Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 01:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2011, 09:11 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Žiri
Številka seta: 8108
Leto izida: 2007
Število delcev: 1009
Število minifiguric: 13
Cena: ~90€

Zanimivo, da na strani še ni nobenega seta Exo-force tematike. Je taka politika KK? Pravila in te stvari.

No, set objavljam, ker je res impresiven. Gre se za mobilno postajo robotov (sicer ne poznam same tematike exo-forca, zato ne vem nič o ozadju, kod je kdo in take stvari). Postaja stoji na štirih ogromnih kolesih, dolga je 60 cm in visoka 34 cm. Skoraj po celotni površini so posejana razna laserska orožja. Poleg tega sta ob strani še dva topova, ki streljata krogle. Postaja ima tudi laboratorij za preučevanje anatomije človeka. Na vozilu je stolp, ki se lahko dviga in spušča, na njemu pa sta parkirana dva leteča plovila. V postaji domuje 10 polno oboroženih robotov in dva okostnjaka, ki so ju pozabili namočiti v alkohol.

Naspoti jim stoji človeški borec "Ryo?". Ta ima v lasti za od postaje četrtino nižjega robota z Wolverinovimi rokami. Tudi robot je obdan z orožji in ima za višje skoke dva reaktivna motorja. Nad glavo ima top, ki strelja "tehnik rakete". Gre pa za enega lepših "človeških" robotov (vseh je kakih 15".

Pa naj bo dovolj besedičenja in poglejmo rajši slike.

Slika
Tale slika je vzeta iz brickseta

Slika
Slika tlorisa. Verjetno se že iz te slike vidi, da gre za zelo veliko vozilo.

Slika
Spredaj.

Slika
Zadnja stran.

Slika
Pogled s strani. Na drugi sliki se vidi, da sta pokrova zaprta, tukaj pa sta odprta in lahko vidimo laboratorij in vojščake.

Slika
Na stolpu sta parkirana dva leteča plovila.

Slika
In posebej.

Slika
Top, ki strelja krogle.

Slika
Rešitelj ljudi.

Slika
In njegovo orožje.

Slika
Pa še ena skupna pozerska slikica. V spodnji desni robu lahko vidite obupan poskus zemeljega vojščaka, da bi zaustavil robote :D Figurica je tam za lažjo primerjavo velikosti.

Kakšen bi bil zaključek? Na slikah mogoče ne izgleda, ampak v živo je tole res ogromno. Verjamem, da vsakemu "mulcu", ki ga ta tematika zanima, vrže ven oči. Je pa za moj okus postaja že prevelika. Lahko bi bila tretino manjša, pa ne bi bilo nič narobe. Tudi glede na exoforce trdnjavo je postaja prevelika, saj lahko skoraj pelje čez trdnjavo. Še enkrat pa pravim, da ne poznam zgodbe (sicer ne vem, a so bili to stripi, risanke ali pa je povsem lego izmišljotina). Možno je, da so pač roboti imeli boljše orožje, ljudje pa so se bolj srčno borili...

Moram omeniti še odlično sestavo. Glede na "šmeksi peksi" izgled, stojijo kocke odlično skupaj. A-teste je opravil dvoletni sin in razen parih krilc in nekaj dodatkov je po slabe pol ure vse ostalo na mestu.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2011, 09:32 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Set je res velik in res grd. Sta pa mala aviončka super in nasploh je veliko privlačnih malih zadev, ki so dobre, samo celoten izgled mi ne potegne. Kako deluje obračanje koles?
Za mularijo je to verjetno 'must have' set.

In res, prva objava Exo Force serije. Morda zato, ker mlajši skoraj nič ne objavljajo, mi starci pa nismo ljubitelji te tematike.

Zadnjič spremenil subix, dne 28 Sep 2011, 19:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2011, 09:49 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Žiri
:D Grdota pride z leti :D

Em... Obračanje je zelo primitivno. Če pogledaš četrto sliko, je celotna os pripeta z enim "axlom" (tehnik palčka). Isto je spredaj. Tako da če vozilo nagneš, kolesa zavijejo. Ne znam drugače povedat :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2011, 10:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Torej zavija tako kot rolka oz. set 8226. To je zanimivo, enostavno in deluje.

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2011, 11:09 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Zgledna predstavitev!
Hvala. ;)

Glede seta in tematike pa. Ne, ni politika, da se ExoForce ne objavlja, le najbrž si ti edini, ki mu je to všeč. ;)
Doma sem imel dve vrsti večjih kompletov - za part-out, pa mi je bilo že groza tisto sortirat, kaj šele, da bi sestavil kakšno izmed skropucal.
Je pa zanimivo, da so Japončki čisto tumpasti na tole serijo. Figurice so šle za med, za robote si pa tudi nikoli ne bi mogel misliti, da sem jih vse prodal naenkrat in to za dokaj dober denar.
Skratka, še en dokaz več, da imajo vsake oči svojega malarja, kar je čist fajn. :D
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2011, 18:10 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: ruše (okolica MB)
Lepa predstavitev !!

Jaz sem star 12 let pa me Exo-Force ne zanima . Ko sem bil pa manjši sem si kupil nekaj setov iz te serije vendar me niso dolgo zanimali . :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2011, 19:37 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Škofja Loka
Exo-force mene osebno ne zanima, saj nisem ljubitelj lego robotov ter nekih čudnih kreatur na kolesih (morda palim samo na Mindstorm zadeve), tudi sam sem si privoščil manjši komplet iz te serije, pa še to samo za to, ker sta bila notri dva zelo zanimiva delčka za takrat nastajajoč MOC. Ko MOC ni bil več zanimiv sem tiste dva delčka pospravil nazaj v škatlo skupaj z drugimi delci ter zadevo na srečo dokaj hitro prodal. Pri predstavljenem setu mi je res všeč nekaj podrobnosti, vendar zanj sigurno ne bi odštel 90 evrov, ker bi potem vse skupaj šlo v stare škatle in na "varno" na podstrešje kjer hranim popolnoma "out" sete, ter upam, da se bo našel kupec :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2013, 10:43 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Bled
Se strinjam s subix-om in legofrik-om set je res zelo grd, lepe so samo kakšne podrobnosti in pa roboti 8)
Drugače pa, zelo dober opis!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: