Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Sep 2019, 13:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Attack on Weathertop
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2012, 13:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam set iz serije Gospodar prstanov (LOTR) z imenom Napad na Weathertop. Osnovni podatki o setu so:
- kataloška številka: 9472
- leto izida: 2012
- število kock: 405
- število minifigov: 5
- inventar: bricklink
- cena: 62,49 EUR (pri nas), 59,99 EUR (na nemškem S@H)
- priporočena starost: 8 -14 let

Škatla ima na sprednji strani prikazan glavni motiv, skalno zatočišče dveh hobitov in Aragorna, ki jih napadata dva Nazgula (črna jezdeca).
Slika

Na zadnji strani škatle je prikazanih več manjših podrobnosti, ki prispevajo k igralnosti seta.
Slika

V setu je 5 minifigov. To so hobita Frodo in Merry, Aragorn in dva nazgula. Frodo se pojavi tudi v setu 9470, vendar s sivim pregrinjalom, Merry pa trenutno nastopa samo v tem setu. Tudi Aragorn je poznan že iz 9470. Kot je značilno za minifige v seriji LOTR, imajo trupe izdelane zelo zanimivo do najmanjših podrobnostih. Potiskani trupi so zelo uporabni v kreacijah s srednjeveško tematiko, vendar pa so primernejši z licenčno kožo, ker imajo vidne izreze ob vratovih. Dobrodošlo je tudi dejstvo, da se je s prihodom hobitov povečalo tudi število kratkih nogic v setih.

Slika

Nazgula, ki sta v setu, imata trup enostavneje potiskan, ogrnjena pa sta z zanimivo naluknjanim pregrinjalom. Jahata novo vrsto konjev, črnih z rdečimi očmi. Tudi taka konja sta do sedaj izšla le v tem setu. Glede na redkost teh figuric imajo na spletu kar visoko ceno. Po mojem mnenju so minifiga in konja narejeni in potiskani povsem primerno za set, se pa ravno zato izgubi možnost širše uporabe. Nekako si ne predstavljam črnih jezdecev paradirati po mestu.

Slika

Kock je v setu 405, med njimi so zanimivejše predstavljene na sliki. Poleg konja je zraven dodan dark tan grm, ''opečne'' kocke v dark tan, prstan, nekaj rožnih stebel, perzijski loki v črni barvi in temno zeleni strešniki in sirčki. Nabor kock je večinoma v sivih barvah z dodatki temno zelene, dark tan in črne. Primeren je predvsem za gradnjo različnih skalnatih konfiguracij ali večje pokrajine. Meni so zanimivi tudi sivi mikrofigi.

Slika

Sama gradnja je precej preprosta, omogoča pa na zanimiv način prikazano gradnjo skoraj okroglih oblik. Princip je podoben kot pri večjem setu Helm's Deepin temelji na uporabi hingev, s katerimi se preoblikuje ravna stena v polkroglo obliko.

Slika

Notranjost polkroglega skalovja je videti kot skromno opremljena votlina, ki skriva dva kosa orožja, osvetlena v soju bakel.

Slika

Končni izdelek je videti takole. Meni je všečen izgled, ki prikazuje napol ohranjeno razvalino na vzpetini, pod katero se skriva še naravna jama. V primerjavo s knjigo ali filmi se niti ne bi spuščala, je pa to set, ki sam posebi izgleda dobro izdelano in ponuja veliko igralnih možnosti. Lahko se ga razpre, ima loputo, skozi katero lahko ''izginjajo'' minifigi, ter nekaj strelnih kock za napad na Nazgule. V mirnih časih pa se lahko na ognjišču skuha piščančjo juhico s korenjem.

Slika

Za zaključek še skupna slika celega seta.

Slika

Glede na število kock je cena precej previsoka, čeprav gre za licenčni set. Po drugi strani pa je izbira kock v setu kar zanimiva. Omogočajo namreč sestavljanje skalovja, hkrati pa set ponuja 2 minifiga in 2 črna konja, ki so trenutno ekskluzivni za ta set. Set ima tudi nekaj igralnih dodatkov, hkrati pa je izdelan z dovolj podrobnostmi, da navduši tudi ''starejše otroke''. Kljub vsem pozitivnim prednostim na koncu vendar prevlada negativna visoka cena, ki setu zbija vrednost. Sama sem z nakupom sicer povsem zadovoljna, ker mi je bil že od začetka to najbolj simpatičen set iz serije LOTR, se je pa moje navdušenje precej zmanjšalo, ko sem videla njegovo ceno.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2012, 16:19 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode
Zelo lep opis.

Ampak me tako kot pri ostalih LOTR setih odbija ravno cena.
Tako, da (žal) ne bom imel nobenega :cry:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2012, 17:58 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ko sem videl naslov, sem mislil, da se je MstrOfPppts lotil predstavitve celotne serije in sem prijetno presenečen, ko vidim kdo je avtor. :D

Seta niti ne morem komentirati, ker vem, da predstavlja insert iz filma, katerega se niti ne spomnim več, tako da nimam nekih vzporednic. So mi pa všeč civilne minifigurice - uporabno za srednjeveško tematiko.

LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2012, 21:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Od vseh setov je tudi meni ta najljubši, hkrati pa daje vtis da je tudi najbolj precenjen. Všeč sta mi oblika in "ljubkost" seta (ki sicer ni ravno v skladu z dokaj resno sceno iz filma), moti pa da ni zraven vseh oseb ki so bile pri tej sceni zraven, a tega glede na legovo politiko (kupi vse sete da boš imel vse glavne figure) itak ni bilo za pričakovati.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2012, 21:30 
Odsoten
System
System

Taka cena za tako malo kock :shock:
To so pa ti licenčni izdelki... Kakšnega Creatorja dobiš za tako ceno...
Čeprav fane LOTR cena ne odvrne :wink:

Zadnjič spremenil Lord_L, dne 10 Dec 2012, 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2012, 08:38 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Lepa predstavitev.

Mislim, da je malo precenjen. Vseeno obvezen nakup za vse fane LOTR. Želel bi le, da bi bilo vse skupaj malo večje. Najboljši del seta sta mi Nazgula in odlična nova črna konja, kar je zelo uporabno za temačne srednjeveške kreacije in bi ga zaradi tega tudi nabavil. Tudi ostale kocke so zanimive. Zgleda pa, da ga je malo težje dobiti, ker začuda ga še nisem opazil pri nas v trgovinah.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: