Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Dec 2018, 19:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Vilinska vas
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017, 10:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ideja za dioramo se mi je porodila, ko sem med sortiranjem kock ugotavljala, da se mi je nabralo kar precej različnih kock v novih živih barvah. Ravno zaradi pisanih barv bi jih težko uporabila skupaj na enem MOCu, v vilinski vasi pa ne bi zgledalo tako čudno. MOC je začel nastajati še preden sem začela gledati serijo Elves na Netflixu, tako da se hiške razlikujejo. So se mi pa ob gledanju porajale ideje za nove kreacije na temo vilincev.

Ker ob začetku sestavljanja prejšnje diorame še nisem razstavila, sem goro v ozadju kar reciklirala in dopolnila s skalami in grmičevjem.
Slika

Pogled na (del) vilinske gore iz zmajevske perspektive razkrije vse pisane barve.
Slika

Hiške so vse grajene po istem kopitu. V neizdelani notranjosti so ognjišča izkopana v skalo, okrog so postavljene stene, nad ognjišči pa se dvigajo dimniki. Glede na pisane barve sem želela ustvariti enoten izgled hišk vsaj v osnovi, potem pa dodati različne podrobnosti, skladne tudi s prebivalci hišk.

Po tlorisu je najmanjša modra hiška, v kateri živi Tidus Stormsurfer. Barve hiške in njena okolica tako odražajo njegovo modro ''karmo''.
Slika

V tej hiši stanuje Aira Windwhistler, zato je tudi rastlinje okrog hiše v njenih barvah. To je bila tudi prva hiška, ki je nastala in je služila kot zgled za ostale, ki se jih deloma vidi v ozadju.
Slika

Kako so hiške nastale okrog osamelih skal, se najbolje vidi pri tej svetlo rumeni hiši. Ko sem sadila rožice, sem uporabila vse cvetke v rumenih tonih, tako tiste, ki so se prvič pojavili pri seriji Friends, 1x1 okrogle čepke v obliki rožic in klasične cvetke.
Slika

Rastje v vilinski vasi je bujno in pisano. V zadnjih letih je nastalo kar nekaj zanimivih kock, ki se jih lahko uporabi za rastline ali njihove dele. Eden meni najbolj všečnih je tale rog, ki se pojavi le v štirih setih.
Slika

Slika

Slika

Na robu vasi stoji tudi razgledni stolp s pogledom na goro, slap, jezero in vas. Trenutno bolj sameva, ker v vasi pričakujejo Emily Jones.
Slika

Tole je bila moja do sedaj največja samostojna kreacija. Kar sem se pri tem ''naučila'', je, da je zelo pomembno že vnaprej razmišljati o modularnosti, ki olajša pakiranje in prevoz na Kockefest. Tokrat se je sicer izšlo, čeprav ni bilo idealno. Bo pa upam pomagalo pri pakiranju nove velike kreacije, ki sem jo začela graditi. Več slik in v večjih velikostih pa si lahko ogledate na mojem Flickru.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Vilinska vas
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017, 11:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Meni izjemno všečna kreacija. To da so ognjišča izklesana v skale in ne zidana je zelo zanimivo.
Barvna usklajenost hiše, rastja in vilincev je fantastična!

različnih kock za rastlinje se je res nabralo v zadnjih letih.
Na zadnji sliki uporaba Toystory podstavka...bravo.

Še najmanj zanimiv mi je mostiček, vendar si ga dobro zakrila z rastlino.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017, 14:59 
Odsoten
System
System

Vrhunska diorama, polna zanimivih detajlov in lepo barvno usklajena. Nisem niti opazil, da je gora v ozadju reciklirana, ker mi je verjetno vasica pritegnila večino pozornosti. Zelo se mi tudi dopade potoček s svetlejšim robom ob brežini.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017, 15:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Res zelo lepa kreacija! Navdušen sem nad barvnimi kombinacijami hišic in rastlinja!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017, 19:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super narejeno, tudi meni je najbolj všeč kombinacija vseh eksotičnih barv.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2017, 17:57 
Odsoten
System
System

Super narejeno. Zelo barvasto, zelo pravljično - prelepo, da bi res obstajalo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2017, 12:58 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Še ena kreacija, ki jo moram nujno pohvaliti! Sama si (zaenkrat) sploh ne predstavljam, da bi se lotila tako velikih zadev, poleg tega pa je diorama res bogata s številnimi odličnimi detajli in simpatično uporabo barv, ki tako res lepo izstopajo. Najljubši detajl je vsekakor bujno rastlinje v različnih vilinsko-prijateljskih odtenkih. Sicer pa mi je všeč tudi ideja, da se reciklira staro kreacijo (goro zmajev) oziroma se jo nadgradi z novimi elementi. Najbrž se tako lahko prihrani tudi nekaj časa tako z razstavljanjem in sortiranjem kot tudi z ustvarjanjem.

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: