Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Jul 2019, 15:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2012, 16:17 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Trenutno največji izmed setov serije Friends - Olivijina hiša.

Številka: 3315
Ime: Olivia’s House

Leto: 2012
Št. kock: 718 + 29 rezerva
Št. Figuric: 3
Ocena: 10/10

Veliak škatla z vdolbinami pri straneh. :)
Slika

Vsebina škatle nam razkrije dva načrta 8 vrečk (7 + 1 s ploščami) in nalepke.
Slika

Ta set je (trenutno) edini, kjer je tudi moška oseba. Predvidevam, da gre za očeta. :) Družbo mu dela mama za kosilnico.
Slika

Tudi tokrat gre za set, ki je poln dodatkov od žara, gugalnce, sončnice... pa do mačka na ograji. Nalepke lepo poživijo fasado.
Slika

Hiša je sestavjena iz več segmentov, s tem, da sta snemljivi tudi streha in terasa, kar še poveča igralnost.
Slika

Zadnji del nam odkrije polno podrobnosti.
Slika

Spodaj levo je kuhinja; štedilnik, korito, delovni pult hladilnik s poličkami na zunanji strani in jedilna miza s tremi stolčki, ki so bolj za okras.
Slika

Desno se nahaja dnevna soba s kavčem, vrtljivo foteljem, vrtljivo televizijo in klubsko mizico.
Slika

Zgoraj levo je kopalnica z zanimivo tuš kabino, straniščem in umivalnikom.
Slika

Skozi prehod pridemo v spalnico oz. v Olivijino sobo, kjer je spet kar nekaj igralnih dodatkov.
Slika

Še terasa z vrtljivim ležalnikom in streha.
Slika

Set si po moji presoji zaradi igralnosti in segmentne sestavljivosti zasluži oceno 10/10, kljub temu, da nas motijo nalepke in da figurice padajo v sedečem položaju. Punci pa sta tudi navdušeni. :)
LPG

Zadnjič spremenil legofrik, dne 04 Apr 2012, 16:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2012, 16:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Novi cvetovi za rože so lepi.
Set ne daje vtisa 700+ kock. Panelov je kar nekaj, tako da število kock doda predvsem notranja oprema. Zanimivo.

Res škoda, da Frendice ne morejo sedeti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 08:09 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zelo lep in igralen set. So mi všeč vse podrobnosti v njem. Nekatere rešitve so naravnost fantastične (npr. prozorna vrata za tuš kabino).

Hvala za lepo predstavitev. Tudi jaz bi dal temu setu oceno 10.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 08:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni je bil ta set že takoj všeč. In kljub temu, da morda ne zgleda da ima toliko kock, vseeno deluje vreden svojega denarja. Kupil ga pa verjetno vseeno ne bom, saj mi v mesto en bi pasal, igrat se pa tudi nima kdo z njim (sima privlačijo predvsem vozila).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 14:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kot že r ečeno so mi vse "Frendice" tolk luštne.. Hčerka se počasi ogreva za njih. Komaj čakam, da bomo imeli razlog za nakup. (Ja vem kupujemo jih lahko tudi brez posebnega razloga)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 14:37 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
:shock:
Morem rečt,da sem bila presenečena, ko sem to videla! Čeprav nisem nevem kakšna oboževalka setov Friends, bi ta set imla zaradi veliko zanimivih kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 16:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super hišica.....Mi sicer ni všeč da je toliko panelov(ampak stvar bi brez panelov imela več kock in posledično bi bilo treba več :cent: :( ), ampak je drugače zelo luštna.Všeč mi je da se zunaj toliko "dogaja", tamala se posebej navdušuje nad gugalnico :) , od prostorov pa zmaga kuhinja, ki ima fantastično opremo :excited:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2012, 19:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za zanimivo predstavitev seta. Mene pri tej hiški pritegne sama notranjost z ogromno dodatki, zanimivim pohištvom, novimi rožicami, senčnikom itd. Velik minus pa so zame paneli, ki se mi zdijo precej neuporabne kocke, malo pa tudi nalepke. V tem primeru je sicer res, da nalepke vsaj malo poživijo stene hiše, v notranjosti pa lepo dopolnijo televizijo in ogledala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2012, 17:33 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Ah, te frendice. Tudi meni je set že od vsega začetka všeč. Ima res lepo količino zanimivih kock. Zaradi panelov in nalepk navdušenje malenkost pade, je pa vsekakor vreden denarja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2012, 10:13 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Šele zdaj sem opazila, da je v tej hiši več prostora kot v zgradbi iz City Cornerja in v beli družinski (tule je 8 čepkov širine, tam le 6).
Super! V prejšnjih dveh se naše frendice kar težko obrnejo. Mislim, da bom naročila dobrim decembrskim možem naj prinesejo tole hiško.
--------------------------------------

Pa nisem zdržala do decembra. Smo hiško kar podarili za rojstni dan. Malo smo pohiteli, a deževen dan je bil nalašč za prijetno družinsko druženje ob kockah.
Punci sta navdušeni, fantin pa se je namrdnil, da se s suhimi figuricami ne bo igral. Smo ga hitro "potolažili", da darilo itak ni zanj in se mu ni treba pritoževati. Lahko pa npr. nahrani figurico očka in bo morda postal bolj konkreten.

Set je krasen. Se strinjam z desetko. Pogrešam le dovolj postelj za vse tri. Ampak zagotovo je kavč raztegljiv in se bodo vsi lahko naspali.
Za sestavljanje hiška ni zahtevna, zato se kock skoraj nisem pritaknila, ker je bila hči prepričana, da si mora darilo sestaviti sama.

Kljub temu, da je set najdražji iz prvega vala Frendic, je res vreden nakupa. Pa še edini do zdaj, ki vsebuje tudi moško figurico.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: