Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Jul 2019, 07:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Friends 30103 Avto (Car)
OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2012, 17:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam enega od najmanjših setov iz serije Friends, in sicer avto, ki se je pojavil v promocijskih vrečkah. Osnovni podatki o setu:

številka:30103 Car
leto izida: 2012
št. kock: 28
št. minifigov: 1
inventar kock: Bricklink
cena: od 4,57 EUR naprej (na Bricklinku).

Ker set ni prosto dosegljiv na policah trgovin (vsaj pri nas), sem se toliko bolj razveselila, ko se mi je nasmehnila sreča in sem bila na forumu Eurobricks izžrebana kot ena od večih dobitnikov tega mini seta iz serije Friends.

Slika

Glavna značilnost tega mini seta je majhno število kock. Celoten inventar je viden na sliki. Zame med kupom kock najbolj izstopajo platišča, ki jih do sedaj še nisem zasledila v nobenem setu.

Slika

Po brskanju na Bricklinku sem ugotovila, da se ta platišča pojavijo v vsega le osmih setih, od tega v šestih iz licenčne serije Cars. Barva platišč je Flat Silver (nekakšna temna kovinsko srebrna).

Slika

Ker je set mini, so takšna tudi navodila. Avto se sestavi v vsega osmih korakih, sestavljanje je preprosto brez zapletenih tehnik.

Slika

V setu se polega avtomobilčka pojavi tudi prijateljica Ema, ki je ena od glavnih prijateljic v tej seriji. Tudi njena obleka je enaka že znanim iz dveh drugih (večjih) setov.

Slika

Glavni del seta je avtomobilček. Glede na majhno število kock je avto vseeno kar uspešno in zadovoljivo sestavljen. Tudi barvna kombinacija je simpatična, ker z roza odtenki ustvarjalci niso pretiravali. Prijateljski barvi Medium Azure in Medium Lavender prijetno razbijeta monotonost bele karoserije.

Slika

Za konec še slika Eme, ki se pripravlja na pot.

Slika

V zaključku bi izpostavila še eno pomanjkljivost seta. Meni pri tem sicer simpatičnem avtomobilčku manjka volan. Jasno je, da bi se z dodajanjem volana avto podaljšal vsaj za en čepek, in bi zato delno izgubil svojo obliko. Čeprav je majhen, pa lepo poživi katerokoli LEGO mesto.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2012, 21:28 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Mislim da je lep dodatek k voznemu parku frendic. Posebej mi je všeč izdelava ogledal, ampak da pa nima volana??? Katastrofa :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2012, 21:58 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ljubljana
Itak gre ta avto lahko samo naravnost, tako da ne rabi volana :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]