vsaj po mojem mnenju).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2012, 13:14 
Odsoten
Primo
Primo

Meni set ni nič posebnega, drevo, katapult in par lepih figur. Kot celota je dolgočasen, cena pa je previsoka (čeprav se ga že da dobiti z občutnim popustom). Bolj me je prepričal set 79003 - An Unexpected Gathering.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2012, 18:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Presenetljivo dober set. Žal je precenjen, ker pa je bil znižan sem ga takoj pograbil. Drevo je presenetljivo veliko, figurice standardno dobre in warga odlična. Super za fantazijsko temačne MOCe.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 16:20 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Seti so res malo precenjeni, so mi pa figurice zelo všeč, najraje bi kupil set in kocke prodal naprej:)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 23:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
@Merlin: Za dobro ceno kupim kocke brez figov :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2012, 11:51 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Kot vsi LOTR seti, izgleda super vendar je pa cena za :bruhica:

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2012, 12:26 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dodajam še svoj pogled, ker sem bolj mahnjen na figurice in mi v opisu nekaj manjka:

Slika

Škatla nam zopet ob isti velikosti kot tista od 9476: The Orc Forge za 10€ več ponuja 40 dodatnih kock in eno figurico več.

Slika

Za razmeroma velik set mi je všeč, da je knjižica z navodili samo ena.

Slika

Skalni previs in katapult se data ločit, zraven pa so tudi neki ognjeni skupki, ki verjetno ponazarjajo goreča tla, ki se v filmu vžgejo, ko na tla prileti s čarovnijo zakurjen storž.

Slika

Drevo je sestavljeno iz treh delov, ki se vsi vrtijo na vrtiljakih. Kaj naj bi to predstavljalo ne vem. Poleg tega je drevo polno igralnih vložkov - votline, nekih kristalov in gorečih storžev. Razen slednjih nimajo ostali nobene veze s filmom. Prav tako je v filmu drevo na katerega se druščina zateče ena švohcena smreka, ki ji ni videti da bi zdržala 13 škratov, hobita in človeka. Najverjetneje je set kot že nekateri v licenčnih vrstah narejen po skicah ...

Slika

Figurice so zopet lepo detajlirane. Tudi škrata sta med bolj zanimivimi še posebej je lepa Bifurjeva brada. Orka sta ista kot tista v 9476: The Orc Forge, le da imata hlače od goblinov in razveseljivo imata oba lase in uhlje. Glavni sovrag je ork Yazneg, ki pa znova dokazuje da je set narejen po skicah. V tem prizoru ta ork ne nastopa in bi bil Azog bledi ork bolj primeren.

Slika

Še figurice brez pogled zastirajočih frizuric. Malce čuden mi je digitalni vzorec na Bifurjevem torsu.

Slika

Še nekaj slik wargov, ki sta res lepo narejena. Dobro je, da v setu dobimo sedli za vsakega warga. Premikajoč vrat in čeljust nam omogočata zanimive različne poze.

Slika

Še set kot celota z vsemi figurami.

Ocena 7,5/10 - se strinjam z oceno prejšnjega opisa. Kot že rečeno se s cenami ne bi ukvarjal, a sam set razen figuric in kar nekaj uporabnih rjavih kock po mojem ne ponuja veliko. Niti ni najbolj prepričljivo poustvarjen po prizoru iz filma. Tako kot celota ne izgleda preveč privlačno, oceno pa mu dvigneta odlična warga in nekaj zelo uporabnih kosov - dobimo namreč 2 gobi in rezervni klobuk pa še listi so med bolj uporabnimi kosi.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: