Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 19:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 41006 Downtown Bakery
OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2013, 18:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Med trgovinami v mestu Heart Lake se je znašla tudi nova pekarna.

Slika

Osnovni podatki o setu:
- kataloška številka: 41006
- leto izida: 2013
- cena: 24,99 EUR
- število kock: 253
- število minifigur: 2 (ženski)
- starost: 6-12

Na zadnji strani škatle so predstavljene različne igralne situacije. Všeč mi je, ker ni akcijskih prizorov, ko bi v zrak letele torte, je pa veliko drugih možnosti za igro (npr. nakup kolačkov, zvezdastih piškotov, vrtenje torte). Hkrati pa zadnja stran predstavi tudi nekaj zanimivih dodatkov za minifigure.
Slika

Celoten inventar seta se še dopolnjuje na Bricklinku. Velja pa izpostaviti nekatere kocke, ki se pojavijo v tem setu. Meni so najbolj padle v oči zvezdice, češnje v barvi magenta in rdeče rožice, ki jih nekaj časa ni bilo v setih (v novejših setih so še v [url]41010[/url]). Češnje v magenta so za zdaj le v tem setu, prav tako pa tudi zvezdice v temno oranžni barvi. Izpostaviti velja tudi kuhinjske pripomočke v bright light orange barvi (svetlo oranžna) ter 16x16 ploščo v bright light yellow (svetlo rumena).

Slika

V setu sta dve figurici, Mia in Danielle. Meni je padlo v oči predvsem to, da ima ena od njih dolge hlače v nasprotju s precej tipičnimi kratkimi oblačili. Vsekakor je to dobrodošla variacija, ker lahko takšne hlače nosijo vse figurice ne glede na barvo kože. So se pa te hlače pojavile že v setu 41001. Danielle pa je za zdaj le v tem setu, ima pa (kolikor mi je znano) tudi še ne viden potisk majice.
Slika

Poleg glavne stavbe pekarne se posebej sestavi vitrino s slaščicami in samostoječo peč. V vitrini se nahajata rogljiček in kos jagodno-čokoladne torte, ki ju pa lahko zamenjamo s kakšno drugo dobroto iz pekarne.

Slika

Pečica je meni še najmanj zanimiv del seta. Tudi deluje mi nedokončano. Prav lahko bi bila tud omara za shranjevanje posode.
Slika

Navzven pekarna na prvi pogled ne duluje nič kaj ''prijateljsko''. Vseeno jo hitro izdajo barvne kombinacije, ki so precej značilne za serijo Friends. Osnovna struktura zidov je v tan barvi, šele proti koncu gradnje pa se doda magenta senčnike in rumeno-modro tendo nad vhod. Zunanjost simpatično popestrijo nalepke in rože pred vhodom. Malo mi je hecno, da se rože pojavijo tako na torti kot v cvetličnih posodah, vseeno pa se ne mislim pritoževati, ker so v tej barvi te rožice precej redke v novih setih.
Slika

Pogled v pekarno razkrije marsikatero dobroto. Meni je najbolj simpatična velika torta, ki je okrašena z rožicami. Stoji na podstavku, zato se jo lahko tudi vrti. Na voljo so tudi piškoti in še dve vrsti slaščic, ki stojita pred izložbo.
Slika

Slika celotnega seta za končni vtis. Ideja za pekarno je super, ker lepo poživi kakršnokoli obstoječe lego mesto. Barvna shema je sicer značilna za serijo Friends, se je da pa precej enostavno modificirati v manj vpadljive barvne kombinacije. Zgradba je sicer kar preprosta in ni potrebno veliko spretnosti. Prav tako pa se hitro in enostavno tudi sestavi. Izbor kock je zadovoljiv, ponuja nekaj novosti v barvah in oblikah. Presenetilo me je tudi dejstvo, da je v setu pravzaprav zelo malo kock, čeprav tega med sestavljanjem niti nisem opazila. Set ponuja tudi veliko možnosti za igro, čeprav ne toliko akcijsko kot domišljijsko.
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 41006 Downtown Bakery
OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2013, 20:01 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Meni ta set izgleda zelo lep in mi je od vsega najbolj všeč ravno to, da so detajli tako enostavno narejeni (beri: predstavljeni), a kljub temu prepoznavni.
Vsekakor set vreden nakupa. Hvala za zelo lepo in nazorno predstavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jul 2013, 07:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ta set je na seznamu želja marsikatere deklice. Naša mlajša ni nobena izjema v tem pogledu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jul 2013, 23:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
To pa je za prste oblizniti. :)
Tokrat mi je za spremembo celo barvna kombinacija všeč, ker ni preveč vpadljiva. Dejansko je en velik plus tega seta to, kot si omenila, da se ga da dokaj enostavno spremeniti v barvno bolj nevtralno podobo in postaviti v navadno mesto.
Drugače je pa lušten set z veliko detajli, je pa zanimivo, da so poleg vseh ostalih podrobnosti pred pekarno postavili še hidrant. Upam, da ne zaradi tega, ker so v pekarni nepazljivi pri delu. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2013, 11:30 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Zdaj vem zakaj se Frendice toliko ukvarjajo s športom, nekje morajo zgubiti kalorije ki jih dobijo ob takšnih dobrotah v pekarni, da imajo tako vitko postavo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: