Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Avg 2019, 03:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 3189 - Heartlake Stables
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2013, 14:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Osnovni podatki:
- kataloška številka: 3189
- uradno ime: Heartlake Stables
- leto izida: 2012
- število kock: 401
- cena: 45 EUR

Set je v tipičnih friends barvah. Dodatno popestrijo strehe v dark red barvi. Malo smešni so mi roza slemenjaki, vedar moja hči je nad njimi navdušena!

V precej veliki škatli dobimo dvoje navodil, nalepke in tri večke kock. Konja, plšče in velika tilea za streho so bili v četrti odprti vreči. Se mi pa zdi, da je bila tisto vrečka za navodila, ki se je strgala in so kocke nekako 'zlezle' vanjo med transportom.
Slika

Set je enostaven za sestavljanje in vsebuje veliko različnih delov, ki se dajo kombinirati na veliko načinov. Skedenj in obe štalci so na ločenih ploščah, dve oviri, ograje... Zanimiva je ovira, ki ima dve lameli gražnih vrat. Tako kot pri pravih ovirah padejo iz nosilcev, če se karkoli zaleti v njih.
Slika

Streha je na pantih in omogoča dostop do podstrešja:
Slika

V setu so štiri živali in dve frendici. Ena ima dodatne lase. Zanimive so čelade, ki so v enem kosu s pripadajočimi lasmi in iz enake mehke gume kot so običajni lasje:
Slika

Dodanih kock je kar nekaj in uporabne. Nenavadno je, da je ena vrvica s čepki viška. Že tako redek kos in še dodaten. Pohvalno. Zanimivo je, da je dodan ločevalnik kock v setu, ki ga niti ne potrebuje (nič ni tako skupaj sestavljeno, da bi ga potreboval pri razdiranju). Je dobrodošel dodatek, saj tega novega tipa še nismo imeli. Je pa občutno manjši od starega tipa in deluje veliko bolj nekompaktno.
Slika

Bistevni razlog za nakup seta so bili konji. To je treja različica konja (če ne štejemo ponija iz nekega licenčnega seta). Verjetno so ga izdelali, ker je nejžnejših oblik in predvsem zaradi dva čepka dolgega sedla. Frendice namreč gredo v običajno sedlo (z nekaj truda), vendaj jim pete štrlijo ven iz sedla in sedlo ne gre na običajnega konja. Med ježo delujejo precej cirkuško, kar pa po izkušnjah otrok ne moti. Za oba konja dobimo tudi trupe, ki jih nataknemo, ko odstranimo sedla. Vajeti so gumijaste in izredno dobro držijo na glavo (za razliko od podobih pri Belville seriji, ki so padale iz konj z lahkoto).
Slika
Slika SlikaSlika

Ocena 10/10
Set ima vse. Zmerno ceno, veliko kock, dovolj živali, dve friendici, precej uporabnih dodatkov (vile, malo in veliko vedro, škaf, zastave, knjigo, rastline,...) in je zelo igralen, ker ga sestavlja veliko ločenih elemetov, ki omogočajo situacijsko igro. Tudi štali nista enaki. Eni je dodan napajalnik, drugemu vodnjak.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2013, 23:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Tudi naši najmlajši je set zelo všeč - zaradi konjev, seveda. Dobila ga še ni, a ga imam že dolgo doma skritega v omari, kjer čaka, da bo darilo za rojstni dan.

Tudi meni so konji všeč zaradi nežnih oblik, ločevalec kock pa presenečenje, za katerega sploh nisem vedela. Nakup seta se mi zdi dobra izbira; sicer je manjši, a tudi cenejši od večjega brata s konji, ponuja pa dovolj vsega za prijetno igro.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2013, 10:13 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepa predstavitev za lep Friends set. Razmerje cena/vsebina se mi zdi sprejemljivo. Set resnično izgleda zanimiv in privlačen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2013, 11:32 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Zanimiv opis seta, ki ga sama nimam. Ker sem si zaradi več kock zaželela večji set, sem v njem dobila tudi konje. Predvsem mi je všeč, da si primerjal različne konje med sabo. V začetku mi konji iz serije sploh niso bili zanimivi, ko sem jih dobila v roke, pa mi delujejo vedno bolj simpatični zaradi bolj okroglih oblik. Sam set izgleda dovolj igralen in tudi primeren za kombiniranje z drugimi. Nekatere barve so sicer res preveč roza, ampak očitno je, da ciljne publike to ne moti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2013, 12:11 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ker so konji zanimivejši del seta sem v originalni post dodal slike še treh obstoječih konjev v minifig merilu. Beli žrebiček je tudi iz Friends serije. Lepo se vidi, da so Friends konji najličnejši od vseh dosedanjih izpeljank, že primerljivi z Duplo živalmi po izgeldu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: