Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 07 Dec 2019, 05:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: težave s setom 8183
OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 14:48 
Odsoten
Primo
Primo

Živjo!

Imamo set Lego Racers Track Turbo RC 8183, vendar se je avto pokvaril. Ko pritisnem na oddajnik, na avtomobilu zasveti zelena lučka, kar pomeni, da signal dobi. Komanda levo/desno dela, naprej/nazaj pa ne. Zgleda kot bi se pokvaril motorček ali pa je pretrgan stik. Ali lahko kaj sami doma naredimo če odvijemo vijake spodaj pri baterijah? Ali če mogoče kdo ve, kje bi ga popravili.

Hvala!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: težave s setom 8183
OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 15:03 
Odsoten
Technic
Technic

Dobrodošla na forumu. Jaz sem ohišje odpiral, vendar ne vem, koliko se da popraviti. Morda se da pogledati, ali je crknil motor ali pa je šla le žička. Če imaš kakšnega prijatelja, ki se s tem ukvarja bi se morda dalo popraviti, a prej še dve drugi možnosti:
1. kontaktiraj Lego: Nna dnu njihove strani je Custommer Service in pod njim Contact Us. Potem send us an email, vpiši leta in izberi Complaint ter razloži, kaj točno se je zgodilo. Na žalost razumejo le angleško (ne pisati v slovenščini). Dostikrat se zgodi, da ti pošljejo rezervni del. Če to ne gre (da Lego reče, da je pa to čisto normalno, pa ...
2. kupiš rezervni del na BrickLinku. Nekje na forumu so navodila, izbereš tistega, ki najbolj ustreza (cena, dobava ...). Nazadnje sem gledal cene okoli 12€ + kakih 5 za poštnino.
3. Morda ima kdo doma delno pokvarjenega pa bi se ga znebil za malo denarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 15:08 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Kolikor se spomnim, smo imeli 1x ali 2x te dirkalnike na KockeFestu in so se močno pregrevali, motorji so cvilili, ovinkanje pa tudi čez nekaj časa tudi ni delalo več dobro. Skratka, set je namenjen bolj gledanju, kot pa tiščanju na gas cel dan.
Nisem nek stručko za te zadeve, a mogoče je res kje samo stik popustil, lahko pa ste tudi skurili vezje oz. motor.

Na spletu sem našel film, da vidiš kako zgleda notranjost in da paše noter tudi drug motor.

Ti pa predlagam, kot pravi teflon, da se tega loti kakšen stručko ali pa piši na LEGO.
Na bricklinku se kot samostojni kos podvozja prodaja samo eden in to na Kitajslem za 7 EUR + poštnina. Cel set pa je kar lepih 50 EUR + poštnina.
Žal ni tako enostavno in tudi poceni ne.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 15:41 
Odsoten
Technic
Technic

Nisem šel pogledat na BrickLink. Prodajo par kosov na mesec, tako da bo čez čas morda spet večja zaloga in bližje Slo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 16:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Če si ga dolgo vozil v kosu se je pregrel in izklopil, dokler se ne ohladi. Lučke v takem primeru še vedno delajo in ovinkanje tudi. Ovinkanje s časom neha vračati v nulto lego in to se samo ne bo popravilo. verjetno je vzrok v fedru, ki vrača v nulto pozicijo. Cela platforma je ne preveč zdržljiva igrača in nič več kot to.
Dvomim, da se je žica notri strgala, ker se notri nič ne premika takega. je pa za odpret in pogledat, najlažje sprobaš tako, da motor za pogon priklopiš direkt na baterijo in če se vrti je napak nekje med sprejmnikom in motorjem in tako počasi izločaš napake in prideš do dela, ki res ne dela.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Nov 2013, 21:43 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala vsem za hitre odgovore. Set sem 3 leta nazaj kupila sebi zaradi neizsanjanih otroških želja o enem rumenem lego RC avtu, nevem več številko seta :) Takrat je bil moj sin še manjši in ga je eneparkrat ročno potiskal po tleh in lahko, da se je takrat kaj uničilo. Sedaj pa je star 4 leta in je na veliko začel sestavljati lego, avto pa žal ne deluje več. Celega seta ne bi ponovno kupovala, saj je drugače kot nov in res zelo malo rabljen, tako da tudi dvomim, da bi se kaj pregrelo. Bom še malo počakala, če se na BL najde kakšno podvozje iz evropske države.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2013, 14:25 
Odsoten
Technic
Technic

