Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Jul 2019, 19:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: 75060 Slave I
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 21:01 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 1996
Št. Figuric: 4
Leto izdaje: 2015
Cena seta: 199,99€

Ob govoricah, da bo naslednja Star Wars ekskluziva Slave I, nisem bil preveč navdušen. A že po prvih slikah sem precej spremenil svoje mnenje. Kljub vsemu se je nekaj mojih dvomov izkazalo za upravičene, več o tem pa v nadaljevanju.

Slika
Škatla je istih dimenzij kot škatle nekaterih 100€+ setov (Black Prarl, Helm's Deep, Medieval Market Village), le da je precej globlja. Za razliko od nekaterih drugih, je v njej presneto malo zraka in precej več kock.

Slika
Vsebina škatle je razdeljena v 16 vrečk s številkami od 1 do 13. Prosto v škatli sta tudi novo steklo ter 8x16 gladka črna plošča za napis.

Slika
Navodila so v za tako velike sete značilni vezani obliki, ki se mi veliko bolj dopadejo, kot pa pet tanjših zvežčičev.

Slika
Prva slaba stran seta, pa so zagotovo nalepke. Če nisem že vsaj desetič ponovil, pa naj še enkrat. Nalepke po mojem mnenju nikakor ne sodijo v sete takšnega cenovnega ranga. Veliko bolje bi bilo kocke potiskati, ali pa jih kar pustiti takšne kot so. Jaz nalepk nisem lepil in po mojem zaradi tega izgled seta nič ne peša.

Slika
V setu so štiri figurice in pa zamrznjen Han Solo. Karbonitna plošča je identična tisti v Jabba's Palace, prav tako sama figurica Han Sola, razen glave. Glava je bila deležna novega potiska z odvečnimi grimasami - podobno kot lani Luke. Stražar iz mesta Cloud City je nova zanimiva figura, a sam bi raje videl temnopoltega stražarja. To pa zato, ker je tak bil tudi prejšnji in temnih glav z različnimi potiski primankuje. Poleg dobimo še navadnega Stormtrooperja in pa Boba Fetta, ki je povsem prenovljen.

Slika
Primerjava novega in starega Boba Fetta je dokaz, da LEGO veliko da na figurice. Kar ne vejo, kaj bi še spremenili in izboljševati grejo že skoraj popolno figuro. Novi Boba Fett je še celo zame malce preveč načičkan ... Enaka sta ostala samo čelada in nahrbtnik, vse ostalo je potiskano drugače ali v drugačni barvi.

Na splošno so figurice zame razočaranje, a se zavedam, da je set, kot je Slave I zelo omejen glede izbora figur. Veliko bolje bi bilo, če bi namesto Stormtrooperja dobili še dva Cloud City stražarja, ne pa da se ta na BL prodaja po astronomskih cenah ...

Slika
Gradno pričnemo z izdelavo sprednjega in zadnjega dela likalnika.

Slika
Sledi povezava obeh delov z dodelavo spodnje strani, kar je velik plus tega seta. Spodnja stran je domiselno izvedena in ni zgolj ravna ploskev antistudov. Malce moti dejstvo, da se niso ukvarjali z izravnavanjem vseh sestavnih delov in so za nemoteno polaganje na vodoravno podlago uporabili prozorne čepke, ki kanček skazijo podobo.

Slika
Nadaljujemo z izdelavo kril ter ogrodja za kabino.

Slika
Kabina je kar precej dodelana a je žal edini izdelan del notranjosti plovila. Povezovalni hodnik med vrati in kabino ostane takšen kot je in nima niti podna.

Slika
V predzadnjem koraku izdelamo streho s kabino, v zadnjem pa še obe stranici in stojalo, s katerim lahko plovilo postavimo v leteči položaj.

Slika
Slika
Nakar dobimo takšno zverino. Krila so zasnovana tako, da so spodaj obtežena in se vedno avtomatsko spravijo v vodoravni položaj. Izgled končanega modela je res vrhunski in zelo mi je všeč, kako je "podvozje" izdelano iz večih različnih kosov in je kljub temu oblika zelo prepoznavna. Mogoče je tu in tam kakšen bolj oster rob, a je to čar, ki nam pove, da je ta igrača LEGO! Mogoče je tu in tam kakšna špranja preveč. Še najbolj moteče je to spredaj pri steklu kabine, a je razumljivo, saj je celoten rep nagnjen pod kotom, steklo pa je moč sneti za dostop do kabine.

Ocena 9/10 - precej visoko za toliko nerganja? Kljub slabšemu izboru figuric, nalepkam in par lepotnim hibam, je celoten izgled sestavljenega modela res vrhunski. Mislim da je to prvi set, ki ga bom nekaj časa imel sestavljenga in razstavljenega. Poleg tega pa je tudi nabor kock za MOCanje odličen - še posebej temno rdeče, temno zelene in peščeno zelene!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB: 75060 Slave I
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 21:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odličen opis.
Vozila sicer ne poznam, je pa zanimive oblike in enkrat za spremembo tudi zanimive (dasiravno nekoliko neobičajne) barvne kombinacije. Navdušijo tudi nekatere neklasične tehnike sestavljanja in - kot si že sam ugotovil - dober nabor kock za mocanje (pa ne samo za SW :) ).
Zdaj se pa odloči, ali boš imel set sestavljen ali razstavljen. :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 22:36 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tale 'imel sestavljenega in razstavljenega' se res dobro sliši. Vendar je dobra besedna igra, tako kot si lahko moker in suh hkrati.

Drugače pa všečna izvedba ladje. Ker je velika so lajhko dobro naredili obliko in podrobnosti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 23:49 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

U lucky bastard :twisted:

Odličen opis zame fenomenalnega modela! Mislim, da bo letos zaradi izdaje toliko dobrih setov bolela glava, denarnica, jetrca, ledvičke, u name it :glavobol:

Zgleda precej večji od predhodnjika, pa tudi dodelanost je veliko boljša, konec koncev je le UCS. Dark red in dark green delujeta precej hipnotično, itak je pa to legendarno plovilo brez katerega si ne moremo zamisliti SWja! Je pa tudi ena redkih kreacij, ki se jo splača imeti v vitrini.

Hvala za opis :)

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2015, 09:59 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Za ta tip plovila se nikoli nisem mogel odločiti ali mi je všeč zaradi svoje nenavadne oblike ali pa mi v resnici zgleda kot neka vesoljska bolhica. :)
Hvala za opis.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2015, 10:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Će primerjam z UCS X-wingom je tale set nedvomno boljši in to za enak denar. Najbolj prepriča spodnja stran, ki je pri sistemskem setu dokaj nedodelana. Glede na vse ostale letošnje plane pa bo verjetno (žal) ostal v trgovini. Hvala za zelo kvaliteten opis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2015, 12:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Sem prebral že sinoči... Priznam, da mi je po tvoji predstavitvi set dosti bolj všeč, čeprav sem si že prej pogledal druge opise... Se vidi, da si pri SW v svojem elementu :-) Set pa žal tudi zame spada v kategorijo "Če bi bil bogat..."

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2015, 21:52 
Odsoten
System
System

Lepa predstavitev, ni kej :) ...

Set je tudi super.
Meni se zdi, da je vsak LEGO Slave 1 boljši, čeprav smo verjetno SW fani redkokdaj zadovoljni s figuricami v setih, nalepk pa tudi (po moje) nihče ne mara.

Všeč mi je, da so vključili temno zeleno in peščeno zeleno, pa tudi zadnja strana ladje je fino dodelana. Lepo bi pa bilo, če bi izdelali še Jangovo verzijo :D ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2015, 12:29 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Super opis. Čeprav nisem nevem kak ljubitelj SW LEGO tematike, so mi UCS seti super. Tudi meni je spodnja stran zelo dobro narejena.
Upam, da bo tudi pri meni kmalu na polici poleg x-winga glede na vse kar imam namen letos nabavit. :)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2015, 08:48 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Končno sem v petek postal lastnik tega seta in upam, da mi ga bo danes uspelo začet sestavljat. Me že roke srbijo. :)

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: