Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 19:12

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2015, 13:58 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Osnovni podatki o setu:

Kat. št.: 41094
Ime: Heartlake Lighthouse
Tema: Friends
Leto izzida: 2015
Št. kock: 473
Št. minifigur: 2 (plus tjulenj)
Starost: 6 - 12
Cena: EUR 39.99
Cena na kocko: 8.455 c
Links: Bricklink, Brickset, LEGO S@H

Slika
Škatla seta je v že standardni barvni sheme serije Friends. Meni so te škatle še posebej všeč zaradi živahnih barv in lepo prikazanih podrobnosti seta v širšem okolju. Tukaj se v ozadju skriva balon na topli zrak.

Slika
Ko sem odprla škatlo, me je najprej navdušila količina kock, zelo hitro pa me je razočarala knjižica z navodili. Bila je namreč strgana. Gre za srednje velik set, ki ni ravno poceni, in mi ni bilo všeč take knjižice. Sploh ker je set iz letošnjega leta in se ni dolgo ''valjal'' po policah, zato je do poškodbe moralo priti že med prevozom. Glede na to, da so v večjih setih zaščitena tudi navodila, bi mi bilo to zelo všeč tudi pri teh malo manjših.

Slika
V setu so tudi nalepke. Tokrat se mi je prvič zgodilo, da sem uporabila samo nekatere od njih. Najbolj so mi všeč tabli s sladoledi, ''posteljnina'' in tablica za na vrata z napisom open. Ostale nalepke mi sicer niso moteče, me pa niso ne vem kaj pritegnile.

Slika
V škatli so 4 večje vrečke s kockami. Če koga zanima vsebina posameznih vrečk, si jo lahko ogleda tukaj, tukaj, tukaj in tukaj. :) Izpostavila pa bi meni najbolj zanive kocke. Razveselila sem se roza čolna, ki je bil do sedaj na voljo le v setu Ariel's Magical Kiss. Zanimive so mi tudi magenta ograjice in pa kup majhnih kock, kot so rožice v barvi lavender (nimam pojma, kako bi jo prevedla), rožica kot lasni dodatek, sladoledne kepice, kovanec z oznako 5, ki je na voljo le v petih setih.

Slika
V setu sta dve minifigurici, Stephanie in Kate. Všeč so mi njuna oblačila, ki niso prav pogosta. Še najbolj zanimiva pa sta njuna lasna dodatka, transparentna očala pri Stephani in sponka v obliki rože pri Kate, ki se jo lahko uporabi tudi v kombinaciji z rastlinjem.

Slika
Sestavljanje se začne s skalnim otočkom, kjer počiva tjulenj. Je razmeroma preprosto sestavljen, a vseeno je lepo razgiban in popestren s rastlinjem. Edino površina, kjer sedi tjulenj, bi lahko bila temnejše zelene barve, da bi bilo videti kot mokra trava.

Slika
Čoln je iz enega kosa, ima pa dodano notranjo opremo, klopci in pa ''držala'' za noge prijateljic. Zastava na drogu je simpatičen dodatek, me je pa malo zmotila barva. Rdeča mi nikakor ne paše zraven. Rešitev za vesla z dodatnimi ročaji, ki jih lahko v rokah držijo Friendice in zraven še veslajo se mi zdi super.

Slika
Svetilnik me je pozitivno presenetil z barvno kombinacijo. Kljub roza črtam na svetilniku so barve med seboj zelo lepo usklajene (kar ni tako pogosto) in roza-modra kombinacija v različnih odtenkih izpade odlično. Malo me motijo rumene oknice, ki preveč izstopajo, vseeno pa toliko ne kvarijo izgleda. Plezalke stolp lepo popestrijo, prav tako ogromna maketa sladoleda v kornetu. Izmed podrobnosti pa so mi najbolj všeč mini lučke na tleh.

Slika
Z zadnje strani se v stolpu vidi majhno stranišče v pritličju. Na vratih bi morala biti nalepka z znakom za stranišče, a je nisem nalepila, ker bi rada vrata uporabila še v kak drug namen. V hišici ob stolpu pa je v pritličju velika hladilna omarica z različnimi sladoledi, na podstrešju pa postelja s svetilko. V zgornjem nadstropju svetilnika se skriva zemljevid.

Slika
Kot celota me je set zelo navdušil in sem z nakupom zelo zadovoljna. Sestavljanje je sicer preprosto, a je set kar velik in je zato v njem veliko zanimivih in različnih kock. Nekatere med njimi so tudi bolj redke ali pa v novih barvah. Glede na število kock je tudi razmerje cene na kocko precej ugodno. Navdušile so me tudi dodatne kocke, med katerimi je precej rožic, ki jih ni nikoli preveč.

Če koga zanimajo slike v večji velikosti, si jih lahko ogleda na mojem Flickr albumu, kjer je več slik tudi vmesnih korakov sestavljanja.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2015, 14:32 
Odsoten
Moderator

Super set in še boljša predstavitev. Všeč mi je pisanost, zato je tudi pri nas našel prostor na zalogo (da tamala še kako leto dopolne).

Lavander - barva sivke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2015, 10:27 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ljubljana
Hvala za predstavitev. Tudi pri nas je svetilnik še v škatli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2015, 17:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odlična predstavitev lepega seta. Če ne bi bil v prijateljskih barvah, bi pa bil to lahko super idealen city set. Meni je všeč predvsem, da je zelo dodelan, tako zunaj kot znotraj in da praktično ni praznega oziroma neizkoriščenega prostora.
Veceji pa so očitno postali popularni v LEGO svetu. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2015, 20:24 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Set j simpatičen, še bolj kot set pa občudujem tvoje lepe predstavitve s krasnimi fotografijami.

Mi seta nimamo nakupovalnem načrtu, zagotovo pa bo vsako deklico, ki ga bo imela, navdušil pisan nabor kock, tjulenjček, čoln in zanimive drobnarije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2015, 22:52 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Kot ponavadi je predstavitev seta odlična, se pa sama še vedno ne znam odločiti, kako zelo všeč mi je set. Res je poln zanimivih detajlov (lučke na tleh, zanimiva rešitev vesel na čolnu, nalepka za cenik sladoleda), poleg tega je tudi precej dodelan (stranišče, pomol z mizico, pult z dobrotami), a me vseeno ne prepriča povsem.

Lp, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: