Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Sep 2019, 22:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Jun 2016, 23:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
"The force is with you, young Skywalker, but you are not a Jedi yet. You have only begun to discover your power. Join me, and I will complete your training. With our combined strength, we can end this destructive conflict and bring order to the galaxy."
"Sila je s teboj, mladi Skywalker, ampak nisi še Jedi. Šele začel si odkrivati svoje moči. Pridruži se mi in dokončal bom tvoj trening. Z združenimi močmi lahko končava ta uničujoči konflikt in prineseva red galaksiji."

Slika

Tako, za uvod, malo težke sape Lorda Vaderja :-) Vinjeta je nastala namensko za (pre)minulo nagradno igro Moja Ideja. No, moja ideja je bila, da poskušam narediti neke vrste trenažer za minifugure. Ker je bil orbitrek prezahteven (oz. jaz premalo sposoben), sem se odločil za tekoči trak. In ker je v zadnjem času moj žep sponzoriral nekaj SW setov, sem seveda moral nekaj na to temo :alien: - zatorej okoliš za trenažer predstavlja delček Zvezde smrti, po zgledu iz seta 75093 Death Star Final Duel.

V mojem primeru gre za rahlo parodijo očetovskega odnosa in dogajanja med verjetno vsem znanim Darth Vaderjem in Lukom Skywalkerjem iz zaključka filma Star Wars - epizoda VI: Jedijeva vrnitev.

Sama gradnja mi ni vzela ne vem kako veliko časa, no nekaj pa že. Predvsem sem se prvič pozabaval z greeblingom (na podstavku), kar zadovoljen sem tudi z zgornjo ploščadjo, kjer je s SNOTanjem v horizontalo vpet prozorni panel. Če se kdo sprašuje, "energetski" sij spodaj ni produkt photoshopa ampak sem uspel med nekaj čepki za sredinski steber speljati dve PF led lučki. Če zanemarim ti dve PF lučki, je tale kreacija še en dokaz, da brez Technica ne gre - nalepke na tekočem traku so iz seta 42032 :lol: No pa še nekaj kock vmes...

Za konec še nekaj fotografij:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Že vnaprej hvala za pohvale, kritike in zbadljivke,

LP, miha

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 00:14 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Precej v redu zadeva, te gume so res dobro uporabljene. Ko sem tole videl, sem hotel sodelovati v igri, ampak preden sem se obrnil, le bil 20.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 00:27 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@Deus: Pri gumah gre za precejšnje "posilstvo" in kljub temu, da sem jih nadel zgolj dvakrat, med gradnjo in med slikanjem, so že rahlo pretegnjene. Na srečo še vedno lepo sedejo na "feltno".

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 08:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Darth Wader na trenažerju HA HA HA HA! Res sem umrl od smeha. Bravo.
Drugače je cela kreacija zelo domislena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 09:54 
Odsoten
Technic
Technic

Posilstvo gor ali dol, ideja je izvirna izgleda pa tudi odlično, trenažer namreč. Tile iz vojne zvezd (ki nikakor ni moja tematika) niso imeli nikoli težav z gravitacijo, me pa vseeno zanima, kako izgleda dvigovanje uteži v breztežnosti. A nalepke si prav za to kreacijo nalepil ali so to že kakšni polepljeni kosi iz OOB?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 10:04 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@abnormal: Hvala :-) Pa saj veš da imajo bodybuilderji umetno gravitacijo tam gor :-) Ja nalepke sem nalepil prav za tole. Ob neki priložnosti sem na BLju kupil 5 pol iz tega seta ravno za take malenkosti... Pri tistem OOBju so nalepljene na drugačnih kockah. Dokler potreba ne pokaže drugače, jih bom pustil kar gor...
LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 11:01 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Haha, tudi slepa kura zrno najde! Bi se lahko reklo ...

Bom najprej pokritiziral ... edino kar me malce zmoti, je podstavek. Greeble je v redu, samo mi tista DBG plata direktno na LBG greeble ne sede preveč. Ali pa je greeble pregloboko. Mogoče bi moral dati spodaj tudi plato, da bi bil greeble v sendviču. Ne vem, nekaj mi s tem delom ni čisto OK. Mogoče izgleda nestabilno, ker gre iz ozkega podstavka v širjave ...

Drugače pa res vrhunska kreacija s super detajli in dobrimi tehnikami gradnje. Tale tekoči trak je super narejen in ravno pravšnji, da ne zgleda preglomazen. Živi dokaz, da nisi samo tehničar. Upam, da te še večkrat zanese, sicer pa si tako ali tako že sam ugotovil, da so nalepke edini uporabni del v technic setih ... zdej veš zakaj jaz ne kupujem technica - ker ne maram nalepk :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 12:48 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
@ Abnormal:

"Dvigovanje" uteži v breztežnosti je sicer precej lažje, kot tukaj, ampak bi bil presenečen, da spet ni tako lahko.

Saj nisem bil nikoli tam gor, ampak gre za razliko med težo in maso.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 12:57 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Zanimivo. Podobno idejo sem imel za nagradno igro - pač fitnes oprema in sem imel za tekaški trak v glavi Technic verige. :)

Luštna vinjetka. :sw:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 18:19 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Hvala vsem za komentarje :-)

@MstrOfPppts: Z ozkim(nevidnim) podstavkom in greeblom od spodaj sem hotel nekako doseči učinek kot da cela skulptura lebdi. Za malo "space" efekta... no, uspelo je, kot je :-)
Glede Technica pa se boš že še spreobrnil :twisted:

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2016, 19:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hudo izvirna zadeva. Najboljši pa je vsekakor tekoči trak.
Očitno MstrOfPppts dobiva konkurenco. :P

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: