Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Jul 2019, 19:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 06. KockeList?
OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2012, 09:55 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Prihaja čas, ko bi morali zastaviti naslednjo 06. številko KockeLista.
Komur se ne ljubi brat mojih litanij lahko preskoči in prebere zadnji odstavek. :)

Pred kratkim smo se pogovarjali o tem in med pisci kakšnega velikega navdušenja ni bilo zaznati. Bi naredili, ker vedo, da mi je škoda, da bi KL opustili, zato sem jih ponovno povprašal za mnenje s kratko anketo in rezultat 2,4 od 5 je občutno premalo, da bi z zadevo rinil naprej.

Naj utemeljim našo odločitev še z nekaj dejstvi.
1. Anketa
18.11.2011 (lansko leto) smo izvedli anketo z vprašanjem Ali bi želeli dobrodelno sodelovati pri izdelavi KockeLista? Če pogledate rezultate, boste videli, da je od 1200 obveščenih nanjo odgovorilo celo 60 ljudi. :) Od tega jih 28 odgovorilo, da jih zadeva ne zanima, ostali, pa da so na svoj način pripravljeni pomagati.
Zanimivo je, da smo nato javno pozvali vse, ki so odgovorili, da bi radi pomagali in dobili 3 odgovore. Eden bi rad pisal članke, drug bi lektoriral, tretji pa je bil pripravljen spremeniti podobo KockeLista. No, od teh treh me je letos kontaktiral samo lektor.
Lahko povzamem, da kakšnega hudega interesa za pomoč ni.

2. Odziv
Res je, da nimam nastavljenega števca, ki bi štel kolikokrat ste sneli prejšnje številke KockeLista, a zame ta podatrek ni pomembno, ker s tem ne dobim odziva, če se je KL sploh prebral in če vam je bil všeč oz. kaj bi spremenili, dodali...
Do sedaj sem brisal vse stare teme odzivov na novo številko KL-ja, letošnjo temo za 05. številko pa sem pustil "živo". Pogledate jo lahko tukaj in videli boste koliko ljudi se je odzvalo. 9 ljudi je komentiralo objavo in od tega jih je 6 sodelovalo pri izdelavi KL-ja. Najbrž je tudi kdo drug prebral KL, pa se mu pač ne da napisati karkoli v zvezi s tem. A tak odziv nam zbija moralo in posledica je tudi naša odločitev, da se za par ljudi s tem res ne splača ukvarjat.

3. Promocija in prodaja
Dobil sem tudi že vprašanja glede promocije in prodaje KL-ja. Na začetku (4 leta nazaj) smo KL printali in ga ljudem ponudili za simbolično ceno 1 EUR. Zaslužili nismo niti za sol. Brezplačna delitev izvodov na KockeFestih je posledično onesnaževala okolico. Zato smo se odločili samo za internetno različico in dodali opcijo na spletni strani, da lahko donirate kakšen EUR za projekte - ne samo za KL,temveč tudi za KF-je in ostale zadeve. Odkar obstaja ta opcija, se je na PayPal-u nabralo 0,00 EUR. Dovolj, da vsak, ki sodeluje pri KL-ju dobi vsaj škatlo kock?

4. Zaključek
Na podlagi zgornjih in še nekaterih drugih ugotovitev je tako KockeList obvisel v zraku. Če se pokažejo boljši časi tako za izdelavo, sponzorje, pisce in ostalo, kar spada poleg, bomo s KL-jem nadaljevali. Do takrat pa je zadeva v mirovanju.

Skratka. 06. KockeLista ne bo.
Hvala za razumevanje.
LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu