Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Sep 2019, 04:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 21:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Osnovni podatki o setu:

Kat. št.: 41098
Ime: Emma's Tourist Kiosk
Tema: Friends
Leto izzida: 2015
Št. kock: 98
Št. minifigur: 1
Starost: 5 - 12
Cena: EUR 9.99
Cena na kocko: 10.19 c
Links: Bricklink, Brickset, LEGO S@H

Slika

Vsebina škatle je standardna za ta cenovni razred. V njej so prepognjena navodila in 2 vrečki kock, ena z večjimi in druga z manjšimi kockami.

Slika

Mene je set zamikal zaradi nabora kock. Na prvi pogled vsebina ni impozantna, vendar so v njem tudi zanimive kocke. Meni zanimive kocke so opečni kocki, različne rožice, oranžne kotalke, potiskani ploščici, moder kotni strešnik, vogali obrnjeni strešnik in nov dekorativni element.

Slika

Zelo zanimiva se mi zdi tudi nova kocka, ki se uradno imenuje okrogla ploščica s pinom, ki pa ima na sredi luknjico, kamor se lahko natakne rožice ali druge lasne dodatke Friendic.

Slika

V setu je glavna figurica Ema, ki je za moj okus oblečena ravno prav. Všeč mi je barvna kombinacija modre in vijolične, ki deluje dekliško, a vseeno ne pretirava z roza odtenki. Zato me je toliko bolj zmotilo, da se v prostem času Ema kotalka z oranžnimi kotalkami, ker izgleda barvno neusklajeno. Da ne bo pomote, kotalke so mi sicer super.

Slika

Set je sestavljen iz več manjših delov. Najprej se sestavi stojalo za lasne dodatke. Tukaj so tudi uporabljene nove ploščice s pinom, ki se mi zdijo posrečena rešitev za pritrjevanje lasnih dodatkov, ki do sedaj niso pasali skoraj nikamor drugam kot v lase.

Slika

Drug sestav je nabiralnik s klopco, ki bi bila čisto običajna, če ne bi uporabili lesa v barvi dark orange. Prav prijetno je videti še kakšno drugačno barvo klopi, sploh če je takšna manj pogosta.

Slika

Osrednji sestav seta je turistična stojnica oz. kiosk. Meni je celotna kombinacija uporabljenih kock zelo posrečena. Pogosto pri Friendicah mešajo kakšne barve, ki meni ne pašejo skupaj, tukaj pa je kljub barviti podobi izgled primeren. Je pa res, da na takih in podobnih turističnih stojnicah lahko pričakujemo barvni nered. Meni so pri kiosku najbolj všeč njegovi zidani deli, podnožje z opečnatimi kockami in dekorativni elementi na stebrih. Založenost kioska je primerna njegovi velikosti, med izdelki pa izstopata razglednica Heartlakea in Novice iz Heartlakea.

Slika

Set kot celota meni deluje nadvse simpatično. Posamezni deli so sicer majhni in enostavno grajeni, hkrati pa omogočajo veliko igre. Ema se tako lahko prosto kotalka po mestu, nosti pisma v nabiralnik, prodaja turistične potrebščine v kiosku. Poleg tega se set lahko zlahka vključi v kakršnokoli mestno situacijo in lepo dopolni otroške (in odrasle) zbirke.

Slika

Ostanek kock je minimalen, a se med njimi najdejo tudi nekatere uporabne in zanimive kocke. Mene so razveselile dodatne rožice in ploščica s pinom.

Slika

Celoten vtis sestavljenega seta je meni nadpovprečen. Gre za majhen set, zaradi česar je tudi cena bolj dostopna. Po drugi strani pa je zaradi majhnega števila kock cena na kocko nekoliko višja (10 centov). Mene to ni toliko zmotilo in sem si škatlico privoščila brez slabe vesti, ker so me v njej čakale zanimive kocke. Tudi z vidika mlajše populacije se mi zdi set zanimiv, ker omogoča veliko igralnih scenarijev.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 22:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Dekorativni elementi so videti zelo uporabni, pa tudi kot parts pack to ni slaba zadeva. Sam set kot set mi pa ne potegne najbolj, je le malo preveč prijateljskega izgleda za moj okus. :)

Hvala za opis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 22:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala za opis. Friends se razvijajo kar dobro in prav žal mi je da se takega seta ne da dobiti v navadni City tematiki.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 23:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ja, potiskani tajli so fajn, tudi element s polžkom pride prav pri gradnji hiš.
Študiram pa še, kje bi se dalo uporabiti tisto hecno prozorno kocko. :)

Hvala za opis.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 23:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Nekaj prav hudih novih kock.
Kakšen je 1x4 brick brick na drugi strani? Samo trije vodoravni utori?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Nov 2015, 16:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tudi jaz sem si ta set privoščila brez slabe vesti (čeprav s klasično dozo razmišljanja "ja ali ne"). Na koncu me je vseeno prepričala raznolikost uporabnih detajlov, ki lahko popestrijo mestne hiške (nov okrasni element in vogalni elementi, na primer), prav tako pa tudi ostale. Okrogla ploščica s pinom se meni (poleg načina uporabe v tem setu) zdi še bolj primerna kot okrasna vaza.

Lp, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: