Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Nov 2019, 01:07

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: 75081 T-16 Skyhopper
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2015, 22:00 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Ime seta: T-16 Skyhopper
Številka seta: 75081
Število kock: 247
Število figuric: 2
Leto izdaje: 2015
Cena seta: 29,99€

Predstavljam nov SW set T-16 Skyhopper. Izdelan je na podlagi plovila iz serije airspeeder, precej priljubljenega v galaksiji, zanimivost pa je, da jo v filmu vidimo tudi v obliki igrače, s katero se Luke Skywalker igra v četrti epizodi. Prvo verzijo ladje so že izdelali leta 2003 in ima 96 kock ter eno figurico. Seveda je novejši set veliko bolj dodelan.
Slika

Škatla je glede na velikost zelo globoka.
Slika

V njej so tri vrečke, navodila in list z nalepkami.
Slika

Ladja je približno enako velika kot njen predhodnik. Sprednji top je res lepo narejen.
Slika

Vrata se dvignejo na obeh straneh.
Slika

Pri pogledu od zadaj me malenkost moti technic brick, čeprav zadnje čase ugotavljam, da so technic kocke zelo uporabne, še posebej pri mocanju, da se model "dobro drži skupaj".
Slika

Tole je pilotska kabina, za njo pa je še zaboj za tovor.
Slika

Tudi krila se lahko premikajo. Spodaj se na vsaki strani nahaja zelo močen izstreljevalnik, ki ga zadnje čase lahko najdemo v skoraj vsakem večjem SW setu.
Slika

Pilot je lepo narejen, všeč mi je siva čelada. Lep dodatek k setu je tudi siva podgana.
Slika

Vrhunec seta je po mojem mnenju novi Tusken Raider. Nanj smo čakali kar 13 let! Glava je res lepo dodelana, tudi poslikan trup in noge ne razočarajo. Vidi se tudi drugi obraz pri pilotu.
Slika

Tudi zadnja stran figuric z veliko detajli ne razočara, me pa moti pri (skoraj vseh) figuricah z dvojnim obrazom, da se z zadnje strani pod čelado ali lasmi vidijo usta...
Slika

Za sestavljanje seta sem porabil cca. 45 min (vključno z lepljenjem nalepk) :D .
Moja ocena seta: 9/10. Set je zanimiv za sestavit, ima veliko detajlov, zelo lepe figurice, vendar se mi zdi da je preveč nalepk. Tudi cena bi bila lahko malo nižja (npr. 26.99€), sicer pa sem z njim zadovoljen.

LPA

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB: 75081 T-16 Skyhopper
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2015, 22:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepa predstavitev seta, ki pa meni žal ni nič posebnega. Plovilo je precej komplicirano in zato ima LEGO varianta vedno preveč špranj za moj okus. Poleg tega je model precej nedodelan, predvsem zadaj. Lhako bi dali vsaj dva pina v technic kocko in čez 1x8 plejt, da bi zakrili luknje. Pilot je sicer lep, a premalo drugačen od ostalih, da bi si ga zelo želel. Zato je 30€ preveč za Tusken Raiderja, ki pa je res vrhunska figurica. Za to ceno, mislim da bi lahko v set dali dva ...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: