Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 12 Nov 2019, 02:50

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: LEGO muzej na Češkem
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2012, 19:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
http://www.muzeumlega.cz/en/

Zanimivo, da se je nekdo lotil take zadeve čisto na svoje.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2012, 21:35 
Odsoten
Duplo
Duplo

Sem že bil tam, res eden večjih lego muzejev, samo cene v trgovini so pa dvakrat višje od S@H.

Evo čisto na hitrco par slik, na slikah je vsega supaj mogoče 10% muzeja, tako da si lahko predstavljate njegovo velikost :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 11:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Fijuu... poglejte vstopnino.
- odrasli: 8 EUR
- upokojenci in študentje: 6 EUR
- otroci: 5 EUR
- otroci pod 120 cm ( v spremstvu): 2 EUR
- družinska (2x odrasli, 2x otroci): 19 EUR
Ta je pa najbolša!
Za slikanje morate plačat 20 CZK, kar je malce pod 1 EUR. :mrgreen:
Se splača zadevo vidt, četudi sem tam? Meni ne.

OK, zdej pa povejte po pravici.... Pa ne, da bi hotel nas promovirat in nas povzdigovat v nebo, tega Čeha pa tlačit v blato... no, preberite moje razmišlanje. Vprašanje bo na koncu.

Greste pogledat tako razstavo (če ste ravno na Češkem, ker ne verjamem, da bi se samo za to vozili gor, če pa že, pa vsa čast za intuzjazem!) in kot družina zabijete za vstopnino in slikanje 490 CZK, kar je cca 20 EUR.
Vidite na 340m2 razstavljenih 2000 OOB setov, ki jih najbrž z leti dopolnjuje.
Modeli se nahajajo v steklenih vitrinah, kot se za muzej spodobi. Slikat se jih da težko, ker steklo naredi svoje. Da bi pa set pogledali pobliže ali pa bi vam ga kdo celo malce podrobneje opisal, pa najbrž ni dovoljeno ali pač?
Seveda ste vsi nakurjeni in bi radi tudi kaj kupili. A po pričevanju Tadeja, ki je v zgornjem postu napisal, da je bil že tam in da so - citiram: "samo cene v trgovini so pa dvakrat višje od S@H", v kar sicer dvomim, so pa najbrž dražje - to pa verjamem, vas najbrž nakup mine ali pa vas fino oskubijo.
Vseeno pa kapo dol modelom, da so se lotili takega projekta.

Pri nas v sloveniji pa imamo 2x na leto KockeFest in je od najdaljšega konca Slovenije oddaljen cca 250 km (pretiravam). Še podatek, da vas je sedaj članov foruma 532 (še enkrat toliko pa vas najbrž samo bere, brez, da bi se registrirali). Zanima me ali ste se KF-ja že vsi udeležili?
Poleg tega, da je zadeva relativno blizu, vas čaka vstopnina.... ojej, saj res, ni je. Kot družina ste prihranili 20 EUR, saj je tudi slikanje brezplačno. No, težimo vam s srečolovom, kjer je vsaka srečka, ki stane 2 EUR dobitna, nakup treh srečk pa je 5 EUR in če mi matematika še dela, lahko za 20 EUR, katere bi zabili na češkem v Sloveniji dobite 12 srečk, kjer vam v najslabši varjanti lahko prinesejo dobitki le 12 Ninjago nalepk oz. 12 vrečk s kockami, v najboljšem primeru pa 12 nagrad v vrednosti od 80 EUR pa na dol (skupaj na okroglo cca 200 EUR). Definitivno boljše, kot na češkem, saj od tam greste praznihj rok. No, saj greste lahko tudi od tu praznih rok, a brez da bi zapravili en cent. Kdo izmed vas zabije za srečolov 20 EUR?
Priznamo. Naša razstava nima 340m2, le cca 200m2. Nima 2000 OOB modelov, le 20 jih je, ostalo pa so MOCi. Groza in tudi ni nič zgodovinskega iz LEGO tovarne, le kar se da zgodovinskega videti je Predjamski grad ali Snežnik v minifig merilu + en kup srednjevešklih dioram bo tokrat (izmišljenih seveda), da o ostalih zadevah ne govorimo, saj skušamo biti vsakič raznoliki, kolikor se le da in kolikor je pač v naši moči.
Dalje. Naši razstavni modeli so na odprtem, da jih lahko slikate iz skoraj vseh zornih kotov, za kar ne plačate evrčka. Če bi želeli kaj pobliže pogledati, se lahko dogovorimo, da pokukate kakšno stvar na 2mm. Tudi pošlatati se da kakšno kocko in včasih se komu ljubi na dolgo in široko pogovorit z vami o določenih modelih ali tematiki in vam jih celo pobliže predstaviti.
Seveda ste najbrž tudi na KFju nakurjeni in bi želeli kaj kupiti. Tukaj vas sicer čaka redka izbira setov (cca 100 različnih), a so le ti po ugodnih cenah, vsaj par centov ceneje, kot v trgovini. Poleg tega pa imetniki KKU lahko za določene sete uporabite 10% popust. To pa še ni vse! Poleg novih setov, lahko kupite tudi rabljene kocke... ne da se mi naštevat, kaj je na voljo in če vam tudi to ni všeč oz. če ste "gemblar", vas spet lahko posiljujemo s srečolovom, kjer... no, saj veste.
In za konec. Kapo dol vsem, ki pomagajo, da KF sploh še živi.

Preden zaključim, še malce statistike.
1. Na spletni strani je link za donacijo prek PayPala, kjer se je v dobrem letu dni, odkar obstaja nabralo 0,00 EUR.
2. Obstajajo modeli, ki vsako leto, nekateri pa sem ter tja, kaj primaknejo v mošnjiček, da lažje dihamo. Šteje tudi Radenska.
3. S članarinami oz. kar od njih ostane, ker izdelava tudi nekaj stane, krijemo fiksne stroške spletne strani. Delo in čas, tu nista všteta.
4. Izkupiček srečolova NE pokrije nakupa setov in stroške KF-jev (plačilo šole, prehrana, režija...)
5. "Plačilo" za razstavljalce je krito iz prodaje kock.
6. Runda ali dve Radenske zvečer po KF-ju je krita iz zasebnih žepov.
Poslovno, se zadeva ne splača, a vseeno to počnemo, ker nam je fino in smo mahnjeni na LEGO, ter nam je fino narediti nekaj, kar to v dveh dneh občuduje cca 5000-6000 obiskovalcev.

Tega vam ne pišem zato, da bi trkal na vašo vest, da se izprsite in na KF-ju pokupite vse srečke ali pa da kar stisnite nekaj eurčkov v prvo dlan, ki nosi majico z napisom KockeKlub. To vam pišem zato, da dobite predstavo, da sicer so norci na svetu, ki iz LEGO kock in s polnimi žepi cekinov delajo čuda, ter vam za to, da zadevo vidite tudi zaračunajo. Obstajajo pa tudi norci doma, ki vam s plitvimi žepi predstavijo sicer manjšo poslastico, a za to, da jo vidite, ne potrebujete niti centa, tudi za slikanje ne! :cent:

Še vprašanje z začetka prispevka.
A pridete na KF oktobra? ;)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 14:10 
Odsoten
Duplo
Duplo

legofrik verjemi, prva stvar ko sem stopil v trgovino, sem pogledal vsaj pet ekskluziv in čisto vsaka je bila 200% priporočene maloprodajne cene, takoj ko sem to videl, mi je bilo jasno, da je muzej privat in nima nobene povezave s TLG, ampak ker sem pač bil na obisku Prage, se mi 6€ za vstopnino ni zdelo veliko, saj je bila pri nas razstava lego kock na gospodarskem razstavišču 9€, pa je bilo tam vsaj desetkrat manj lego kock.

S tem povedanim, je KF še vedno zakon, pa tudi cene setov, ki se tam prodajajo so zelo ugodne in vzdušje je bolj domače, tako da oktobra vsekakor pridemo na KF.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 14:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

KF in tole ni primerljivo. Mi praviloma razstavljamo MOCe, poskrbimo za igralnico in ostalo za vstopnino 0€.
Mene čudi, da uspe tak muzej ekonomsko obstati. Verjetno je dovolj turistov, ker od domačinov ne more.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 15:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Tadej.
:shock: Modularci, kot PetShop so bili po 300 EUR? OK, ne bi rekel za CafeCorner ali Green Grocer, ki sta ven s prodaje.
Ja, tista "Velika razstava" v Lj. je bil lep nateg - me tudi ni bilo blizu.

subix, hehe, seveda ni primerljivo, če nam pa do kolen ne seže. :D
Sej je vprašanje, kolk je zadeva rentabilna. Najbrž je tip norc, ki ima veliko OOB setov in se jih je odločil razstavit, da mu vsaj ne ležijo po škatlah, tako kot nam in da imajo še drugi kaj od tega, da si oči napasejo.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 16:35 
Odsoten
Duplo
Duplo

Tkole na pamet ti lahko povem cena za
10226 Sopwith camel je bila 4990 czk, kar je 200€,
10214 Tower bridge 9990 czk, oz. 400€,
razni modularci 300€ tako kot si rekel,
skratka ko sem to videl sploh nisem več gledal naprej :roll:

Zadeva se mu splača samo, če je on lastnik teh prostorov, ker najemnine v centru mesta s prihodki od muzeja sigurno nebi pokril.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2012, 23:04 
Odsoten
Primo
Primo

Meni se zdi pa fenomenlna ideja. Sam sicer tega ne bi šel gledat, ali pa ne bi komurkoli priporočil. Gledano pa iz poslovno-atraktivnega stališča, je pa super. Namreč, ravno to kar legofrik omenja - lansko razstavo v Ljubljani. Ovce grejo in ovce dajejo denar. Familja gre gledat lego muzej, ker si je najmlajši sin to zaželel. In grejo vsi in kupijo še en set. Ne razmišljajo, da dobijo set kje drugje ceneje. Dostikrat opazujem folk v naših štacunah.
Če bi imel nek trgovski center ekskluzive - in bi bile 30%+ - bi folk pokupu. Folku je težje se zajebavat (to pomeni biti iznajdliv) z legofrikom za ekskluzive ali pa neekskluzive kot it v štacuno.

Tip (na Češkem) ima - to moramo priznati - kar lepo popedenano zadevo. In najbrž ni čisto res, da ima kup denarja. Pač je zbiral kocke, kot mi vsi, pol je pa še kaj dodal, dobil par ekskluzivno-zgodovinskih Lego dobrot in to zdaj trži.
Meni se zdi to prava ideja. Sploh, če mu gre. Najbrž ma kocke rad, brigajo ga MOC-i. Kako se je pa kaj zdilal z legotom, oz. ali jih to kaj moti je pa drugo vprašanje.

Kocke fest in podobne zadeve niso primerljive s takim načinom promocije. Kar je legofirk napisal je vse res, nima smisla primerjati. V Avstriji in Nemčiji sem bil na par veliko večjih MOC zadevah, pa tudi tam pač ljudje pridejo (in je isti sistem kot pri nas - ni vstopnine).

Najbrž bi bila velika razlika med muzejem MOC Lego kock na Čopovi, kot pa muzejem Lego na Čopovi...

Skratka, ideja super, a to ni to.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2012, 06:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode
@Jono

Ampak v nemčiji je vsaj 2x več članov kot pri nas.

Sem po youtubu gledal brickfair (Virginia) in je čez približno 3 skladišča. Ampak tja pridejo vsi lego fani iz amerike, ki jih je zopet veliko več kot pri nas.

Tako da glede na število organizatorjev KF-ja je stvar izjemna.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: