Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Jul 2019, 14:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 41092 Stephanie's Pizzeria
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 15:38 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Po dolgem času v ilegali tokrat predstavljam zame enega bolj zanimivih setov iz serije Friends v letu 2015: Stephaniejino picerijo.

Osnovni podatki o setu:
- Kataloška številka: 41092
- Ime: Stephanie's Pizzeria
- Leto izida: 2015
- Starost: 5-12
- Cena: 9,99 € (lego.com/de)
- Število kock: 87 (Lego.com; Brickset)
- Število minifigov: 1

Slika

Set je zelo enostaven (tudi sestavljanje je takšno), hkrati pa z vsemi dodatki zelo uporaben. Kar se mlajših ljubiteljev in ljubiteljic tiče, je set predvsem zelo igralen: ima peč za peko pic, okence za prodajo, mizico in skuter za razvažanje, starejšim pa ponuja (po mojem mnenju) dobro izhodišče za MOCanje (še posebej v kombinaciji s simpatičnim dostavljalcem pic iz zbirateljske serije 12.

Slika

Med najbolj zanimivimi kockami v setu so svetloroza tajli, iz katerih je narejen stolček, opečnata kocka dolžine 1x4 in kovanca (eden je rezerva).

Slika

Peč za pico je majhna, v njej je prostor le za eno pico. Tudi okence za prodajo je zelo enostavo, zato pa mizica toliko bolj pritegne pogled. Je sicer majhna, a je na njej vseeno dovolj prostora za pico, dva kozarca, steklenico (ki bi bila sicer s sivim pokrovčkom boljša) in skledo solate (takšna je vsaj moja asociacija). Stola sta oblikovana za Friendice, čeprav me spominjata bolj na kakšno pručko kot pa stol. Bi pa bilo vsekakor zanimivo videti še kakšno drugačno uporabo roza tajla.

Slika

Skuter je tokrat opremljen z veliko košaro za razvažanje pic, v katerem Stephanie pice prevaža kar brez škatle.

Slika

Kar bi sama v setu izboljšala, je, da bi namesto stare oblike pice dodala novo iz zbirateljske serije (lahko bi pekli tudi polnozrnato pico). Če je skuter namenjen razvozu pic, bi se vsekakor spodobilo imeti še kakšno embalažo zanjo. Sicer pa v celoti gledano set ne razočara: je vreden svoje cene: poleg rdečega skuterja (ki se je doslej pojavil samo v modularni Pariški restavraciji so v setu še tri pice, dva nova kovanca in dovolj drugih kock, ki se jih lahko koristno uporabi pri MOCanju (samo čas je treba imeti).

LP, Bar.

Zadnjič spremenil bar, dne 18 Jan 2015, 23:01, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 41092 Stephanie's Pizzeria
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 18:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Luštna predstavitev. Sem nekako ga spregledala. Za ugodno ceno ponudi res nekaj novih kock, skuter n kovanci so do sedaj bili na voljo le v večjih setih. Se ti je pa ''zgubil'' link do Pariške restavracije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 18:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo lep opis! Hvala!

Set je zelo ličen za svojo velikost. Čudno mi je le da je ob vseh teh pastelnih barvah, ki so v Friends setih, motor v navadni rdeči.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 18:48 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Me veseli, da si stopile ven iz ilegale. ;)

Ja, set je lušten in kot omenjeno je v njem kar nekaj zanimivih kosov. Skuter pa zmaga. :)
Hvala za predstavitev.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 22:28 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tudi mene veseli, da sem uspela skovati načrt za pot iz ilegale, ker ob tako redkih objavah človek prehitro pozabi, kako se dela s povezavami in slikami. Sem se kar malo namučila z vsem skupaj ...

Osebno mi je "navadna" rdeča barva skuterja povsem ok, ker se bojim, da bi - če bi bil v Friends barvi - spet imeli svetlo moder skuter.

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2015, 23:58 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Dober način za prehod iz ilegale: naročiš tri pice, sedeš na skuter in ... :D

Z kovance nisem vedela, da obstajajo, rdeč skuter pa je meni zelo všeč.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: