Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Dec 2019, 06:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2015, 00:09 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Stara tema, ampak naj še jaz dodam svoja dva centa:
LEGO kocke so se po mojem spominu dobile v Ljubljani do leta 1979 ali 1980, potem pa ne več. Vsaj jaz se ne spomnim, da bi jih kje videl - po mojem spominu so kar izginile. Vsaj do 1985 ali 86, potem me pa niso več zanimale :-)
Omenjene Emona konsignacijske trgovine v podhodu Maxija se pa dobro spomnim - tam so namreč prodajali avdio/video opremo znamk NordMende, Fisher,... Uf sem se slinil tam okoli... 1984 smo kupili NordMende televizor (stereo!; žal signal je itak bil le mono...) - noro drag je bil; polna nemška cena v DM + skoraj 100% carina v DIN pa seveda na banko plačat in iskat v javna skladišča... (je pa zato Vučko & olimpijada v Sarajevu izgledala krasno, pa še 18 let je nato služil kot glavni TV pri hiši). Tudi Benytone in Hitachi se je dobilo v Lj (Mercator konsignacija se mi zdi).
Ampak LEGO kock pa po mojem spominu v Emona trgovini niso imeli - vsaj do 1985 ne.
Nad kockami sem se slinil predvsem po prospektih in na redkih izletih v Celovec, Gorico, Benetke...

Konkretno se spomnim, da sem v Ljubljani nažical mamo, da mi je kupila 387 - po mojem nekje '78 - in to v Centromerkurju. Po mojem spominu, so kocke bile razstavljene v vitrini v pritličju - na stranskem stopnišču pred izhodom na Miklošičevo. A so jih prodajali v konsignaciji ali kako pa ne vem. Samo vem, da sem se veslo igral na kupu mivke pred hišo :-)

1979 mi je Dedek Mraz prinesel ne eno, ampak dve(!) 918. Kljub mojemu moledovanju, je Dedek Mraz iz Ljubljane 918 odnesel nazaj, ker je oni drugi iz Nemčije imel predolgo pot (češ kaj boš pa imel dva enaka seta). Samo nekaj ur sem bil "največji frajer" z dvema 918... Ne vem pa, kaj mi je potem prinesel - morda 367? Ta set mi ni ravno "sedel"; 918 je bil neskončno bolj kul...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2015, 00:40 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Glede katalogov iz '70ih let: očitno so bili za različne države različni - z več/manj stranmi, različnimi seti. Za Jugoslavijo so imeli manj strani :-)
Moji so tiskani večinoma v Nemčiji, nekateri na Danskem (Yu katalogi) in v Angliji (tisti iz '80ih).

Imam Yu kataloga '76 in '77, oba imata 12 strani in sta tiskana na Danskem
@legofrik: tvojih fotk se žal ne vidi - jih ni več na kocke.si serverju? Jih lahko "pričaraš" nazaj?

@The Bandit: zelo verjetno jih niso nikoli tiskali v Yu. Morda je bila Slovenija pomembnejši trg od ostale Juge, ali pa je prevajal Slovenec (precej verjetno) ;-)

@Kivi: tvoj '75 in moja '75 in '75/76 prospekta se razlikujejo v vsebini (in številu strani) kljub enaki naslovnici. Tudi moja dva se razlikujeta med seboj.
Prepognjeni katalogi, kot je tvoj, so bili zraven v škatlah. Nekaj mojih je celih, tako da ne vem, ali so iz trgovin, ali pa večjih škatel?

Moji katalogi iz '70ih:
Leto, država (oznaka na katalogu), št. strani, tiskano v
'73, Švica (Schw.), 16, Nemčija
'74, Nizozemska (Ho), 16, Nemčija
'74, Italija (It), 16, Nemčija
'75, Anglija (GB), 16, Nemčija
'75/76, Nizozemska (Ho), 16, Nemčija
'76, Jugoslavija (Ju), 12, Danska
'77, Jugoslavija (Yu), 12, Danska
'78, Anglija (GB), 10, Nemčija - mala TechnicalSets zgibanka, priložena 855 iz GB

Glede '74 katalogov: Italijanski ima manj setov; nima npr. ladij 310, 311, 312 kot jih ima nizozmski.

No, Yuga je bil očitno mali trg, brez lokalnega LEGO podjetja, pa so nam prospekte kar na Danskem tiskali :-)

Zadnjič spremenil Ron1, dne 17 Sep 2015, 01:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2015, 01:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Konsignacija LEGO je bila v emoni morda res šele od 85-ga naprej. Vem da smo mi tam kupil mali lego grad (in Nordmende HiFi, ki dela še danes).

Glede kock v centromerkurju imaš prav: imeli so jih v izložbi, a si jih moral naročiti. Velikokrat sem na račun slinil tam okoli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2015, 17:19 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Vprašal mamo; spomni se še manj kot jaz :-)
Se pa spomni, da mi je kupila kocke v Centromerkur-ju in to za Dinarje, nobene konsignacije in deviz. Nekje proti koncu 70ih je bilo to...
Imam pa tudi 107 (motor) z napisi na škatli v Slo & Cro/Srb. Tudi kupljen nekje proti koncu 70ih v Slo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: