Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Jun 2019, 18:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 6493 Flying Time Vessel
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2013, 15:19 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Lep pozdrav!

Danes vam bom predstavil set 6493, ki je drug največji set iz prve sezone setov serije Time Cruisers. Gre za eno mojih najljubših tem, pa tudi set je eden mojih najljubših. No, ker mi je bil vedno všeč, sem ga hotel imeti. Problem pa je le, da je starejši od mene. Torej sem že izgubil upanje, saj nisem ravno zverziran za medcelinsko nakupovanje, ko ga zagledam na Bolhi........

Najprej nekaj o temi. Aktualna je bila v letih 96 in 97. Najprej sta bila na prizorišču nek pob in znanstvenik, ki vozita tudi tolo barčico. Malo me spominjata na trilogijo Back to the future. Naslednje leto pa je izšlo še nekaj vozil, ki so jih vozili na pogled ne povsem nedolžni fantje. No v prvem delu serije sta izšli dve vozili za potovanje po brezkončnih krajinah zunajčasja, tale barčica za krajo rekvizitov starodavnim piratom in futurističnim vesoljčkom ter baza, ki deluje na pogled rahlo čudna, saj jo sestavljajo srednjeveška bajtura in nekaj hudih trans-orange delov....

Zdaj pa še malo o setu. Sestavlja ga 237 delov. Predstavlja predelano barko, ki ima na straneh dva krila, spredaj anteno, kabino vzeto iz kakšnega vlaka, jambor, prostor za shranjevanje čelad, sonar, kolesa in propelerček, ter še majhen ladijski vijak. Ladja ima zanimiv mehanizem, ki deluje s pomočjo dveh rdečih gumic. Ko se vrtijo kolesa, se vrti gumica, ki hkrati poganja drog,ki poganja propeler, poleg tega pa tudi krila premika gor in dol. Prav fletno. Za podrobnosti si oglejte slike.

Posadko sestavljajo Tim, dr. Cyber in nadvse simpatičen šimpanz, čigar imena ne vemo.

Set se mi zdi zelo zanimiv, zelo izviren ter simpatičen.
Še enkrat bi se zahvalil prodajalcu za izvrstno ponudbo!

Slika

Vsebina škatle:

Slika

Slika

Slika

Slika

SlikaSlika

Slika

Slika

Lep dan še naprej!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2013, 16:39 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Time cruisers so bili zelo izvirni in vsebinsko napredni seti za tisti čas. Če jih pogledaš površno je nametano skupaj vse brez nekega smisla. Če si vzameš čas in malo pomisliš, so seti zelo dodelani.
Celotne serija je dokaz, da TLG lahko naredi super serije brez plačevanja licenc.

:offtopic:
A očitno je lažje prodajati licenčne sete že marketinško prepričanim strankam za več denarja kot za manj denarja prodajati svoje znanje. Žal ni problem v prenosu vsebine didaktičnih igrač, pač pa nezainteresiranosti kupcev, ki čakajo, da izvejo vse iz jumbo plakatov v eni sekundi. Če to dojamejo je za njih, če ne ni.
To je več kot očitno pri JRR Tolkienovih delih. Do filmov je bilo veliko pravih fanov, komercialnih produktov ni bilo. Po filmih so vsi pametni in strokovnjaki za to tematiko, komercialnega pofla je polno povsod, še mali slovenski narod je dobil drugi prevod GP. Kdo od novopečenih fanov ve za davno prevedeno knjigo Drevo in list? Kdo je šel brati cela na pol dolgočasna poglavja Silmariliona, da si lahko razloži vse dogodke iz GP? Kdo je spremljal polemike okoli novega prevoda GP, kdo je PREBRAL oba prevoda, da lahko izoblikuje svoje mnenje. Kdo je sploh PREBRAL GP knjigo, da ve, kaj vse manjka v filmu in kako so GP iz čustveno nabite zgodbe napisane pod vtisi grozot WW1 spremenili v body count film. V celi trilogiji so posneli ENO SAMO PESEM (če se ne motim)!
Za koga so izdali knjigo Tolkienov svet na 'samo' 80 straneh, če ne za tiste, ki se jim ne da brati originalnih del, kjer vse to že piše?
SW fani, kdo od vas je prebral SW knjigo(e). HP fani, kdo od vas je prebraz HP knjige?
Jaz sem prebral vse zgoraj omenjene knjige predno sem šel gledat filme, da se nisem okužil z (priznam dobro in tehnično dovršeno) interpretacijo drugih. Na pustite, da vam drugi polnejo glave s svojimi prepričanji, imejte svoje mnenje in ga ne skrivajte.

Zadnjič spremenil subix, dne 20 Jan 2013, 18:50, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2013, 17:05 
Odsoten
System
System

Ko so Time cruisers prišli ven, jih nisem razumel. Takrat sem bil bolj v Technics tematiki. Glede ostalih kock pa bolj "orto". Paneli in specialne kocke (celo figurice!) mi niso bili všeč. To serijo sem razumel kot nalogo inženirjem v TLG kako porabiti kocke, ki jim ostajajo. Sedaj gledam nanje kot na zbirko relativno redkih specialnih kock.

lp w.

Zadnjič spremenil werther, dne 22 Jan 2013, 18:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2013, 16:42 
Odsoten
System
System

@subix, lepo si povedal (enako velja zame glede branja knjig pred filmi)

No, meni je pa šele sedaj postalo žal ker nisem kupil nobenega Time cruisers seta...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2013, 19:37 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@ jakk, me veseli, da se je našel nekdo, ki so mu všeč Time crusers seti. Sam sem bil tudi navdušen nad njimi, vendar vsega pač ne morem imelti. :)
Pohvaljen tudi za zgleden opis.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2013, 22:33 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Zelo zanimiva "zmešanca" več tipov vozil. Ja, dodatki so kar funkcionalni ...
Res ne morem verjeti, zakaj TLG nima več takih tem. Sedaj so sami roboti in ninje ter licenčne teme. Dobro bi bilo včasih čas zavrteti malce nazaj (pa ne preveč).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: