Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Jan 2020, 07:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: GBC na 16. kockefestu
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2016, 23:37 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Živjo, tole temo načenjam kot odgovor kolegu abnormal-u na pohvalo v temi vtisov o 16. kockefestu. Odgovor se namreč teme ne tiče ravno oz. bo zašel s poti :-)

Torej, glede GBCja na KFju: Še enkrat naj povem, da, seveda na žalost, ne morem trditi, da sem tak genij, da bi lastno-pestno zgeneriral vse te nore mehanizme. Oba modula, ki ju kolega abnormal izpostavlja, sta v originalni izvedbi "intelektualna" lastnina mladega Japonca, ki slovi po imenu Akiyuki in je v zadnjem času postal nekakšen bog GBC ljubiteljev po vsem svetu. Takrat, ko sem gradil ta dva modula, nekih navodil še ni bilo na voljo in zato se lahko pohvalim edino z nekaj manične vztrajnosti pri neštetih pregledih sledečih videoposnetkov, po katerih sem zgradil svoje module - gre torej za neke vrste povratno inženirstvo.
Naj povem še to, da je v zadnjih nekaj mesecih njegovo delo privedlo do prave manije in so v tem trenutku na raznih forumih (zlasti EB) na voljo že mnogi načrti raznih vztrajnih povratnih inženirjev za Akiyukijeve GBC module.

Na spodnjih povezavah si lahko ogledate videoposnetke, po katerih sem zgradil/poskušal zgraditi njegove mojstrovine. V precejšnji meri sem uporabil zlasti njegove koncepte, zaradi pomanjkanja pravih kock, pa sem bil primoran precejšen del njegovih modulov prilagoditi svojim zalogam. Akiyuky namreč uporablja veliko sistemskih kock, s katerimi naredi njegove module enostavne lepe in ne samo tehnično dovršene. Toplo priporočam študij njegovega celotnega youtube profila.

Akiyuki GBC train module:

Akiyuki LEGO basket shooter (ko bi le imel dovolj kock za celega):

Akiyuki pneumatic module (tega sem praktični skopiral, s precej mozganja kaj se skriva v samem jedru roke):

Akiyuki Fork to Fork (tega sem povečal na 9 vilic, nosilno ogrodje in dvižno kolo pa sem moral narediti povsem po svoje, no razen kolesa :oops: ):

Upam, da zgoraj navedeni podatki ne zmanjšajo vašega navdušenja nad predstavljenim GBCjem, ki ga na Kockefestu res kar ni bilo konca (navdušenja namreč, moduli so šli vedno bolj h koncu :-)), za kar se še enkrat zahvaljujem vsem skupaj.
LP, miha

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: GBC na 16. kockefestu
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 09:17 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Tudi, če si jih skopiral, si naredil veliko, ker je bil kar zalogaj za vse to skupaj dat in da še dela tekoče.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 09:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
GBC je bil fantastičen. Tudi reverse ingeneering ni enostaven, če ga delaš samo iz videoposnetkov in ugotoviš, da nimaš dovolj pravilnih kock, tako da vse pohvale obema za izvedbo in dvodnevno krotenje modulov in kroglic.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 10:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Si imel načrt? Ne.
Si izdeloval glede na že izdelano, brez da bi videl, kakšna je notranjost? Ja.
To je za mene MOC, saj si moral zgruntati svoje rešitve in se tvoj izdelek sigurno razlikuje od originala.
Kapo dol za vse module. Košarka pa vsaj za moj okus zmaga. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 11:09 
Odsoten
Technic
Technic

Jaz bi se Mihi zahvalil za njegov entuziazem. Sploh ker je prispeval večino mašin, ki so se lepo ujele. GBCji so smešne zadeve, ki čisto v redu delujejo, ko jih za par minutk poženemo v domačem okolju. Industrijska raba, kot je bila na KF, pa je čisto druga zgodba. Na žalost zadeve odpovejo in to na tak način, da tudi sestavljalcu ni nič jasno. Zato moji občasni otožni pogledi na kup kock, ki je včasih migal. Jaz sem sicer imel par setov po Nicu (nico71.fr), ki so tudi bila delana iz slik.
Nato gre zahvala občinstvu. Otroci so bili precej navdušeni in tudi pri njih je največ vzdihov požel met na koš, sledil pa so vilice (fork to fork). A tudi ko so se zadeve kvarile, so bili otroci precej potrpežljivi, zato smo jim dovolili kako kroglico poslati nazaj v igro. Posebej bi poudaril, da so vsi to počeli precej nežno (je pa res, da sem bil zraven).
Še moj favorit: catch and release (by Miha), to je oni modul, ki je s štirimi rokami pobiral kroglice in jih odlagal na zgornjo poličko. Ta modul je delal oba dneva brez problema, ne glede na količino kroglic, temperaturo in število obiskovalcev. Verjemite, po dveh dneh sem začel to ceniti:-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 19:17 
Odsoten
Technic
Technic

Kaj, a zdaj sem pa kar kriv za odprtje nove teme?!
V opravičilo: sem take sorte tip, da me takšne zadeve pritegnejo. In sem samo svoje mnenje izrazil, ker so bili GBC-ji resnično fantastični.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2016, 20:14 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@abnormal: Opravičilo sploh ni bilo potrebno, nova tema je bila načeta iz dobreha vzroka, to je tvoje pohvale in moje želje po dodatni razjasnitvi/debati o si zadevi :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2016, 18:35 
Odsoten
System
System

Miha moj dragi. Od kod črpaš energijo za tele zadeve. Ne upam si niti pomisliti koliko truda in časa je tu vloženega. Kaj šele tuhtanja. Ma za mene si ta pravi car. Žal mi je samo, da tega nisem videl v živo. Naslednji KF me definitivno sreča tam.
LP, Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2016, 18:43 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@9fingers: :oops: :oops: :oops: Hvala :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po