Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 18:14

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: 7879 Hoth Echo Base
OdgovorObjavljeno: 11 Apr 2013, 16:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Ime seta: Hoth Echo base
Številka seta: 7879
Število kock: 738 kock, 8 figur
Priporočena cena: 99,99€

Dolga je že, odkar sem objavil zadnji opis LEGO seta. Da se oddolžim, sem se odločil za večji Star Wats set - Hoth Echo base. Planet Hoth in bitka na le-tem planetu sta mi najbolj zanimiva dela v seriji Star wars. Set prikazuje obrambo baze Echo, v kateri so tudi Han Solo, princesa Leia, Chewbacca, R-3PO ter Luke Skywalker, ki se zdravi v Bacta tanku pod okriljem robota 2-1B. Set vključuje tudi Tauntaun ter 2 Snowtrooperja.

Vsebina seta ni dosti drugačna od ostalih, pa vseeno prilagam sliko. Gradnja je razdeljena na 5 delov, priložena pa je še šesta vrečka z večjimi deli. Tauntaun je zapakiran v svojo vrečko.
Slika

Za začetek je potrebno sestaviti vseh 8 figur ter Tauntauna. Dvojni obraz najdemo na princesi ter na mlademu Skywalkerju. Han Solo ima poleg pokrivala priložene tudi lase.
Slika

Snowtrooperja sta eden na Speeder biku, drugi pa za Torrentom.
Slika

Baza je sestavljena iz treh delov. Dva dela sta osnovi, ki se na koncu združita in predstavljata modularni pogled na sceno, tretji del pa se na koncu sestavljanja priključi na prvi del. Gradnja je čez celotno sestavljanje zelo preprosta, pa kljub temu zelo zanimiva. Kocke so po večini sive ter bele, pozitivno pa so me presenetile rumene kocke, ki prav lepo poživijo kreacijo. Prav domiselno je prikazano tudi, da se baza nahaja na zasneženem planetu, polnem zametov in kupov snega. Mogoče se nekaterim "profesionalnim" graditeljem ne zdi ravno zelo zanimivo, ampak glede na zelo majhno število kock je že na prvi pogled jasno, kaj beli sirčki ter strešniki poskušajo predstavljati. Domiselno!
Slika

Prvemu delu sta nato dodana še računalniški prostor ter prostor za zdravstveno oskrbo. Računalniški prostor je brez sedmih nalepk prav pust in se sploh ne opazi, kaj predstavlja. Ravno s tem namenom sem nalepke polepil šele na koncu gradnje, da sem opazil razliko. Prostor za zdravstveno oskrbo pa je po drugi strani res lepo dodelan, kljub majhnemu naboru kock, namenjeno temu. Bacta tank se seveda odpre in Luke lahko izstopi iz njega ter se vleže na posteljo.
Slika
Slika

Drugi del baze predstavlja glavni vhod ter prostor za Tauntauna. Ta ima prostor, kamor odloži sedlo ter uzdje. Ta del baze ima tudi največjo obrambo - 2 več-strelna topa ter en rail gun.
Slika
Ob združitvi baze se lahko oba dela raztegne, kar prinese veliko idej za igro, lahko pa se ju združi skupaj. Na tej sliki sta vidna tudi oba več-strelna topova, visoko-frekvenčna radarja ter tretji del baze, katerega sem omenjal na začetku - most, ki je na sliki na desni strani, kateri se lahko tudi dvigne. Ideja za ograjo je prav zanimiva.
Slika

Na koncu je ostalo skoraj 30 kock. Nič posebnega, kot pri ostalih setih so bili dodatki sirčki, pini ter 1 x 1 ploščice, je pa več istih, ker so bile rezerve v vsaki vrečki posebej. Za vas ne vem, sem pa vsaj jaz prvič videl novo verzijo minifig smuči - glej sliko na speederju; pri starih kockah je bil na zadnjem delu(za nogo) malo večji "ušesek", ki je zadrževal nagib nazaj. Nimam ideje, zakaj bi spremenili obliko kocke, je pa v takih primerih, kjer se kocko uporablja za nekaj drugega, kot smuči, prav dobrodošlo.
Slika

Ocena seta kot zbiratelj: 10/10 Zakaj? Set je Limited eddition, poleg tega pa še iz planeta Hoth, torej dvojni Jackpot zame. Vsebuje pa tudi 8 figur, kar ni malo za Star wars set.
Ocena seta glede na nabor kock: 7/10 Dobrih 700 kock za 100€. Ni veliko, ne sme pa se pozabiti, da gre za licenco. Začuda ni veliko Technic kock, kot ponavadi, vseeno pa se kar veliko število kock ponavlja v večjih količinah, torej nabor različnih kock ni najbolj pester.
Ocena seta glede na igralnost: 10/10 Set je več kot igralen. Trije topi, dva vrtljiva radarja, Bacta tank, v katerega gre minifigura, vrtljiva miza, dva zabojnika na strehi, dvižni most, 8 minifigur, Speeder bike in še en kup malenkosti, kjer se najde kakšno zanimivo funkcijo. Modularna izvedba naredi pa še piko na i, saj so s tem vsi deli baze lahko dosegljivi z rokami, omogočajo pa tudi zelo preprosto razširitev ali nadgradnjo baze.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB: 7879 Hoth Echo Base
OdgovorObjavljeno: 11 Apr 2013, 21:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hvala za lep opis.
Mi je všeč, da je enkrat za spremembo predstavljena tudi 'infrastruktura' SW, ne pa samo leteče in druge gibljive zadeve, ki se preganjajo med sabo. Prizor na 5. sliki me je kar malo spomnil na kakšno sceno iz classic spacea, tokrat v sodobnejši preobleki. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: