Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jan 2020, 02:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 8960 PM - Thunder Driller
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2009, 23:12 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Predstavljam prvega v moji zbirksi Power Miners. To je set 8960, ki ima 235 kock. Redna cena pa je 29,99 €.

Sprednja in zadnja stran škatle:
Slika
Slika
Na zadnji strani je tud prikazano, da se ob združenju dveh setov da nardit tretji skupni model. Načrt za ta tretji model je na LEGO OS:
Slika
Škatla je za polovico prevelika, spet...sicer pa to pri LEGO ni redkost, česar pa se še vedno ne morem navadit:
Slika
Kocke so v dveh vrečkah, v tretji so ''ravna'' kolesa, ''izbočena'' kolesa so posebaj, zraven so še nalepke in pa seveda načrt. Novih kock je kar nekaj, zmotl pa so me spet ti novi paneli. Sicer so ti še dokaj uporabni, ampak vseen. Potem so tukaj še ta ogromna kolesa, ki pa imajo takšno obliko oz profil, da se jih tud lahko ponuca za več stvari:
Slika
Slika

Model narejen nekje do polovice:
Slika
Končan model z minifigi in strašnim Firox-em, ki lahko poje oba kristala naenkrat :P
Slika
Slika

Glede na to, da je vrtalnik izmišljen, je kar dobro detajliran. Komandni prostor ima ekran s terenom, upravljalne palice, napeljave ipd., v zaboju zadaj pa je dinamit. Minifiga imata oba dvojne obrate na glavi, eden miren, drugi divji. Celotni prostor je zavarovan z zaščitno mrežo, ne vem pa zakaj je tisti ogenj pod ekranom, sej ni na koln ta vrtalnik :roll: Pokrit prostor med vrtalnikom in komandnim prostorom, se da odpreti in v njem je prostora za nekaj minifigov.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vrtalna glava se vrti tako, da se sprednja špica vrti v levo, drugi segment pa v desno, tako kot pri pravem vrtalniku. Oranžno kolo je fiksno. Vrtalnik se poganja preko prenosov oz zobnikov na sprednji osi.
Slika
Slika
Slika

Nekak se nisem mogu upret temu, kar vidite oz lah prebere na slikah :lol:
Slika
Slika

Najbolj me je razočarala končna velikost modela, saj sem glede na velikost škatle, pričakoval večji model. Zaradi tega, zaradi nalepk in zaradi velikih kock, je moja ocena tega seta je 8/10.

Lp
Rok

Keep it simple ;)

Zadnjič spremenil Skandinavc FH, dne 18 Jun 2010, 14:38, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2009, 23:23 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
... kaj ni to nadaljevanje serije Rock Riders?? ..... drugače pa je videti kar luškan set :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2009, 10:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Zadeva mi ne sede - tako barvno, kot tematsko.
Mi je pa fajn, da se glavi vrtalnika vrtita vsaka v svojo smer, pa tudi nekateri detajli niso slabi.

Zadnjič spremenil legofrik, dne 13 Avg 2012, 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2009, 17:31 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Rock raiderse sem šele zdej vidu, ampak še zdaleč niso tak fajni kot ti PM-ji :)
Hehe, men pa glih barve sedejo in to ful, pa ti gizmoti so mi tud orto carski. Sto ljudi, sto čudi. Sto žena, dvesto sisa :twisted: upam, da samocenzura ne bo potrebna, glede na to, da tole ni v slovenščini napisan...

Sej je že zdej tak naret, da je planetarni prenos za vrtenje kolesa. Pa jst nism edn tistih, ko bi mogl napad dobit. Mogoče dobim napad v trgovini in morem pol en tak set kupit, ampak to je pa čist druge vrste napad :mrgreen:

Hmm, mal čudn je, da je ogenj pred rudarjem, ker bi ga lah kamot ''osmodil'' :roll:

Strip ja...je pa posledica prekomernega uživanja ob LEGO kockah :lol:

Keep it simple ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2009, 21:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Pivka (okolica)
Heh sej men so ti gizmoti strašno všeč ne vem zakaj. Pa tudi barve se mi zdi da je prav da so tudi kake bolj žive v kakšni tematiki, Tako da kakega gizmota si sigurno nabavim tudi sam :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2009, 21:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Dlje ko gledam Power Miners, bolj so mi všeč. Nekaj poživljajočega, fantazijskega, brez zadržkov.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: