Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 01:49

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Classic Space
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2013, 23:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

legofrik napisal/-a:
Debata se nadaljuje od tukaj dalje:
viewtopic.php?f=24&t=7761
Ker smo začvekali, čvekajmo pač dalje. :)

@kivi: komaj čakam!

Imam tudi jaz že v glavi vsaj pet let podoben projekt obnove mojih setov, a kar nekako ni časa.

Sem si pa že pred časom kupil dva seta, ob katerih so se marsikomu cedile sline. Obnova bo sicer orenk projekt, ker gre za dva najdražja classic space seta, a to so zadeve, po katerih sem hrepenel vsaj 10 let. Kdo ugane katera dva bi to utegnila biti?

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 6823 Surface Transport
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 10:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Zdej bomo tole predstavitev čist začvekali, zato bomo zadevo premaknil v čvekalnico. :D

Cwetqo, če bi vprašal mene, bi bila to seta:
- 497 oz. 928 Galaxy Explorer
- 6970 Beta-1 Command Base
:slinko:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Clasic Space
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 11:31 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Pa še moj prvi Space set:

Slika

Ko sem bil mali je to bila moja najljubša tema, tesno ji je sledila Castle. Zanimivo pa je da sedaj Spaca še pogledam ne (razen SW), seti so mi res neprivlačni, Castle pa je sedaj moja najljubša tema.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 12:23 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Moj prvi space set je bil rahlo umazan in nepopoln Futuronov Space Patroller iz leta 1988 , kar pravzaprav ni nenavadno, glede na to, da je set nekaj let starejši od mene. Prvi space set, ki je bil kupljen zame pa je bil manjši Life on Mars robot. Dele za oba seta sem z leti nekako zgubil, ostalo mi je le še nekaj drobnarij, minifigi na žalost ne.

Kasneje sem si kupil še nekaj Mars Mission setov, nato še dva SPIII seta, nato pa sem s space seti nehal. Stari seti so mi namreč veliko bolj všeč od novejših; pri novejših se mi zdi da LEGO gleda le na uničevanje in bojevanje, pri starejših pa je bilo všečno to, da si dobil še kakšno transportno stvar, oz. raziskovalno vozilo, ne le topov in granat. Bom p v prihodnje, ko bom spet imel več časa naročil nekaj malih setov iz 80ih in 90ih, predvsem zaradi starejših in trans-color delov in minifigov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 12:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@LF: moraš vedeti da v classic spce vključujem še futuron. Časovno spadajo tja, po izgledu tudi, le minifigure imajo malenkost drugačen torso.

Mmislil sem pa seveda na 6990 (poleg 928)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Classic Space
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 13:12 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Cwetko, ma zame so CS tisti prvi začetki, ko so bile samo enobarvne figurice. Tiste, ki so imele torso po diagonali v dveh barvah, ne štejem več v CS, čeprav folk jih.
Sem bolj za BL razporeditev: http://www.bricklink.com/catalogList.as ... ing=34.314
:)

Če boš rabil pomoč pri dopolnjevanju setov, pošlji seznam, kar ti manjka, je dovolj rezervne robe pri meni. :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 18:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz imam tudi nekaj teh setov, če te zanima.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2013, 20:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Ja, zame je tudi classic space samo tisti prvi del z enobarvnimi minifigi in starimi čeladami, čeprav je futuron še obdržal classic space logo na torsotih. Žal je serija že začela jemati slovo, ko sem dobival svoje prve kocke, tako da to sedaj poskušam malo nadoknaditi...
Če danes pogledam nazaj, se mi zdi največji plus classic spacea to, da je bila v primerjavi z naslednjimi tematskimi serijami tole 'no name' serija, ki je prikazovala enostavno ljudi v vesolju, seti pa so z malo domišljije lahko predstavljali karkoli vesoljskega. Futuron je temu konceptu še sledil, kasnejše serije pa so že postale nekako bolj akcijsko oziroma fantazijsko naravnane, pač v stilu good guys vs. bad guys in podobno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2013, 01:11 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Upam, da ne bo preveč jeze, ko obujam staro temo( pač nisem imel ravno veliko možnosti sproti preverjati stanja na forumu.Real life sucks big time).Sicer je Space pri meni na prvem mestu, takoj za njim pa city oz post apoc kot neuradna tematika.V kolikor so bili CS seti zanimivi, mi nekako ne potegnejo toliko kot so bili potem naslednja generacija(od '89 naprej).Mogoče je delna krivda tudi pri tem, da je bil prvi set od ice planet 2002, dočim sem že v vrtcu "čist dol padel" za 6989 (mega core magnetizer od m-tronov).Vseeno pa je CS z svojimi modro rumeno sivimi odtenki všečen, dočin nekateri posamezniki na Brickshelfu delajo take MOC-e da se lahko skrije vse od space-a (vključno z visokoletečo in opevano SW tematiko)...

@legofrik
Sedaj pa vem, od kje tebi navdih za ono modro vesoljsko ladjo, ki si jo "posodil" za en KF :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2013, 18:53 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Evo poslastica za Classic Space fene:

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ]