Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Sep 2019, 04:42

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 08:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Predstavljam eden manjši setov nove serije Friends;

Številka: 3932
Ime: Andrea's Stage
Leto: 2012
Št. kock: 83 + 4 rezerva
Št. Figuric: 1
Ocena: 9/10

Škatla spredaj in zadaj. Na sprednjem delu vidite levo in desno dva temno vijoličasta pasova, ki vizualno nakazujeta na vdrtino. Te vdrtine pri manjših škatlah ni (je samo nakazana), pri večjih pa je.
Kljub temu, da sem upal, da bodo na zadnji škatli (tako kot včasih) različne slike, kaj se s kockami iz seta še da narediti, slikice prikazujejo le detajle originalnega seta.
Slika

Vsebina škatle. Ja, škatla bi lahko bila manjša.
Slika

Celoten set z ostankom kock. Rezerven je tudi mikrofon, a sta ga frkli že umestili v držalo na klavirju.
Slika

Set pravzaprav ni nič kaj posebnega. Je pa igralen, saj lahko naša prijateljica nastopa na treh lokacijah: klavir, osvetljen oder ali pa ravno prihaja izza zaves pred občinstvo.
Slika

Poleg različnega nabora kock (predvsem barvnega) sta me presenetili plošči s tiskanim napisom. Pričakoval sem, da bodo nalepke.
Slika

Skratka simpatičen igralen set. Ocena 9 le zaradi zadnjega dela odra, ki bi bil lahko na istem nivoju kot sprednji, osvetljen del, da bi ju lahko združili skupaj. Figurica je simpatična in kljub temu, da nima lukenj za čepke na zadnji strani nog, da bi jo lahko pritrdili na podlago, ne moti toliko, ko pada iz gladke klavirske klopi, če jo preveč na hitro postavimo na klop. :)

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 09:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Lepo. Nasploh so tile seti pozitivno presenečenje. To se pravi da se v naši soseščini te sete že dobi?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 09:41 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Tudi mene je pozitivno presenetil tale set. Res da je malo kock, a očitno zadosti, da se nekaj dogaja. Za figurico lahko rečem, da izgleda lepa. Vsekakor pa bo treba zadevo prijeti v roke in potem oceniti kako prijetna in igralna je.

Hvala za predstavitev set-a te nove Lego serije.

Kako pa je kaj dekletom všeč nova serija?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 09:59 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Suuuuuuper! Komaj čakam, da nabavim par setkov za našo ta malo (hehe, dober izgovor: "kocke kupujem za otroka")

Hvala za predstavitev, me že srbijo prsti, da bi šel malo po trgovinah pogledat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 10:10 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Emm... s predstavitvijo nočem zavajat. Seta v naših trgovinah še ni (mogoče pa je, ne vem, nisem gledal). Dobil sem ga po drugih kanalih.
Se mi pa zdi, da k nam ti seti pridejo šele v aprilu, medtem, ko bodo/so v tujini na voljo konec tega meseca. Pač odvisno od lokacije, imena podjetja itd...

Kako je všeč set frkljama?
"Iiiiiii!", "Uuuuuuuu!", "Kako luštkan!", "Oči, a lahko0oo že sestavivaaaa?" "Iiiiii!", "Dej bom jest sestavljala, ti mi pa kocke pripravljej.", "Ja!", "Juhuuuu!", ..... :party:
Skratka. Všeč. :D
LPG

PS. V kratkem predstavitev še dveh setov. 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 10:18 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
:D Glede na prebrano se bodo tudi tvoji MOC-i počasi barvno spremenili v kake bolj "nežne" barve :twisted: :lol: .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 20:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Potiskane kocke so dobra novica, upam, da bo v drugih setih enako.

Joj, si predstavljam, da bosta tudi moji dve vriskali, ko bomo kdaj kupili kak set. Bom verjetno morala zbrati denar kar za večjega, kjer je noter še očka, da se bo še fantin lahko v koga vživel.

@solta: Aha, zdaj boste pa možakarji Friends sete kupovali, ker imajo lepe figurice. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2012, 12:51 
Odsoten
System
System

Res lušno, po pričakovanjih.
Tudi jaz upam, da ne bo nalepk, ampak potiskane kocke.
Sicer pa ubogi moji fantje, ki se poglabljajo v nove dino sete, bodo morali bit kar s frendicami zadovoljni. Vsekakor so 100x bolj luštne in uporabne.
Sicer pa že videno v eni slovenski trgovini! Jeeeee :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2012, 14:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Res lušen set, pri nas ima tamala itak že vse sete naštudirane vizualno (prek slik na eurobricksu :D ), je bila pa navdušena ko je še slovenski opis prebrala(hvala legofriku če bi ta opis še par dni kasneje prišel, bi bilo zame že prepozno, ker bi me tamala že prisilila k prevajanju eurobricks opisa :( ).
Sicer je bilo pa prvo vprašanje ko sem ji pokazala slike serije tako: "Vav, kdaj bo to v Sloveniji?" in pa naslednje : "A tele obleke od minifigov se bo dalo tudi pri naših normalnih minifigih uporabit?" Seveda je bila zelo razočarana, ko je izvedela da čudovite punčkaste majice ne bodo uporabne pri njeni "izdelavi minifigov".
Tako da mislim da je TLG z novimi figuricami sicer privabil dekleta, ki prej niso bile za lego, je pa malce razočaral tiste, ki so navajene da lahko minifiga praktično razstavijo na prafaktorje in med seboj poljubno mešajo dele :) .
Kakšen set bo gotovo pristal pri nas, minifigi pa se najbrž ne bodo preveč obnesli....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2012, 10:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@legofrik: Lepa predstavitev seta. Te pa moram popraviti, Andrea pada s klavirskega stola zaradi treme, ne zaradi čepkov. :D Priznam, da čepki pridejo zelo prav, da se figurice dobro pritrdi. In ko takole napoveduješ opise še drugih OOB Friends setov, jih že komaj čakam.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2012, 09:17 
Odsoten
System
System

Od 4 kupljenih je ta Friend set do zdaj zame najslabši; všeč mi je v bistvu samo klavir, ker je lušten, čeprav preprost. Pa še ta ima minus, ker se noge prehitro snamejo v otroških rokah.
Res grda mi je barvna kombinacija odra, čeprav je verjetno logično, da je v bolj "kričečih" barvah. Nasplošno se mi zdi preveč barvnih odtenkov v Friends setih.
Tudi otroci seta niso preveč "porajtali", sestavili in dali v kot. Še najbolj je set zanimal moža, ki se je včasih ukvarjal z odrskimi zadevami, pa še on ga je kmalu postavil v kot, ker ni zvočnikov (le zakaj Andreja rabi mikrofon?!).
No, je pa ena punčka več za igranje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jun 2012, 19:45 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Pri naših dveh puncah ta set ni bil med tistimi, ki bi si ga želeli. Ker pa sem ga imela doma, sem jima ga včeraj dala in sta bili čisto zadovoljni z njim.

Glavna je bila Andrea, ki je še nismo imeli. Starejši je bilo všeč tudi sestavljanje. Ga je vmes že enkrat razdrla, da ga je lahko ponovno sestavila.

Plus seta je tudi, da nima nalepk. Sem starejšo najprej kregala, kje je izgubila nalepke, ker po sestavljanju (sestavlja že brez moje pomoči) ni bilo nikjer nobenih ostankov nalepk, nato pa ugotovim, da sta kocki potiskani. :oops:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: