Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 01:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lego Masters
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2017, 14:45 
Odsoten
Technic
Technic

Sicer nisem velik ljubitelj resničnostnih oddaj, toda Lego Masters utegne biti zanimivo.

Tule je še YT video.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Lego Masters
OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2017, 08:56 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Maribor
Če bo kdo slučajno želel gledat: LINK

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2017, 22:46 
Odsoten
Technic
Technic

Včeraj so predvajali prvo epizodo. Gre za resničnostni šov, kjer izbirajo najboljše sestavljalce Legockock - Lego masters. Predvajajo jo na Channel 4, ki ima malo bolj razgiban program kot klasičen BBC.

Hitra obnova epizode: Na tekmovanje se je prijavilo približno 1000 ljudi iz vse VB. Med njimi so najprej izbrali 48 parov, v šov pa se je uvrstilo 8 parov, najmlajša imata po 9 let, nekaj je tudi parov starš/stric - otrok, par pa je tudi odraslih parov. Prvi del epizode je bil večinoma seznanjanje s kockami za gledalce. Nič takega, kar povprečni ljubitelj kock ne bi že vedel, toda vseeno ni bilo dolgočasno.

Drugi del oddaje pa je bilo tekmovanje v sestavljanju stola in ustrezne večerje iz kock. Vse to so sestavljali ob izobilju kock. Stol je moral prenesti težo odraslega, poleg konstrukcije pa so šteli tudi estetski elementi, npr. kako ornementiran je stol, kako se hrana sklada s temo stola ipd. Časovna zahteva je bila 14 ur (predvidevam, da v dveh dneh). Na koncu je vseh osem stolov zdržalo težo, nekaterim so polomili le naslonjalo.

Všeč mi je, ker v nasprotju z resničnostnimi šovi, ki sem jih videl, je precej manj tekmovalnosti, moštva si celo pomagajo. Hkrati se vidi/dobi precej idej. Morda bo to edini resničnostni šov, ki ga bom celo vsega pogledal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2017, 21:39 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@Teflon: Hvala za tele informacije.

Običajno ne spremljam tv programov in se mi niti ne da iskati, če je kje kaj zanimivega. Me je pa tale trailer takoj pritegnil in sem si ogledala oddajo. Priznam, da mi je zanimiva, tudi zaradi ''ozadja'' v snemalni sobi. Za povrhu pa me je pritegnil tudi eden od parov, ki sem ga spoznala v Billundu. Kombinacije parov so kar zanimive, sploh ''mulčki'' presenečajo in če le ne bom pozabila, si bom pogledala tudi ostale epizode.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2017, 09:09 
Odsoten
Technic
Technic

Vmes so predvajali drugo epizodo. Gradnje so vse zanimivejše. Tokrat so dodali tudi ščepec technic kock in motorjev.

Prvi del epizode je bila 3-urna gradnja premikajočega vozila. vsaka ekipa je dobila svojo temo za vozilo. Po eni uri gradnje je sledil zaplet. vsaka ekipa je morala narediti hibrid med osnovnim modelom in nalogo, ki so jo dobili sosednje. Na primer hbrid helikopterja in smetarskega kamiona. Zelo zanimivo in se hitro vidi, kdo ima domišljijo.

Drugi del pa je bila 12-urna gradnja zabavišča (jup, dobil kako idejo ali dve). Zelo sta me presenetila dva mulčka, ki delata res luštne in zabavne stvari. Sicer rres nista najboljša graditelja technica in manjka kilometrine, toda imeti takšno uporabno domišljijo in predvsem spretnost pri teh letih se mi zdi posebnost. Mešani pari (AFOL+TFOL) in AFOL only pari se po mojem mnenju nso ravno zelo izkazali. Toda omejitev je le 12 ur in še to s tujimi kockami (jaz svojega sortirnega sistema ne zamenjam). Epizoda se mi je zdela morda boljša kot prva, ker se je videla količina detajlov in premislekov, ki so vodili v modele.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2017, 09:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Teflon: Po mojem bo vedno bolj zanimivo. Meni sta tudi mulčka ful všeč, mislim, stara sta 9 let in ga čist sekata. Všeč mi je bilo predvsem to v drugi epizodi, da so se vsi nekaj živčkali in potili, te dva mulčka sta se pa res igrala zraven. Ja, gibanja ravno ne obvladata, pa saj ga tudi jaz ne. Ampak sta spravila skupaj čisto zadovoljivo kreacijo. Glede na omejitev časa in kock, pa tudi sortirni sistem kock, je res težko iskati kose, ki jih rabiš. Kolikor sem komunicirala z eno od tekmovak (ok, edino zdaj), je tudi rekla, da se po oddaji kock ne pospravi/ne sortira nazaj in da je toliko težje iskati kocke. Kar je tudi neke vrste ''ovira'' za AFOLe, ki so po mojem kar fejst navajeni na urejeno iskanje, mulčki so pa bolj domači v zmešnjavi. Mi je všeč tudi to, da se vidi domiselnost in domišljija. Že komaj čakam naslednjo oddajo, da vidim, kaj bo novega. Zgleda sva edina, ki to spremljava.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2017, 12:53 
Odsoten
Technic
Technic

@redhead1982: A to poznaš tole gospo iz Irske - Jessico? Ona je kar znana graditeljica in v bistu precej slavna v svetu MOCov. Morda so preveč pokazali njeno vnemo pri sortiranju. A glede na to, da sta s sinom še v igri, bi rekel, da tudi v gibanju nista švoh.

Všeč mi je bila komisija, ki je bila lepo uvidevna. V prvi episzodi se je voditelj preveč pačil. Dr Shini Somara je bila zares pozorna na svoj del ocenjevanja (konstukcija, delovanje), Richard Osman je pa bi čisto paf od zanimivih/kreativnih stvari, ki jih je videl. Naslednjič bo pa Billy Bailley.

Tu že gremo malo v filozofijo, kaj pravzaprav je naše ukvarjanje z Legom - priročna terapija za sprostitev, način bondanja z mulci, pobeg pred realnostjo ali izražanje svoje kreativnosti in umetniške žilice skozi že oblikovane sestavne dele. Vsaj meni tole daje misliti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2017, 16:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jessico poznam iz Billunda, je ena taka zanimiva zenska. Je ful z otroci se igrala, pa je cist not padla. Predvsem ima pa ful domisljijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Sep 2017, 08:44 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Maribor
Če si kdo želi pogledat:

Episode 1

Episode 2

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Sep 2017, 11:45 
Odsoten
Technic
Technic

@JC: Hvala za linke. Bom čekiral jutri, za Ep 3.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Sep 2017, 21:44 
Odsoten
Technic
Technic

Sem pogledal tretjo epizodo.Sestavljali so živali: najprej hitrostno sestavljanje do 15 kock, nato pa 15 urno sestavljanje modelov, ki se jih je kasneje vkomponiralo v drevored. Sicer ni moja tema, ampak mi je vseeno bilo zanimivo. Malo me je razočaral Bill Bailey, ki je bil daleč od svoje comfort cone. A zato je bil zraven Sean Kenney.

Od 5 parov so ostali lenše trije. Poslovila sta se 9-letnika, ki enostavno nista mogla parirati odraslim sestavljalcem. Čeprav jima je Sean rekel, da sta najboljša 9-letna sestavljalca na svetu. Nekoliko pa me je presenetila izločitev Jessice in sina. Morda so njune kreacije res bile malo drugačne od drugih, toda zame je to bil čar. Se mi zdi, da gre izbor preveč v mainstream: povečini ostanejo le še moški v srednjih letih. Hm, kje sem to že videl;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2017, 08:00 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Kje se pa to še da videt? Direkt stream, ki je bil goraj dodan meni ne dela. 2 dela sem lahko pogledal, sedaj mi pa še tistih ne najde več.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2017, 11:41 
Odsoten
Technic
Technic

Jaz sem potegnil iz travnikov, oz. gusarskega zaliva.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2017, 20:54 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Hvala.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]