Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Nov 2019, 00:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD 8142 - Ferrari F1 1:24
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2013, 17:48 
Odsoten
Primo
Primo

Moj prvi prispevek. Odločil sem za predstavitev enostavne spremembe modela 8142 Ferrari F1 1:24 iz serije Racers iz leta 2007 (v osnovi 167 kock, zdaj dodanih nekaj manjših). Ko sem nabavljal avtomobilčke s pogonom na vzmet (pull back motor) za mojega sina, sem želel sestaviti lep in hiter model, in še formule so bile takrat aktualne doma (no, saj so še vedno). No, sam model je zelo lepo oblikovan, s polno podrobnosti, zelo všečen. Ampak ...
Pri pregledu navodil za sestavljanje sem opazil čudno stvar, ki jo mojemu sinu pač ne bi znal pojasniti (star dve leti in pol). Namreč dirkača v osnovi sploh ni bilo, temveč je bila glava s čelado pritrjena na notranje črne kocke. Volan, telo, roke, noge??? Kot vedno sem imel željo modificirati v smeri, kjer zamenjaš minimalno število originalnih kock. Skratka, čimveč kock iz originalnega seta.
No zadevo sem najprej zmodeliral v LDD in nabavil potrebne kocke za modifikacijo, kjer bo minifigurica lepo sedla noter. Volan tudi, jasno rdeč. Set sem kupil po delih na BL. Cenovno je bilo nekako bolj ugodno, ker smo večino kock in motor že imeli.

Slika

Kot lahko vidite, razmerje avto:minifigurica ni ravno skladno, ampak boljše variante po moje ni (razen tiste stare technic figurice, kjer sem pa prepričan, da za noge ne bi bilo nikjer prostora).

Slika

Delovno področje okrog volana je sestavljeno iz gladkih kock.

Slika

Da minifigurica lahko sede v avto, moramo odstraniti zgornji dve ravni kocki.

Slika

Spremenil sem tudi podrobnost pri zajemu zraka za hladilnike. Namreč po naključju sem našel tudi to varianto kock, ki imajo zaobljen prehod. V originalu je bil ravni, navpični rob.

Slika

Poleg originalnih zavornih diskov brez nalepk sem dodal lepe diske z nalepkami. Prav tako so dodani zadnji zavorni diski, ki jih v originalu ni bilo.

Slika
Slika

Ko minifigurica sedi v avtu, je položaj glave na istem mestu kot pri originalu (sem pazil, ko sem modeliral v LDD).

Slika
Slika

Položaj minifigurice je skoraj na idealnem mestu na sredini. Dobro, velikost je bistveno premajhna za ta model. Mogoče se je Lego ravno zaradi tega odločil, da ne daje cele minifigurice. Ker je bila v originalu na mestu prostora za minifigurico velika, debela kocka (mislim, da je bila velika rdeča 2x10), je bilo potrebno konstrukcijo naknadno malo popraviti. Namreč pri trku avta v zid (še dobro, da imamo doma lesene obloge pri tleh nad parketom) se je sprednji del vedno nekoliko skrivil. No, pri dodajanju dolgih, tanjših kock, je bila zadeva ponovno trdna.

Še pogled od zadaj (preko ramena).

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOD 8142 - Ferrari F1 1:24
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2013, 14:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Moram pohvalit kvalitetne slike!

Na vrh