Nov forum

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Forum smo prenovili in s prenovo je prišlo tudi nekaj novosti.

1. Forum je razdeljen na štiri dele:
- Kocke klub obvešča, kjer vas bomo obveščali o naših razstavah, Teambuildingih, gostovanju na razstavah v tujini, nagradnih igrah, itd...
- Kreacije, kjer lahko objavite svoje LEGO izdelke ali predstavite kakšen LEGO set. Rubrike smo združili vse v eno temo in začeli znova.
- Čvekalnica, kjer vas bomo obveščali o LEGO novostih, pokrovitelji bodo tu objavljali svoje akcije, vi pa z nami čvekali o vsem, kar se tiče LEGO
- Projekti, je skriti del foruma, kamor vas bomo povabili, če boste želeli sodelovati pri skupnih projektih ali razstavi v tujini
V vsakem delu so krajši napotki, preberite jih.

2. Forumska skripta
Je nova in deluje malce drugače, kot prejšnja. Tako vi, kot mi, se je bomo morali navaditi, vendar ne bo težko, saj je poleg novega izgleda njena funkcionalnost preprostejša. Najde se tudi kakšen bonbonček, kot so "srčki", ki so v bistvu isto kot "lajki". Če ne želite odgovarjati na temo, a vam je vsebina všeč, preprosto kliknete na srček; vesel ga bo vsak avtor.

3. Prispevki in uporabniki
Odločili smo se, da s prispevki začnemo znova. Tako je forum praktično prazen in čaka na vaše objave.
Uporabnike smo preselili vse, nismo pa prenesli zasebnih sporočil, slik avatarjev in slik v podpisu; naložite jih ponovno. Med prenosom so se ponastavile tudi vaše nastavitve in mogoče, zaradi nove skripte, kaj ne bo delovalo tako, kot je prej.

4. Slike v prispevku
Postopek za objavo je še vedno isti, čeprav bi lahko dodali sklop, ki bi omogočal dodajanje slik direktno v prispevek, a bi s tem basali prostor na strežniku. Slik vam sedaj ni več potrebno zmanjševati na 800 pikslov, ker skripta omogoča avtomatsko zmanjševanje na širino polja vnosa.

5. Filmi (media) v prispevku
Dodan gumbek za vpis filmčkov oz. medijev v prispevek. Trenutno je predzadnji v orodni vrstici.
Zadeva naj bi poleg YouTube podpirala tudi vnos medijskih vsebin iz FB, IG, Twitter, Flick itd...

6. Omemba uporabnika v prispevku
Dodan gumbek za omembo uporabnika v prispevku. Trenutno je zadnji v orodni vrstici in ima oznako "@". Zadeva deluje tako, da če uporabnika omenite v prispevku, le ta dobi obvestilo, da ste ga omenili in v katerem prispevku.
Ta funkcija se porablja na dva načina:
- napišete ime uporabnika, ga z miško označite in kliknite na gumb "@"
- napišete @ in nadaljujete s pisanjem imena uporabnika. Skripta vam ponudi nabor imen in ko izberete pravega, se funkcija izvede
Ime omenjenega uporabnik bo v prispevku tudi označen z rdečo barvo.

7. Povezava številke seta na brickset.com.
Če poznate številko LEGO seta, npr 10185, jo označite (samo njo, brez kakšnih dodatnih presledkov ipd), kliknete na "set" (zadnji v vrstici z gumbi nad poljem, kjer pišete prispevek) in ko končate s kpisanjem, vnos potrdite. Pokaže se vam tole: 10185 (deluje tudi že v predogledu), kar je pravzaprav link do spletne strani http://www.brickset.com, kjer so vsi nanizani vsi seti, katgere je LEGO izdal. Poleg so tudi cene in ostali podatki, predvsem pa je važna slika, da takoj vidimo za kateri set gre.
Hvala @MstrOfPppts za to opcijo!

Če boste sem ter tja našli kakšno napako v delovanju, ne bodite jezni na nas. Tudi mi se zadeve še učimo in ker je pač forumska skripta brezplačna, smo primorani uporabljati to, kar je pač na voljo.
Seveda smo vam na voljo za vprašanja.
Hvala za razumevanje.

Ekipa Kocke kluba

mary poppins
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Avg 2009 12:45
x 4

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a mary poppins »

Pozdravljeni,

kako ste pridni. Najprej sem forum odprla na telefonu - lepo izgleda tudi tam. Super. Tole z "lajki" mi je pa tudi všeč - verjetno so minili so časi, ko so ljudje pisali cele romane v komentarje.

Jaz pri kockah sploh nisem pridna. Spremljam vas bolj poredko in zdaj se tolčem po glavi, da sem spregledala, da se obeta prenova foruma.

V mislih sem imela, da se bom enkrat v prihodnosti lotila izdelave spominke foto knjige na DUPLO čase naše družine. Mislila sem si pobrati dol opise in zgodbe, ki so nastajale ob kreacijah.
Zdaj pa imam, ko nimam. :) Sklepam, da se do tega ne da nikjer več dostopati.

Kako že pravijo - čas za kaj novega. :)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

mary poppins, objav glede prenove je bilo kar nekaj. ;)
Stari prispevki so še vedno shranjeni v bazi podatkov. Če imaš znanje dostopati do njih, ti jo lahko pošljem oz. jo pridi iskat s ključkom, ker je fajl kar velik. Forum, tak, kot je bil prej, da bi lahko brskala po prispevkih, pa ni več "živ", žal.
LPG

mary poppins
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Avg 2009 12:45
x 4

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a mary poppins »

Če ni preogromno za kakšna spletna pošiljanja in če ti to pošiljanje ne vzame preveč časa - se priporočam (trenutno sem še na bolniški in te dni še ne bom kolovratila naokrog). Mogoče bi mi mož znal pomagati pri dostopu do podatkov.

Ja, prepričana sem, da ste obveščali o prenovi, samo jaz nisem spremljala. Tako da ... krivda je popolnoma moja - ne vem zakaj sem mislila, da bom imela večno svoj arhiv na forumu in da mi ni treba ljubih spominov shraniti kam drugam. :) Aprila sem si s foruma še pobrala navodila za igro Cvetlični vrt, ker sem hotela mulcem poslati. Potem so me pa druge obveznosti posrkale ...

Na fb sem včeraj prebrala o prenovi, šla pofirbcat in ... :)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a legofrik »

50M. Gmail ne zmelje.
Pokliči, se bova hitrej zmenila. :)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dodan gumbek za vpis filmčkov oz. medijev v prispevek. Trenutno je predzadnji v orodni vrstici.
Zadeva naj bi poleg YouTube podpirala tudi vnos medijskih vsebin iz FB, IG, Twitter, Flick itd...

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dodan gumbek za omembo uporabnika v prispevku. Trenutno je zadnji v orodni vrstici in ima oznako "@". Zadeva deluje tako, da če uporabnika omenite v prispevku, le ta dobi obvestilo, da ste ga omenili in v katerem prispevku.
Ta funkcija se porablja na dva načina:
- napišete ime uporabnika, ga z miško označite in kliknite na gumb "@"
- napišete @ in nadaljujete s pisanjem imena uporabnika. Skripta vam ponudi nabor imen in ko izberete pravega, se funkcija izvede
Ime omenjenega uporabnik bo v prispevku tudi označen z rdečo barvo.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nov forum

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Imamo novo funkcijo "set".
Če poznate številko LEGO seta, npr 10185, jo označite (samo njo, brez kakšnih dodatnih presledkov ipd), kliknete na "set" (zadnji v vrstici z gumbi nad poljem, kjer pišete prispevek) in ko končate s pisanjem, vnos potrdite. Pokaže se vam tole: 10185 (deluje tudi že v predogledu), kar je pravzaprav link do spletne strani http://www.brickset.com, kjer so nanizani vsi seti, katere je LEGO izdal. Poleg so tudi cene in ostali podatki, predvsem pa je važna slika, da takoj vidimo za kateri set gre.
Hvala @MstrOfPppts za to opcijo!

Odgovori