Nadja, vmes ko čakaš, se obrni na Lego. Lego slovi po precej dobrem Customer Support. Če je zadeva res tako malo vožena, jim to lepo razloži. Če se ne bodo strinjali s tem, da ti pošljejo novega, ti bodo to razložili in te napotili na BrickLink. Ne bodo pa prišli in ti odnesli kock:-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2013, 19:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Po moji izkušnji je customer support zelo zeeeeloooo fajn. Jaz sem imel težave s PF servo motorjem iz 9398 4x4 crawlerja, pa so mi poslali novega, brez da bi hoteli kakršnakoli pojasnila ali foto/video dokaz o napaki. Jaz sem jim hotel vse na dolgo in široko razložiti, pa je bilo premalo znakov na voljo v tistem kontaktnem sporočilu. Servo sem nekako uspel zrihtat (ga moram vsake toliko ročno "posiliti"), tako da ga samo "občasno" še biksa in je praktično kar uporaben... vsekakor priporočam poskusiti. LP
miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2013, 20:57 
Odsoten
Primo
Primo

Pravkar sem hotela poslati pritožbo, ampak moram pri koraku 3/3 navesti svoj naslov pa Slovenije ni na seznamu. Kaj naj sedaj naredim?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2013, 21:02 
Odsoten
Technic
Technic

Hm, očitno tole vseskozi spreminjajo. Jaz v takih primeri izberem državo, ki mi je všeč :-) nekje drugje pa napišem, da je za Slovenijo.

Edit: Pa dvakrat je možnost izbora Country! V zgornji izber kar nekaj, spodnja pa je poštni naslov (= Slovenija).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2013, 21:10 
Odsoten
Primo
Primo

Poslano, tista druga pa ni country ampak county (okrožje). Sporočim, kaj so odpisali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2013, 20:49 
Odsoten
Primo
Primo

Koliko časa pa ponavadi traja, da odgovorijo, ker zaenkrat niso še nič.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2013, 21:51 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Kak teden lahko računaš. Ne pa pričakuj čudežev meni so na reklamacijo kock, odgovoril naj jim pošljem še več slik, čeprav se že na onih ki sem jih dal na forumu vidi vse, tako da se mi ni dalo več z njimi ukvarjat !

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2013, 00:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Nadja, potrpežlivost je lepa lastnost. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2013, 11:04 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Imel sem težavo pri Hounted House, ker sta manjkali 2 kocki. izpolnil obrazec na njihovi strani. v roku 4 dni sta bli kocki pri meni. V obrazcu sem izpolnil samo kateri kocki manjkata. Nobenih slik nisem prilagal niti razlagal. Dobil vse lepo na dom. Obstaja tudi opcija z poškodovane kocke. Probaj tam nadja.
Aja, coundry sem dal avstrijo, potem je tako ali tako pri naslovu razvidno da gre za slovenijo.Na račun tega je malo daljše čakanje ker gre pošta najprej v avstrijo in potem v slovenijo.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2013, 21:24 
Odsoten
Primo
Primo

Ni problema, bom počakala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2014, 16:24 
Odsoten
Primo
Primo

Do danes nisem dobila še nobenega odgovora razen tisti potrditveni mail. Sedaj pa nevem ali naj jim še enkrat pišem ali pozabim vse skupaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2014, 19:17 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Piši še enkrat in razloži, da jih čakaš že dva meseca.
Stane te nič, rezultat pa lahko je.
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu