Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Jul 2019, 12:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC: Zvit načrt
OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2013, 23:43 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Naslednji v seriji mojih Star Wars MOCev je notranjost Cloud Citya. Prikazuje dogodek, ki sicer v filmu ni prikazan, se je pa zgodil. Darth Vader je prispel v Cloud City predno je tja priletel Millenium Falcon in se z baronom Landom dogovoril, da mu preda posadko Falcona ko le ta prispe ...

Za gradnjo sem porabil skoraj 3/4 vseh belih kock, kar jih imam. Ostalo je le nekaj neuporabnih velikih plat in ogromnih krivulj. Gladki platei so šli vsi do zadnjega! Na koncu sem dobil še idejo za izdelavo dvigala na sosednji stavbi, ki se mi zdi, da zadevo zelo poživi. Poigral sem se tudi s fotografijo, kjer je za ozadje uporabljen monitor in slika z Bespina.

Celoten izgled:
Slika

Pogled bolj proti stropu:
Slika

Še od malce bližje:
Slika

Desna stena dvorane:
Slika

Leva stena dvorane:
Slika

Še pogled vsega skupaj, ki pa ni tako zanimiv, saj je povdarek na notranjosti. Tukaj je prikaz, kako je vse zgrajeno in postavljeno ...
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC: Zvit načrt
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 07:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Uau!!! Velemojstrsko!!! Detajli so bomba! Prostor je res neverjetno zgrajen. Če ni skrivnost: Ali SNOTan "mozaik" na tleh zgolj leži v okvirju, ali je kocka na katero so pritjeni sirčki nekako pritrjena v podlago? A za tista dva lestenca iz palčk si uporabil bar-e ali kaj drugega? Zelo dobro izpade tudi ideja z dvigalom in računalniškim ozadjem. Čestitam za krasno delo! V kolikem času uspeš spravit kaj takega skupaj?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 08:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
To pa je moc in pol. :)
Tla so odlično narejena, prav tako tudi strop, na katerega pri svojih kreacijah takorekoč vedno pozabimo. Tudi 'zunanjost', ki je v bistvu ni, je na zadnji sliki po svoje zanimiva, saj lepo ponazori kontrast v primerjavi z notranjostjo.
:superca:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 09:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

:predal:
Adijo pamet!
To je pa res odličen MOC. In ti si mi še pred cca letom dni nazaj zatrjeval, da ne znaš MOCev delat, da si samo zbiratelj serij!
Naraven talent za MOCanje si!
Res, kapo dol!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 12:08 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@MajklSpajkl: Sirčki samo ležijo v okvirju. Nisem se ukvarjal s pritrjevanjem, ker tako ali tako sirčkov ne moreš pritrditi na 1x2 brick z obeh strani, tako da vse ne bi moglo biti povezano ... Ja za lustre so uporabljeni 4L bari, ki sem jih samo spel z belo elastiko, v notranjosti pa je 2x2 round brick, ki je samo opora vsemu skupaj in v njem 6L bar za nosilec. Tole zverinico sem delal skoraj 3 tedne, ampak zelo počasi in z veliko motnjami - šiht, opis Ewok Village, EP v košarki, za vikende pa grem domov na štajersko ...

@legofrik: jah vidiš kaj vse se človek lahko nauči v enem letu :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 13:53 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Prekrasno. Super narejeno, ogromno dih-jemajočih detajlov in fantastična scena. Domiselno uporabljen ekran kot ozadje. Ne bit jezen, če te bom posnemal in tudi jaz kdaj postavil ekran v ozadje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2013, 21:09 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Nimam besed, verjetno je to eden izmed najboljših, če ne celo najboljši MOC kar sem jih videl v zadnjem času. :plosk: Res kapo dol. :car:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2013, 08:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Pridružujem se ostalim - MOC je enkraten! Sploh za ''zbiratelja''. :wink: Ena od podrobnosti, ki mi je padla v oči, so uporabljene kocke. Meni se jih veliko zdi neuporabnih v večjih količinah, tukaj pa izgleda, da ima vsaka svoje mesto in odlično ustvari zanimiv vtis sten, tal in stropa. Zgodbe SW ne poznam, malo so mi znana imena, zato težko komentiram ''realnost'' MOCa, ampak bi si upala trditi, da je prava. :) Talni mozaik izpade super, prav tako stojala ob strani s stebri, kjer je zanimivo vpenjanje barov v celoto. Viseče luči so tudi zelo domiselne. Fotografija pa tudi izgleda super, ideja z monitorjem za ozadje je zanimiva in predstavitev je zato še boljša! Kar nadaljuj v tem stilu! :plosk:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2013, 08:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

:car: Bolje se ne da.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2013, 14:18 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kaj naj rečem :D Ni tapravga smeškota, ki bi ponazoril moj odziv ob pogledu na tale MOC! Lahko sam napišem, da sm še vedno :shock: :shock: :shock: Vse je vrhunsko, mozaiki in vsi detajli, strop, dvigalo na zunanji strani in ozadje. Odlično! In že sama ideja, da narediš to sceno je odlična, izvedba pa, kot pravim, vrhunska! Res, kot da bi gledal film, le da se Lando ne reži tuk našrok :D
Če je to rezultat izkušenj po enem letu MOCanja, kaj nas šele čaka v prihodnje?!

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2013, 09:58 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@solta: Ideja z ekranom ni ravno moja, sem jo opazil nekje pred kar nekaj časa, a sem pozabil kje. Tako da kar uporabi.

@redhead: Nekaj kock je res bolj specifičnih, jaz jim rečem enouporabne, ker niso ravno neuporabne. Sploh beli nosilci in zakrivljeni paneli. Za tale MOC sem jih pač potreboval in brez njih bi bilo veliko težje, saj zapolnijo kar nekaj prostora. Je pa res vprašanje kdaj jih bom spet naslednjič uporabil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Sep 2013, 19:38 
Odsoten
System
System

Kraj: Ankaran/Ljubljana
Fant moj, tole sem pa moral prvo 10minut gledat, preden sem prišel do besede. Srečko Katanec bi rekel samo: Kapo dol! :) Neverjetno dosti detaljov in kreativnosti. Pohvalno res. Le tako naprej nas presenečaj in razvajaj s super MOCI :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2013, 22:32 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

O, hudo!
Sicer o Star Wars nimam pojma, tako da niti ne vem, kako pravilno poimenovati vse stvari, ki so mi všeč. Tla, razni izrastki na stropu, stenah, pa tista ognjena okna... In super fotke.
Čestitke za stvaritev!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: