Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jul 2019, 14:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Obisk Legolanda v Nemčiji
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2019, 20:51 
Odsoten
Primo
Primo

Živjo

Letos grem prvič v Legoland v Nemčijo. Rad bi malo nasvetov

Kaj se najbolj splača pogledat. Kakšne so cene v trgovinah v primerjavi pri nas.

Zanima jo me večji seti, kot so tehnic in podobno.

Kako pa je v zabaviščnem parku

Moram biti na kaj posebaj previden.

Se trgovine in restavracije odprejo enako kot se odpre park ?

Kako pa je z odlaganjem ruzakov, npr ko greš v zabaviščni park, na vlak smrti ali pa spust po vodi .

Ko se voziš, z neko atrakcijo, se da kupiti tudi fotke, kakšen je to strošek ?

Dostikrat sem se tudi vprašal, kakšna znanja potrebuješ, da lahko delaš v zabaviščnem parku.

lp, :excited:

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Obisk Legolanda v Nemčiji
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2019, 21:01 
Odsoten
Moderator

V trgovinah v samem parku se načelno nič ne splača, razen če imajo res kaj trenutno ugodnega. v de in at se splača oko vržet v Smthys (bivši ToysRus) imajo dobre cene za technica, velike sete tudi do 30%off glede na retail Bugati recimo je bil nazadnje cca 260€.

Restavracije se en odprejo ze zjutraj kakšni kioski pa potem bolj v sredini dneva itd. pač imajo svoje čase. je pa vse drago kot da je zlato, v resnici pa bolj zanič. Zato ni čudno da vsi vlačijo nahrbtnike hrane noter.

glede rukzakov ne vem, mi smo imeli male in smo jih imeli pri sebi... Spust po vodi nismo šli ker nam ni bilo za 1,5 ure za čakat, pa sploh ni bil gužvast dan...kaj šele ko je. Verjetno se splača doplačat tisti vip, sploh če greš na višku sezone.

Kakšna znanja? po mojem moraš biti samo pismen, ostalo pa vprašanje :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2019, 21:21 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Če je le mogoče, si vstopnico kupi že prej. (skupaj s sobo ali v izletniškem paketu). Si lahko prihraniš kar nekaj čakanja.
Dvodnevno vstopnico si včasih lahko enostavno nadgradil v enoletno, ki je prinesla še en brezplačni vstop v katerikoli Legoland na svetu. Jaz sem to izkoristil, ko sem pred mnogimi leti šel v Billund in se nato domovgrede ustavil še v Gunzburgu. Te možnosti, kot tudi odpiralne čase, ki se med sezono spreminjajo, lahko preveriš na njihovi spletni strani.

lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2019, 22:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ne it za vikend (če je le možno). Če greš z otroci, pojdi za dva dni.

Vzemi palerino, ker je par vodnih zadev.

Trgovine imajo redne cene in se nakup načeloma ne splača, je pa notri "Fabrika", kje imajo največjo izbiro kock "na kile" nasploh. Imajo vse, od PF motorjev, velikih technic gum do raznih kock vseh mer, dimenzij in tipov (mene od celega LL to najbolj vleče).

Restavracije se odprejo takoj, zna pa biti da v izvensezonskem času (pred prvim majem) še en bodo vse odprte.

Glede vrst: ne iti po številkah, pač pa pojdi od zadnjih naprej, saj gre veliko ljudi po številkah in je tudi gneča temu primerna. Najbolje, da greš zjutraj najprej na Ninjago svet, pa recimo na vlakec smrti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2019, 22:21 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
1. Kaj se najbolj splača pogledati? Odvisno, kaj te zanima. Upoštevaj, da so ciljna publika Legolanda otroci do 10. leta, tako da nekih ekstremnih adrenalinskih zadev ni. Nam je bil najbolj fajn faraon oziroma kakorkoli že se imenuje vožnja v egiptovskem templju, kjer streljaš na zaklade s svetlobno pištolo, pa 'vlakec smrti' v srednjeveškem delu (tisti večji, ki ima vhod skozi grad).

2. Cene setov... kot sta že Diablo in Cwetqo napisala, v trgovinah v LL se ne splača kupovati setov, ker se v principu praktično nič ne dobi ugodneje kot v navadnih trgovinah ali pa v najslabšem primeru na S@H. Res je fajn edino 'fabrika', pa še tam so postali zeloooo dosledni pri omejitvah (100 g kock/osebo). Tako da če greš tja nabavljat, se splača imeti še koga zraven, da se šlepaš nanj pri nakupu. :)

3. Pri veliki večini voženj je treba odložiti nahrbtnike oziroma vse, kar gre čez rame, ne glede na velikost. Odložiš na začetku, ko se vkrcaš (imajo poličke oziroma regale ob tistih vratcih, pri katerih vstopiš na vlakec/vrtiljak, ponekod pa enostavno pustiš na tleh zraven vlakca) in ko se pripelješ nazaj, spet vzameš.

4. Slike se da kupiti na večini atrakcij. Cena? Rop pri belem dnevu. Se bolj splača za kocke zapraviti, ne glede na točko 2. :)

5. Za delo v zabaviščnem parku potrebuješ po moje, če si zraven atrakcij, kjer se skozi vrti kakšna glasba, predvsem dobre živce, da lahko cen dan poslušaš eno in isto lajnanje. :D

Zadnjič spremenil Kivi, dne 22 Apr 2019, 09:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Apr 2019, 00:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Izkušnje z mojega zadnjega obiska:
- cene kock v Fabriki so lahko visoke (9 eur/100 g), je pa to odvisno od teže in redkosti posamezne kocke. Tako se morda bolj splača manjše in lažje kocke, pa seveda v večji količini. Nekaj slik z naborom kock iz začetka aprila lahko najdeš na spletu. Morda se lahko pripraviš vnaprej in narediš seznam tebi zanimivih kock in njihovo ceno glede na večjo količino na Bricklinku.
- pazi, ker so nekateri tajli v Fabriki bili ob zadnjem obisku kar precej podrajsani.
- meni je bila Fabrik trgovina prva postaja v parku. Glede omejitve 100 g/lot niso toliko komplicirali, sem vse metala v eno veliko vrečko, niti nisem sproti tehtala, da je bil lot res 100 g. Ob plačilu so preverili vsebino, da ni bilo kakšnih minifig delčkov notri in približno število lotov/težo, tako da se že tu malo lahko povpreči. Ni pa zdaj za pretiravat. Še vedno je možnost, da opraviš več nakupov.
- cene setov so take kot v nemškem S@H, se pa lahko koristi 10% popust mislim, da na letno karto in še dodatno obstajajo neki kupončki z 20% popustom (več o tem preveri na strani Legolanda). Če ti je zanimivo kupovati sete, se gotovo bolj splača Smythies v AT ali DE.
- Nakup posameznih kock pa je v parku možen tudi v šotoru pri kinu, se pa odpre šele ob 12ih. Cena je 5 Eur/100 g. Nabor pa v večini System kocke, na hitro videti kot tiste, ki ostajajo v Fabriki. Vsekakor vredno ogleda in brskanja, tudi če na koncu ne najdeš nič. Meni so bile top najdba glave Friendic brez potiska.
- v šotoru imajo tudi sete znižane, ampak nič drastičnega.
- Hrano smo mi jedli v eni od restavracij. Hamburger je bil meni odličen, zelo nasiten, pa čeprav dražji kot v Sloveniji. Je pač na splošno v Nemčiji hrana v restavracijah dražja. Ni pa noben problem, da prineseš sabo svojo malico ali pijačo.
- na vhodu te preverijo, če imaš pri sebi ostre in nevarne predmete, tako da morda kakšen žepni nož za rezanje hrane ni najbolj pametno.
- če te mika kino, so vrteli Ninjago movie v angleščini in Lego movie 2 v nemščini. V hladnem vremenu je pasalo malo biti na toplem.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: