Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Avg 2019, 02:47

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: KT debata
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2017, 19:39 
Odsoten
System
System

Pozdravljeni vsi veliki oboževalci LEGO kockic. Do realizacije KT nas loči samo še ščepec dni. Upam da je tukaj prisotna tista Slovenska mentaliteta, kar ne rabiš danes lahko jutri. Vse do zadnjega dne. Res upam da je temu tako. Če ne, je pa tukaj res še totalna beda po ustvarjanju nečesa, z čemer se lahko poveseli in pohvali vsak tako mali kot veliki tehničar in tudi ostali kockarji.
Ja pa porka motorka kje ste tisti, ki cele dneve in noči samo debatirate in debatirate. Pokažite se. Pridite. Gremo dirkat in uživat, sprostit adrenalin ter predvsem družit v tistem hoby krogecu, ki ga imamo. Razumem pa tiste ki resnično nimajo časa npr. Lanski zmagovalec ima težko selitev v dom za ostarele, ambasador se na ta termin mudi v bilundu, CATV tezno MB trenutno posodablja omrežje in saj poznate pregovor, brez WIFI se še pin ne vtakne in še bi vas lahko naštel.
Žal, moral sem to napisat, kajti KT dogodek je samo enkrat letno, in meni osebno pomeni zelo veliko. Vsaj en dan na leto se srečaš z ljudmi z katerimi deliš strast do lastnega hobija.
Ne upam, ampak se vidimo na prihajajočih KT in PIKA
Z lepimi pozdravi. Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: KT debata
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2017, 10:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Valter, zadeva umira. Žal.
Poglej, forum je praktično mrtev in ni problem v nas moderatorjih, kot so nas do sedaj vedno obtoževali, da zaradi "strogih pravil" in omejitev ljudi odganjamo in zaradi tega ni objav. Pravi izgovor je, da se folku enostavno ne da več. Najlažje je pač smao klikniti "lajk" ali pa še tega ne, a žal tole ni FB.
Folku se ne ljubi prinesti svoje kreacije na KF, ne da se jim priti tudi kot obiskovalec ne, ne da se jim narediti avta in priti na KT, ne da se jim na srečanje, ne da se jim objavljat na forumu, ne da se jim komentirat, ne da se jim...

Lej, v kratkem bomo objavili nagradno igro, katere pogoj podelitve nagrade bo, da svojo kreacijo udeleženci za dva dni prinesejo na KF. Ne bom rekel, da upam, da bo sodeloval še kdo izven skupine, ki je že tako ali tako na KF-ju, ker enostavno vem, da jih ne bo za prste ene roke. Nočem bit pesimist in tudi nisem, a dvomim, da bomo nabrali 10 kandidatov, če sploh kakšnega.

Kaj naj ti rečem, Valter? Tako to je. Hobi je fajn. Trudimo se ljudem dati prostor, da pokažejo svoje kreacije, pa prej naletimo na odpor in negodovanje, kot na odobravanje. Seveda so za vsako organizirano stvar potrebni določeni pogoji in pravila, ker drugače bi bil en sam velik kaos. Ampak folk se pač ne prilagodi in tudi vpraša se ne, zakaj so določene zadeve take, kot so. V tem času je večina mennja, da mora njihov prav obveljati in če ni po njegovo, gre.
Kar se mene tiče, sem mnenja, da se forum lahko ugasne. Bi ga že s 1.1., pa so me prepričali, da nič ne škodi, če je. No, koristi pa tudi ne. :) Bomo pa s tem, da obstaja zadostili pogoju po obstoju, to je pa tudi vse.
Realno gledano na forumu objavlja kreacije samo še peščica tistih, ki celo zadevo vodimo. Sami sebi komentiramo in edina zadeva, ki še živi s prispevki ostalih, je čvekalnica. Pa še ta ne bi, če se Diablo ne bi trudil z objavami novosti, da ostali lahko "lajkamo", ker konkretnih prispevkov itak ni.

S KT-jem je enako, kot s forumom. Za sodelovanje se je treba potrudit. Problem je, da vas ni veliko tehničnih tipov, ki so zmožni sestaviti vozilo, da vozi po raznolikem terenu. In ker vas ni veliko, vas sodeluje vedno peščica enih in istih. Od tega jih je pol iz vodstva, ker pridejo tja zato, ker se čutijo dolžne.
Če vprašaš mene, je delati dirko za 8 tekmovalcev in 10 gledalcev brez veze. Škoda časa in nagrad. Vseeno bi bilo, če bi se vas tistih 5 mandlcov dobilo pri meni na Radenski in imamo zaseben žur. Drugih ljudi itak ni.

Če upam, da KT bo?
Žal te moram razočarat, a mi je popolnoma vseeno. KT je za mene samo eno dodatno delo, ki ne prinese nobenega bonusa, razen tega, da vidim par ljudi, ki jih drugače ne. No, roko na srce, če pa nekoga vidim 1x letno in to samo na KT-ju, drugače pa ne, mi je pa tudi vseeno, če ga še takrat ne. Za ostale pa, kot rečeno, je čisto vseeno, če naredimo privat KT pri meni doma.

Fino bodi!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2017, 21:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Debata pa taka, saj sploh ne pridem do besede! ;-) Šefovo mnenje itaq že poznamo in na žalost ima kar prav. Entuziazem izumira na konkretne obroke, folku pa se ne da nič več razen "lajkat", pa še tega so že vsi štufi. Valter, kje pa ti vidiš tiste, ki cele dni debatirajo in debatirajo - sej razen organizatorjev in nekaj svetlih izjem s tabo med njimi sploh noben ne trza.Tudi meni je KT dejansko zelo všeč in zato se "kao" še nekako trudim, da bi izpeljali zadevo, kljub temu da je zanimanje naravnost ubogo. Računam še na Cwetqotovo prijavo in dirka potem bo...če ne pa...razen če je Valterjevo naštevanje več kot zgolj metaforično in ve več kot jaz in ambasadorja ne bo...
LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2017, 21:39 
Odsoten
Technic
Technic

Kje pa je bpavsic? On in cwetqo manjkata na spisku in bi bili kar vsi. Pa še novega tekmovalca imamo. Torej ne bi smelo biti razloga za paniko. Škoda pa, da se nobena ženska predstavnica ne opogumi; saj par "ženskih" avtkov je bilo v preteklosti predstavljenih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2017, 21:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jest sem zraven, ja. Počakal sem samo da vidim koliko je kaj odziva med "rednimi" člani. Lani sem moral žal med tekmovanjem v bolnico, ker je imela mama neko hujšo zadevo, letos pa upam da bo boljše.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 10:12 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Živjo!
Glede na to, da KT bo, bi jaz to izkoristil za dilanje kock. :)
Da mi za prihodnje tekme ne bo treba kanibalizirat obstoječih terencev in biti omejen na enega, bom na trgu za novimi PF komponentami. ZS!

2x baterijska škatla za AAA (male) baterije
Slika

2x servo motor
Slika

1x V2 sprejemnik (obvezno V2!!!)
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 12:14 
Odsoten
System
System

Aleluja. Uspelo. Runda radenske itak pade na moje skockane žule. Res na silo vse skupaj, ampak je pa uspelo. Me prav zanima prihodnost KTjev. Je pa res škoda mladičev, da se ne udeležujejo, sem prepričan da vas je ogromno tam zunaj, samo iz postelje se vam ne da vstat.
Se vidjamo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 12:50 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@abnormal
Hehe, bpavsic je tukaj in še diha (tako skozi slamico :)).

Problem je v tem, da še za KF nimam časa nič kaj dosti "tehničnega" naredit. Pod tem mislim kakšno ta pravo Lego Technic kreacijo v stilu Skandinavčevih umetnin (in ostalih, a njegove vseeno najbolj izstopajo tako kvalitativno kot kvantitativno). S kockami se praktično ne ukvarjam razen pred KFjem. Lego pač ni moj edini hoby oz. je še kar nekaj stvari pred kockami. Temu primerno je tudi moje udejstvovanje tako na forumu kot KTjih...
Precej "lego" časa mi tudi gre za razne ne-lego dodatke na KFjih, da so obiskovalci interaktivno vključeni v dogajanje oz. da so kreacije bolj zanimive...

p.s.: Ne se bat, saj pridem na KT, mogoče celo sodelujem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 14:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@bpavsic, si mi pa pihnu na dušo :)

Ja, pri meni je enak razlog, namreč pomanjkanje časa. Tokrat sem hotel tudi sam narediti eno vozilo, za gušt, ampak se žal ne izzide. Vseeno pa pridem na KT.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 16:58 
Odsoten
System
System

Skandinavec nena mi reči d v roku enga meseca nimaš časa skupaj nabutat dva XLa in enga servota med štiri palčke. Ne serji. Daj da vidim tale tvoj izdelek. Ne bodi Chicken.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2017, 20:32 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
9 fingers...
Še dobro da sma se slišala, ker nisem skapiral tistega s CATV tezno :D Lol, dobra fora, na koncu me boš res pripravil do tega, da večer pred KTjem nekaj spacam skupaj...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2017, 07:08 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

9 fingers: heh, chicken gor chicken dol. Če ni časa, ga pač ni. Sej veš kako je; če ni, še vojska ne vzame. Kot pravi bpavsic, so še drugi hobiji, ne samo kocke. Poleg tega pa imajo prednost kreacije, ki so namenjene razstavam. S kr nekim skropucalom pa niti pod razno ne mislim hodit na KT.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2017, 08:16 
Odsoten
System
System

Jaz bi letos prišel kot gledalec, do naslednjega poletja pa bom morda že izpopolnil toliko svoje technic znanje, da spravim skupaj enega 4x4, ker zgolj modificiran crawler verjetno ne pride v poštev, kajne :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2017, 13:20 
Odsoten
System
System

Zelo lepo narejen plakat. Pohvale ustvarjalcu.
Sem pa prav počaščen glede izbire terenca za plakat. Ojojoj.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: