Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 19:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 41027 Mia's Lemonade Stand
OdgovorObjavljeno: 01 Jan 2014, 12:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Z novim letom lahko predstavim tudi nov set v moji zbirki. Imam ga že 10 dni in še vedno se mi zdi najljubši set iz serije Friends za leto 2014. Osnovni podatki o setu:

- kataloška številka: 41027
- ime: Mia's Lemonade Stand/Mijina stojnica z limonado
- leto izzida: 2014
- starost: 5-12
- cena: 9,99 EUR (0,09 EUR/kocko)
- število kock: 107 (Bricklink, Brickset, LEGO S@H)
- število minifigov: 1

Slika

Seta pri nas še nisem opazila, verjamem pa, da bo med bolje prodajanimi v seriji Friends. Pred prazniki sem ga iskala po trgovinah z igračami v Hamburgu, tudi v njihovi LEGO trgovini, kjer so na policah že imeli večino novih setov iz različnih serij. Namesto tega seta pa je bila samo oznaka s ceno, kar je kazalo na to, da so ga kupci precej hitro razgrabili. Na srečo pa sem težko željeno škatlo našla v LEGO trgovini v Munchnu.

Slika

Ko sem škatlo odprla, me je precej presenetila njena vsebina. Škatla mi je namreč delovala bolj polna, kot je v navadi. Vsekakor je naredila dober vtis.

Slika

Posebnosti seta je več, zame poleg celote najbolj izstopajo določene kocke. V setu se prvič pojavil nov model skuterja v tipični Friends barvi light aqua (skoraj enak model v rdeči barvi se bo pojavil v Parisian Restaurant). Druga simpatična podrobnost so piškoti, ki v prazničnem času ne smejo manjkati. V setu so štirje, eden od njih je kot rezerva, če kakšnega med igro slučajno kdo poje. :wink: Od novosti se v setu pojavi še (sicer že znan) model motoristične čelade v barvi magenta. Takšno čelado je npr. imel že prometni policist iz 2. serije zbirateljskih minifigur, tokrat pa je zraven tudi prozoren vizor. Povsem nova pa je bela kupolasta kocka, ki se bo prav tako v večjem številu pojavila v Pariški restavraciji. Izmed ostalih kock bi izpostavila še potiskano ploščico, krmilo za skuter, ki je prilagojeno rokam Friendic, prozorne kozarce in rožice, ki jih nikoli ni preveč.

Slika

Mia, ki ima svojo stojnico z limonado, ima sicer že star model krila, zato pa nov potisk majice z rožnim vzorcem. V laseh nosi pentljo, kadar pa se na pot odpravi s skuterjem, si glavo zaščiti z dekliško čelado.

Slika

Mia se po mestu prevaža z novim skuterjem. Za sedežem (ali bolje rečeno stojiščem) ima prostor za odlaganje čelade. Skuter je odlično oblikovan in mene dodan prtljažnik kar malo zmoti, čeprav pride prav za igro, ko je treba prevažati različne stvari.

Slika

Podrobnosti skuterja so bolj vidne, če je ta brez dodatnega prtljažnika. Pogled od strani razkrije še največ. Spredaj ga krasi majhna lučka, ima lepo zaobljena blatnika, na zadnjem pa celo malo prostora za dekoracijo (če se Mia odloči, da si svoj skuter olepša in personalizira, da se bo lažje ločil od ostalih skuterjev v mestu). Sama si na tem delu zlahkoto predstavljam kakšno rožico ali barvast potisk. Skuter sam po sebi ne stoji pokonci, ima pa v ta namen dodano tačko/ročico za vedro. Tako ima dodano še eno podrobnost več, hkrati pa omogoča stabilnost skuterja v pokončni legi. Ročica krmila je v tej izvedbi prilagojena Friendicam, za minifige pa je rahlo drugačna. Tudi to se mi zdi super rešitev, da lahko simpatičen skuter vozijo različne figurice.

Slika

Set je sestavljen iz več manjših delov. Ker je namenjen precej mlajši publiki in morda tudi še manj spretni s kockami, je sestavljanje precej preprosto, vseeno pa končni model deluje kot dovršena celota in omogoča veliko igranja.

Za stojnico z limonado je potrebna dovolj velika zaloga limon, zato ima Mia ob sebi velik zaboj z limonami. Glede na sliko s sprednje strani škatle sem mislila, da je zaboj z limonami zgolj ponazorjen v delno pokončni legi, da se vidi njegova vsebina. Zato me je preprosta in domiselna rešitev z invertnim strešnikom kar presenetila.

Slika

Osrednji del set pa je sama stojnica, ki je pravzaprav precej velika. Nad osrednjim delom, ki ga najprej opazimo, stoji velik napis, ki oznanja, da Mia ponuja limonado po ceni 1 denarne enote. Pod napisom pa nas preseneti velika skleda s piškoti in barviti kolački. Limonada pa se nahaja na drugem delu stojnice. Še ena od bolj simpatičnih podrobnosti je velik steklen vrč, sestavljen povsem enostavno iz kozarca in minifig glave. Zraven je na stojnici tudi neke vrste sokovnik, s katerim verjetno Mia pripravlja limonado. Na robu stojnice pa v novi posodi stojijo še rožice.

Slika

Mene je set precej prepričal že, ko so se pojavile prve slike. Po nakupu se navdušenje nad setom ni nič spremenilo, kvečjemu je še malo večje. Čeprav gre v osnovi za zelo preprosto sestavljanje, pa set kot celota deluje odlično. Barvno je lepo usklajen, omogoča igro (kupovanje limonade, vožnjo s skuterjem) in hkrati ponudi nekaj novih vrst kock. Kot zanimivost pa me je presenetilo tudi, da slika na sprednji strani škatle in na knjižici z navodili ni enaka sestavljenemu modelu (drugače so postavljeni predmeti na stojnici).

Če vas zanima, si lahko pogledate še nekaj dodatnih slik na mojem Flickr albumu.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jan 2014, 19:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super predstavitev "cortkanega" seta.
Moji trije bi radi imeli vsak svojo vespo, ...
Oči, ti pa odpri denarnico. :?

Coach

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2014, 16:27 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Super mali set. Najbolj sem navdušen nad skuterjem. Prav simpatična noviteta tudi za City predel.
Drugače pa pohvale za res lepo in izčrpno predstavitev. Tudi slike so zelo lepe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 10:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Si nisi mogla kaj, da ga ne bi nabavla, a? :)
Set je simpatičen, Vespa pa itak zmaga. Zaradi nje bo ta set tudi v moji zbirki.
Hvala za predstavitev.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 11:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@LF: Niti slučajno se nisem nazaj držala. Sem kupila 2. :oops: Mi je bilo pa zanimivo, da ga v Hamburgu ni bilo več na policah, v Munchnu pa so še imeli nekaj škatlic.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2014, 22:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ta set je danes po KF na domačem srečelovu izbrala najstarejša, saj so otroci nekako pričakovali, da bomo po razstavi imeli doma LEGO dan. Ker pa ni bilo sreče in v trgovini ne tistega, kar sem nameravala kupiti, sem odprla skrivne rezerve.

Še preden je odprla seti, je hvalila, kako dobro so naredili vrč. Po odprtju pa še piškotke, skuter...

Hm, in jaz sem ji, ker se mi ni dalo dobro pogledat kaj mi kaže, limone preimenovala v koruzo. Ha, ha, koruza na Mia's Lemonade Stand. :oops:

Lušten set, ki me je zamikal kmalu, ko je prišel na police. In kot kaže, z nakupom nisem zgrešila.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: