Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 07:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 9469 - Prihaja Gandalf
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2012, 02:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. seta - 9469
Naziv - Gandalf prihaja
Št. kock - 83
Leto izdaje - 2012
Tematika - Gospodar prstanov
Cena 16,99eur

Danes sem v naših trgovinah prvič ugledal sete iz dolgo pričakovane tematike Gospodar Prstanov. Čeprav sem si najprej rekel da teh extra precenjenih setov ne bom kupoval, je bil trenutni vzgib premočan in set je romal na blagajno.

Set predstavlja sceno iz začetka prvega filma, ko Gandalf (ki še ni beli čarovnik pač pa "Gandalf Sivi). Prispe v Hobiton. Na cesti sreča Froda, ki se veseli njegovega prihoda in ognjemeta, za katerega ima material v vozu.

Gre za najmanjši set iz serije, ki se nahaja v standardni embalaži za licenčne sete, kar pomeni da je potisk bolj svetleč kot pri "navadnih" setih, karton pa tanjši, kar žal pomeni da se precej lahko zmečka.

Slika

Na zadnji strani je par scen, kjer je vidna tudi oprema iz voza, ki na prvi sliki ni vidna. Ob strani piše da so kocke nareje v ene 6-7 državah, kar pomeni da je skoraj vsaka kocke od drugje. :D

Slika

Vsebina seta je dokaj uborna, namesto običajnih treh minifigov pa sta prisotna samo dva (je pa zraven konj, kar verjetno odtehta nekaj)

Slika

Zanimivejši deli: velika kolesa (takih še nimam, ne vem pa če so nova), nahrbtnik (ki ima na dnu utor, s katerim ga lahko prtitrdimo na čepek), nov tip kače, pismo in rjava knjiga.

Slika

Dve minifiguri, Gandalf in Frodo, oba jasno v "meseni" barvi, značilni za licenčne sete. Frodo je potiskan tudi zadaj. Bolj zanimiv je konj, ki je nove sorte, z pregibnimi zadnjimi nogami. Razen pregiba je podoben kot prejšnji, utor pa je lepo vklopljen in ne moti. Konja se tako lahko postavi na zadnje noge, kar pa v tem setu žal nima smisla.

Slika

Kočija je zanimivo narejena, z precej pregibnimi kockami.

Slika

Gotov set. Nič posebnega, vendar vseeno všečno. Ker gre za bolj splošen set je lahko uporabljen tudi v kakšni grajski diorami.

Slika

Še od zadaj. Kača, korenje in puščica predstavljajo rakete za ognjemet.

Slika

Končna ocena: 7 od 10, predvsem zaradi cene, ki je res visoka za dobrih 80 kock. Sicer pa je set kvalitetno izdelan in natanko tak kot mora biti.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2012, 09:19 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Hja setek je res precenjen, malo igrajo na dejstvo, da ljubitelji filmov niti ne gledamo toliko na ceno, kot na - to moram imeti v zbirki :). Je pa drugače simpatično narejen, bo verjetno pristal v zbirki :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2012, 09:21 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Super za hiter opis! Tudi pri nas doma se je ta set sestavil zelo hitro v nekaj minutah. Meni je ta eden bolj simpatičnih iz serije LOTR, je pa res, da bo serija zaradi licence dražja. Sam voz se mi zdi preprosto in domiselno sestavljen. Super pa je, da pride zraven tudi ''nov'' konj, ki je v tem setu najceneje dostopen (cena na BL pa je bistveno manjša od cene seta).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2012, 09:41 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Tole je bilo pa res ekspresno. :D
Zanimiv opis seta. Z oceno pa se kar strinjam.
Sem pa opazil, da je vprega tokrat drugače vpeta v konja. Včasih je bila vprega pritrjena na "dno" prostora in šele na njo je bila poveznjena kocka v barvi konja. Ko konj ni bil vprežen, pa si dobil namesto plošče 1x2, tile 1x2, da je bil konj na hrbtu brez čepkov.
Škoda, ker vprege niso potisnili vsaj za dve ploščici navzdol in malo predrugačili voz. Detajli pač. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2012, 10:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Mi doma med sestavinami seta glasujemo za konjička - tega bi pa res imeli.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 9469 - Prihaja Gandalf
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2013, 20:24 
Odsoten
System
System

Super setek! Ga imam in za 15€ je še kar dober. Konj in 2 figurici ter kočija z zanimivimi dodatki...
Mogoče euro ali dva preveč..

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 9469 - Prihaja Gandalf
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2013, 23:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Po več kot dveh mesecih od nakupa sem škatlo odprl. Kar nekaj zanimivih kock v dokaj majhnem setu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: