Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Nov 2019, 01:54

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2013, 17:07 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Končno sem tudi jaz postal lastnik enega UCS seta Star Wars. To je 10240 - Red Five X-wing Starfighter.

Ime seta: Red Five X-wing Starfighter
Številka seta:10240
Število kock: 1559, figurica R2-D2
Cena SAH: 199,99€

Ker gre za enega izmed ekskluzivni set letošnjega leta, upam, da je dovoljena objava več kot deset slik.

Slika

Ima odpirajoča krila in kabino.
V dolžino meri 52cm (20''), širino 46 cm (18'') in višino 26cm (10'').
Poleg tega vsebuje še stojalo in tablico z podatki.

Vsebina škatle je sledeča:
10 vrečk kock
Plošča za nalepko z podatki
3 knjige navodil
List z nalepkami
2 listka z nalepkami za kabino

Slika

Ponavadi v ekskluzivnih setih ni novih kock, vendar v tem setu sem zasledil kar dve. Prva je nova verzija connector pina (nahaja se med krili), druga pa je nekakšno kolo (oblika zadnjega dela motorjev)

Slika Slika

Sestavljanje se začne na zadnjem delu z prvim delom sistema za odpiranje kril (vrečka 1). Najprej sestavimo pogonski del sistemom za razmik kateri vsebuje amortizerje.

Slika

Nato (vrečka 2) posebej sestavimo križni del in ga dodamo prej sestavljenemu delu.

Slika

V vrečki 3 imamo sestavne dele za drugi del sistema. Na zadku se nahaja neke vrste kolo s katerim odpiramo in zlagamo krila.

Slika

S tem pa še zdaleč ni zaključen motorni del. V nadaljevanju se bomo še vrnili na ta del.

S četrto vrečko se začne sestavljanje deloma kabine in deloma nosu.

Slika

Ko porabimo vse kocke iz vrečke, priklopimo kabinski del k motornemu in ga povežemo za večjo trdnost.

Slika

Naslednji korak je izdelava preostanka kabine in nosu, vrha rakete in sedeža, kateremu sledi sestava R2-D2 in lepenje nalepk na steklo kabine.

Slika

Šesta vrečka ima sestavne kose za podstavek na katerega že lahko postavimo še nedokončanega x-winga. Na njega namestimo tudi ploščo s podatki o samemu vozilu.

Slika

Sedma in osma vrečka vsebujeta sestavne dele za izdelavo kril.

Slika

V predzadnji vrečki pa so sestavni deli za izdelavo motorjev. Zanimiva je izdelava samega izpuha plazme ali kar že pride ven iz motorjev. Uporabili so rožo in dva diska prozorne roza barve. Sicer pa je izdelava tudi samih motorjev zanimiva. Uporabi se neke vrste kolo, katerega sliko sem objavil na začetku, vmes se in na konec se da kolesa s katerimi se ponavadi poveže el. motorček z pnevmatskim cilindrom ali pa fake motorjem preko gumice.

Slika

Nazadnje pa izdelamo še laserske topove kateri so nameščeni na koncih kril.

Set kot sam je precej podoben prvemu X-wing iz leta 2000, vendar so opazne razlike med modeloma. Motorji prvega X-winga so na zadnjem delu ožji kot pri letošnjem. Poleg taga so tudi dizajnersko drugačni. Tudi nos je pri prvem širši in manj zaobljen. Topovi imajo na koncih ožje deflektorje kot pri prvem modelu.
Tukaj je še nekaj slik v celoti sestavljenega modela. Več slik pa se nahaja tukaj.

Slika
Slika

Upam, da bodo izdelali še kak starejši set poleg že obstoječih A wing, Y wing, TIE fighter, B wing. V mislih imam namreč UCS Millenium falcona kot je bil narejen leta 2007.

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2013, 17:42 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super predstavitev in čestitke k pridobitvi :D Čeprav sem Star Wars fan, mi te UCS modeli, ki niso v minifig / system merilu nekako ne potegnejo. Kocke so zagotovo zanimive in jih je kar nekaj, a kaj ko ni figuric :( Še tista, ki pa je, pa prav nič ne paše zraven. Po mojem bi bilo veliko bolje če bi bil R2-D2 sestavljen iz kock - 3x3 ali 4x4 cilindri. Vidim da si ga tudi polepil, pa se nič nisi pritoževal nad nalepko za kabino?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2013, 18:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ja malo sem imel problemov z leplenjem, ker je edina nalepka katera se nalepi po celotni površini in ne da jo zmanjka na robovih.
Glede R2-D2 bi mogoče pasala res 3x3 velikost, ker se tudi meni zdi premajhen za tako veliko raketo. Ob prvem pogledu na škatlo in z začetkom sestavljanja sem mislil, da bo lahko šla kaka minifigurica noter, vendar sem bil presenečen, da ne gre ker je sedež prevelik za njo.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2013, 18:21 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Hvala za predstavitev.
To bi bilo zanimivo videti tudi v živo. Čeprav nisem SW fan, mi je set vseeno lep.
A minifig je premajhen? Pa posedi notri kakšno Friendico, ki je večja ali DUPLO strica. :D
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2013, 18:59 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lahko se zmenimo in ga prinesem na kocke fest. Lepo bi bilo, če bi imel poleg še Millenium falcona. Razmišljam, če bi si umislil še B-winga.
Kar se pa tiče figuric pa ne bom nič kombiniral. Pustim tako kot je v originalu.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2013, 20:49 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Naj še jaz pokomentiram, ker vidim da tudi tukaj mislite da R2 ni v pravem merilu proti ladji. Dejstvo je ravno nasprotno, saj merilo bolj pravo kot pri vseh do sedaj izdelanih LEGO X-wingih. :idea:

http://www.modelermagic.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/04/ortho-top.jpg

http://starwars.wikia.com/wiki/File:X-wing_schematics.png

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu