Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 19:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Sunshine harvest (41026)
OdgovorObjavljeno: 24 Nov 2014, 13:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam še enega od letošnjih setov iz serije Friends. Set me v začetku ni prepričal, a sem si ga na koncu le kupila. Kljub nekaterim pomanjkljivostim, mi je set kot celota vedno bolj simpatičen.

- kataloška številka: 41026
- ime: Sunshine harvest
- leto izzida: 2014
- starost: 6-12
- cena: 19,99 EUR (0,086 EUR/kocko)
- število kock: 233 (Bricklink, Brickset, LEGO S@H)
- število minifigov: 1

Glavna minifigura v setu je Olivia. Pri njej me je zmotila precej generična obleka, ki je moteča vsaj pri tistih, ki imajo doma več setov iz te serije. Mene bi zadovoljilo že to, da bi Olivia imela majico z enakim potiskom v kakšni drugi barvi. Po drugi strani pa me je pozitivno presenetilo, da ima Oliva namesto standardnih dekliških lasnih dodatkov v rokah vile.

Slika

Set je namenjen mlajši populaciji in je razdeljen na več manjših enot, od bolj enostavnih do bolj zapletenih. Najenostavnejše je stojalo za rože. Pri njem me je takoj zmotilo kombiniranje cvetkov, ker mi različni cvetovi ne pašejo na eno steblo. Po drugi strani pa je kot držalo za rože uporabljena novejša kocka - kornet, ki je dobrodošla v vsaki zbirki kock kot vsestransko uporabna.

Slika

Poleg Olivie je v setu tudi kuža Charlie. Kuža popestri dogajanje v setu, saj omogoča dodatno igro. Priloženo ima tudi kost, da ga lahko Olivia nagradi, ko je priden. Zmoti pa me barvna kombinacije njegove hiške. Ker gre za bolj dekliški set, me roza na strehi ne moti, moti pa rdeča osnova, kjer bi zlahka uporabili bolj nevtralno (belo ali roza) osnovo.

Slika

Podobno me moti kombinacija rdeče in roza pri stojnici, čeprav se tukaj malo bolj skrije ob vseh zanimivostih na stojnici. Meni je stojnica najbolj simpatičen del seta. Na stojnici Olivia ponuja sveže jagode, jabolka in češnje. Poleg tega pa so na razpolago tudi predvidevam, da domače marmelade in pecivo. Navdušila so me rdeča jabolka, ki jih nekaj časa ni bilo na voljo v setih in so bila na Bricklinku kar draga. Simpatična podrobnost na stojnici je tudi tehtnica.

Slika

Še en simpatičen, a veliko manjši dodatek v setu je mini vrtiček. Tu najbolj izstopa nova rastlina. Čeprav je vrtiček zelo majhen, mu ne manjka podrobnosti. Zelo simpatična je bela ograja z vratci in tlaki ob vstopu na vrt.

Slika

Drevo v setu je tipično za Lego sete. Kot del seta sicer lepo paše v kontekst, mu pa manjka zelenja. Z nekaj dodanimi listi bi izpadlo veliko bolj naravno. Jabolka na vejah so super dodatek, prav tako cvetki, samo ne predstavljam si, katero drevo hkrati cveti in ima sadeže. :D Zadnja stran pa je preveč odsekana in bi jo kakšna dodatna veja lepo popestrila.

Slika

Traktor me na prvih slikah seta nikakor ni prepričal in je bil glavni razlog za zadržke pri nakupu seta. Ko sem traktor sestavila, mi je deloval veliko bolj simpatično in je pravzaprav lušten dodatek, ki omogoča veliko igre (prevoz sadja in pridelkov med vrtom in stojnico). Tudi barva, ki je tipična ''Friends'', je lepa popestritev.

Slika

V setu se pojavi kar nekaj zanimivih kock, ki so pritegnile tudi mene. Najbolj me je navdušilo sadje (jabolka, češnje in jagod) ter rastlinje, kjer izstopa nova vrsta trave.

Slika

Set kot celota me je na koncu le navdušil in povsem upravičil nakup. Set ponuja veliko igralnih možnosti, za tiste malo starejše pa ponudi tudi zanimiv izbor kock. Več slik pa si lahko ogledate v albumu na Flickru.

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Nov 2014, 13:42 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Joj. Imam prav slabo vest, ker tudi enega letošnjega (2. polovica) Friends seta nisem predstavil. Samo se mi jih prav ne ljubi. :oops:
Pustimo mojo lenobo.

Lušten setek. Poln enih drobnarij, ki pridejo prav tudi v City tematiki. Kornet je super! :)
Hvala za predstavitev.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Nov 2014, 17:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Nekatere podrobnosti so prav posrečene. Meni so še posebej všeč vrtiček, tehtnica in kozarci z marmelado.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2015, 23:05 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Meni pa je v tem setu še daleč najbolj všeč stojnica z vsemi detajli: tehtnico, kozarci marmelade in jagodami. Čeprav je vse skupaj zelo enostavno, se mi preostanek seta zdi precej nezanimiv (še najbolj pa moder trakto).

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: