Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Sep 2019, 04:42

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2015, 22:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam set iz serije Friends iz druge polovice lanskega leta. To je set Jungle Falls Rescue oz. po naše reševanje pri slapu v džungli in spada v podtemo Jungle.

Slika

Osnovni podatki o setu:
- kataloška številka: 41033
- ime: Jungle Falls Rescue
- leto izzida: 2014
- starost: 6-12
- cena: 19,99 EUR (0,109 EUR/kocko)
- število kock: 183 (Bricklink, Brickset, LEGO S@H)
- število minifigov: 1

Glavna figura v setu je Olivia. Oblečena je v uniformo z oznako rdečega križa, ki se pojavi le v 2 setih, ter bolj pogosto sand green krilo.

Slika

Poleg Olivie sta v setu še mlad tiger in kameleon. Tiger je enak kot v zbirateljski seriji in kljub luknji na glavi za lasne dodatke izgleda luštno.

Slika

Pri kameleonu je zanimiv barvni vzorec. Enobarvni kameleon se je pojavil v seriji Disney princesk, tu pa je dvobarven. Primerjava dveh kameleonov iz enakih setov pa pokaže, da se barvni vzorec razlikuje, kar pa sploh ne moti.

Slika

Set mi je bil zanimiv tako iz igralnega kot zbirateljskega vidika, saj je v njem kar nekaj zanimivih in uporabnih kock. Izpostavila bi LURP, ki je prvi, ki sem ga dobila v setu, sivi (skalni) in transparentno modri (slap) panel ter novo obliko rastline. Poleg je še nekaj transparentno modrih kock, ki bodo obogatile moj izbor kock ter nekaj novih manjših, kot je okrogla gladka plošča z luknjo.

Slika

Igralnost seta omogoča ''premični'' slap. Mehanizem, ki to omogoča, je sicer preprost, a učinkovit. Med sestavljanjem se je sicer malo zatikal, ko pa je bila dokončana zadnja ''stena'', se je mehanizem točno prilegal in omogočal odpiranje slapa brez zatikanja.

Slika

S sprednje strani del premične stene zakriva velika skala (LURP), tako se lepo skrije premični del slapa. V skalo so vgrajene tudi stopnice do vrha, ne bi motilo, če bi bila dodana še kakšna bolj štrleča skala ali dodatno zelenje.

Slika

Na vrhu skal ob slapu stoji improvizirana hišica, ki omogoča le senco pred soncem. Olivia tam pogosto opreza za mladimi tigri, ki se preveč približajo slapu. Pod palmasto streho ima postavljeno mizo, kjer stoji nenavadna jed. Mene najbolj spominja na sadno pito s kiviji. Prva asociacija pa je bila pica (s kiviji).

Slika

Slika končanega seta lepo prikazuje tudi igralnost. Olivia ob vodi čaka, da reši mladega tigra. Vidne so tudi v skalo vkopane stopnice, po katerih se povzpe do hišice. Tam pa se posladka s sadno pito. Družbo ji dela kameleon, ki sicer najraje počiva na strehi. Slap se premakne z rjavo ročico za hišico. Med igro se zlahka pretvarjaš, da gre za odpadle veje, ki so ustvarile začasen jez in razkrile votlino v skalah. Presenetilo pa me je, da je na škatli za slapom viden kristal, ki pa se po navodilih postavi bolj globoko v skalno votlino in ni takoj viden.

Slika

Ko je bil set sestavljen (oz. ko je bil odprt), me je najbolj razveselila ''rezervna'' rastlina. Ostale rezervne kocke so bolj običajne, rožice in različne 1x1 kocke.

Slika

Kot celota me je set pozitivno presenetil z več vidikov. Ker je iz serije Friends, me je presenetilo minimalno število kock v tipično punčkastih barvah (tu še najbolj izstopa roza streha), dejstvo, da za figurico ni na voljo nobenih lasnih dodatkov (dovolj jih je v drugih setih), zanimiv nabor kock za primerno ceno (skalnati paneli in zelenje). Set tako zadosti tudi željam velikih punčk. :D

Več slik seta pa si lahko ogledate v obširnem albumu na Flickru.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2015, 22:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Imamo doma in ta set je res uporaben zaradi zanimivega nabora kock (vključno živali). Je tudi igralen in ko je sestavljen je dokaj velik za to ceno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 00:05 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepa predstavitev.

Mene je tudi presenetila še ena velika rastlina v setu. Najprej sem mislila, da smo bili naključni srečneži, ki smo dobili eno gratis, potem pa sem videla, da jo ima vsak set.

K nakupu so me prepričali kameleon, levček, velika rastlina in kocka za slap. Potem me pa punci nista spustili zraven pri sestavljanju, tako da sem si podrobnost ogledala šele pri tej predstavitvi. :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: